Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik (jos jedan :D ) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me na kojoj visini iznad vode (i koja je neka minimalna iz vaseg iskustva) vi stavljate stedljive sijalice ako ih jos koristite?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 10:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf, davno bilo Smile
Meni su stajale direktno na kondenzacionom poklopcu. Imaš ovde primera i za viseće i druge načine pa pogledaj:
http://www.akvarijum.org/forum.....t4620.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko imas staklo (isparivac/poklopac) mozes na par milimetra od/do stakla, bitno je da ne dodiruje samo staklo, iskreno ja imam jednu na 2 cm iznad same vode i nema nikakvih problema (jedino sto je sam radni vek sijalice skracen), moram da napomenem da ne bih preporucio nikome to da radi!

Za umereno/brz rast koristi 4000K 900lm (~1100lm za crveno bilje), a ako ces bas da forsiras bilje za bas bas brzi rast 6500K sve preko 1200lm. Pricamo o tvojoj dubini od 40cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 8:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haubu sam video tu vec, lepo izgleda ali nije opcija jer je akvarijum gotov i staklena je pa je ne bih raspakivao zato ipitam.Hvala puno na odgovorima razmislicu da li da je stavim ili da nadjem neku led konzolu zasticenu krilitom ili necim (jer su tanje koliko mi se cini) ili da razlepim haubu pa da napravim nesto slicno toj haubi .Meni bi bila inace bila 5cm iznad vode i imam filipsovu od 6500k.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace dimenzije su 45 33x30 znaci kad oduzmem visinu peska to je negde 28 cm vodenog stuba.Mozda bih mogao da stavim neku led sijalicu ili stedljivu manju od 23 w da dobijem jos par centimetara iznad vode dodatnih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek sam sada ukapiro da se radi o drugom manjem akvarijumu. Nemo da te mrzi nalepi neku sliku tog gotovog manjeg akvarijuma i haube pa da vidimo sta moze i kako moze, ali slikaj ga otpozadi zbog vidljivosti otvora i sirine haube.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to sto kazes. Very Happy

Image

Image



Ovo je novi.Sijalica je cisto da imate orijentaciju.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih tu stavio 2 3 t5 8w. Ako napraviš reflektore od aluminijumske folije moćićeš da gajiš 90% bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glavni akvarijum je prelep! Jedva cekamo da vidimo manji kakav ce da ispadne! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko sto kaze Serene Sky tu bi ti dobro legle neonke, ali nista ispod 3 slabo je 2, ali ces imati manjak svetla po coskovima, tako da bi sa neonkama bilo idealno 4 komada s tim da se napravi kombinacija levo-desno-levo-desno, a sto se tice ove stedljive slobodno je ostavi ali stavi neki ispraivac izmedju obavezno.

Zuto obelezeno - da li tu ima parce stakla ili mi se samo cini od prelamanja svetlosti kad je slikano

Crveno obelezeno - bi bilo bolje postaviti (ukoliko nema na delu gde je zutim obelezeno) po parce stakla koje ce drzati isparivac, a visak spolja se lako prekrije izolir trakom, crnom naravno.

Nema potrebe za stavljanjem uzih sijalica, ali znam na koje mislis..

Image

Sto se tice prvog akvarijuma odlicno ovo ide sa led trakama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1x8w T5 obicna neonka, reflektor diy aluminijumska folija oko kartona, merio sam oko 1500luxa pri dnu akvarijuma, biljke easy mode.
Vido zapis kocka 1x8wT5 akvarijum 35x35x35 čisto kao dokaz da vidiš da sa 1 možeš gajiti neko osnovno bilje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto sam smislio drugo, od stvari koje smanasao u kuci pa cu pokazati kad se boja osusi.Cime lepite aluminijumsku foliju za materijal pa bude onako glatko i lepo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio najobicniji najeftiniji silikon. Ako dobro razmazes nece da se puno poznaje. Ne mora ni svuda da se stavlja po ivicama i malo po sredini. Kuhinjska alu se jako lako guzva.

Postoji prava reflektujuca folija sto korist zaplastenike ali i samolepljiva reflektujca folija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi u svakoj knjizari da ima deciji vodeni lepak (u stiku) lepi kuhinjsku foliju za sve zivo, a na vodenoj je bazi, jos i mirise na borovnicu ili sumsko voce, mislim da ima i od jagode. Wink

Lako se nanosi na sve i dosta je otporan kad stegne, jeste da mu treba dva do tri dana da se u potpunosti osusi (mislim na untrasnji deo ne na ivice), ali se i lako nanosi i lako rukuje sa njim, kao i to da se lako pere.

Moment fiks lepak za drvo isto se lepo razmazuje na sobnoj temperaturi i ima jaku strukturu kad stegne. Inace sve sto mi treba da zalepim iznad, pored, okolo akvarijuma koristim njega i nema nikakvih problema. Zut je kad se nanosi proziran kada se osusi, skoro i nevidljiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi Al foliju debljine 0,25 ,a ne kuhinjsku, od nje napravi haubu iliti privremeni zaklon za rasvetu,
ako to odradiš kako valja može ostati i trajno, lako se oblikuje, nije skupa, kupuje se u knjižari,
ima čvrstinu baš,baš, jedino što ima oštre ivice koje mogu d a poseku ,pa bi morao da ih obaraš.

Kad nađeš bolje rešenje .... zna se folija - kontejner, ali znaj ništa neće biti od nje bolje - refleksija.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License