Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik (jos jedan :D ) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonka mi je mnogo, jer ne zelim da kupujem obicnu, uzeo bih akvaristicku da uzimam.dok je dobavim, Dok nabavim ostalo materijal, izadje mi previse u ovom trenutku a bolje mi je da ostavim novce i napravim dobru rasvetu za glavni.
Ovde cu ionako samo drzati kripte i valinsariu i mozda lotus probam ako radi radi.

Inace, nisam odgovorio Liscu, zuta linija je isparivac ali je razmak izmedju njega i poklopca nedovoljan da stane sijalica i filter ne moze lepo da stane.



Ovako sam zamislio, a vi recite sta mislite.
Izrezao sam neko staklo koje sam imao, u dimenziji ovog crnog poklopca gore.Tu bih stavio to staklo kao isparivac, samo da prorezem rupu za hranu.
Onda sam nasao stari pleh za hleb koji ima gotovo istu duzinu kao akvarijum.

Image
Image

Usafio bih dva sijalcna grla, stavio ovakve dve sijalice.
Image


Premazao sam crnom koju sam imao i srebrnom iznutra.Hteo sam refleksiju (laicki kontam srebrna boja pa mzoe koliko toliko da odbija) jer sam zeleo da zibegnem lepljenje folije (nisam naorcito precizan pa zato)
Ali sada bih potrazio SenjorVuckovu foliju, isekao lepo jer je kruca i zalepio ovim vodenim lepkom i momentom ako uspem da pronadjem oboje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 10:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da nadjem edit. Very Happy I onda bih ovo stavio na taj isparivaca mozda ako budem mogao i okacim tik iznad njega kao visecu haubicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obicna armatura sa neonkom je oko 300 max 400din zavisno gde je nabavljas. To što istu takvu neki prodaju za 1000+ je prica koja nije za forum.

Akvaristicka 8w ti ne treba. Ja lićno ne vidim nikakvog razloga za korišćenje firmirane t5 8w neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::

Ovako sam zamislio, a vi recite sta mislite.
Izrezao sam neko staklo koje sam imao, u dimenziji ovog crnog poklopca gore.Tu bih stavio to staklo kao isparivac, samo da prorezem rupu za hranu.
Onda sam nasao stari pleh za hleb koji ima gotovo istu duzinu kao akvarijum.

Premazao sam crnom koju sam imao i srebrnom iznutra.Hteo sam refleksiju (laicki kontam srebrna boja pa može koliko toliko da odbija) jer sam zeleo da izbegnem lepljenje folije (nisam naorcito precizan pa zato)
Ali sada bih potrazio SenjorVuckovu foliju, isekao lepo jer je kruca i zalepio ovim vodenim lepkom i momentom ako uspem da pronadjem oboje.


Možeš jednostavno izrezano staklo po meri preseći na pola po dužini (stim da prednji deo bude uži), prednji deo ćeš podizati radi hranjenja ,sifoniranja itd , a zadnji deo koristiš za taj tvoj pleh sa sijalicama,ledovima ili već šta ....
ja sam ta dva staklena dela poklopca spojio silikonom ,ali nije neophodno.Ako ih spajaš silikonom tada računaš na 3mm prostora za silikon. Takođe sve to možeš spustiti na stakleni poklopac ako je od četvorke, nemora kao viseća hauba,čak nemoraš ni na koji način da to fiksiraš,jednostavno postaviš na staklo odozgo. Unutar pleha obavezno folija (ne sprej) jer je tako najbolja refleksija svetlosti. Evo ti fotka ,pa ako vidiš neku logiku u svemu tome - probaj, nećeš se pokajati. Poz.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SVe cu to obaviti.Hvala puno na trudu.A ovo je vala poslednji put da budzim neke kerefeke.Kad budem radio pravo svetlo za veliki akvarijum, naucicu da vezujem i kupicu prave neonke ili cu naci nekog ko ume da radi led po propisu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo nemoj one sa kpa i facebuka. Ne treba ti svetleca reklama nego stabilna led rasveta. Ima ljudi na forumu koji su materiju dobro svaladali i prave lepe rasvete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na nih i mislim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::
A ovo je vala poslednji put da budzim neke kerefeke.Kad budem radio pravo svetlo za veliki akvarijum, naucicu da vezujem i kupicu prave neonke ili cu naci nekog ko ume da radi led po propisu.


Samo bez sekiracije i polako, skoro svi su prošli kroz isti tunel problema i tome slično.
Inače najlakše je pljunuti par stotina evra i "kupiti", poenta je steći znanje (polagano) i ovladati
elementarnim stvarima koje zaista čine akvaristiku i uživati u svom radu i trudu a ne tuđem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::
..isekao lepo jer je kruca i zalepio ovim vodenim lepkom i momentom ako uspem da pronadjem oboje.


Samo se kuhinska lepi decijim lepkom, za sve drugo je potreban jaci lepak kao sto je drugi pomenuti..

Inace bolje je da si ofarbao u belo nego u sivo, ali sljakace ti i ovako sa tim stedljivim sto imas. Ne bih ja tu vise nista diro.. za sad. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Dec 06, 2017 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma u pravu si Vucino, ne nerviram se ja sto imam problema nego se nerviram sto sam ih ja napravio svojim komplikovanjem i odbijanjem da probam da naucim zanatski deo nekog posla.

Very Happy ja sam otprilike iskoristio sve vase ideje na tri razlicita akvarijuma Very Happy Dzaba sada trazite kopirajt.
Kad stignem da izvarim postolje slikacu kako je sve to ispalo.

Samo mi reci Lijo, moment fiksu, smeta li vlaga tih par dana dok se susi? Lepio bih nesto u haubi njime.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Dec 06, 2017 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, makar kod mene nije bilo problema..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro bre @Skybuffalo, neki update nešto?

Jednog akvarijuma, drugog... možda sada već i trećeg!? pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sve cekam da stigne akvarijum za zlatne pa da sve slikam. Very Happy


Elem, malo sam menjao biljke da nadjem sta mi odgovara, i nasao sam ono sto mi se dopada, i zato sam zadovoljan samo cekam da se malo razraste.
1.Glavni
[img]http://imgur.com/a/jVDzm[/img]

2.Nesudjeni za borce iz prethodnih postova koji je sada postao dom dvema zlatnim ribicama, (dok sam kupovao stvari i spremao se za borca dva meseca ih gledam kako se muce u nekom malom akvarijum u radnji sa jos zilion ribica pa sam ih uzeo neplanirano iako nisu najbolji uslovi u ovolicnom akvarijumu).Svaki dan ocekujem da stigne novi za njih dve, veci a ovaj mali cu prodati.


[img]http://imgur.com/a/rqEKh[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se, zaboravio sam kako se kace slike. Embarassed

2.
Image


1. Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 8:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konačno da vidimo manji akvarijum! Mnogo je lep, sviđa mi se ta crvena podloga. Koliko se sećam još jedna članica foruma ima ovakvu podlogu i isto je estetski i vizuelno veoma efektivno!
Stvarno je raj za oči. Zamišljam mog plavog borca kako se šepuri u tom okruženju. Kakav bi kontrast bio on plav a crvena podloga!

Ako ti nisu neophodne pare, nemoj da ga prodaješ! Znaš da i ja imam dva. I milion puta mi je zatrebao treći!
Evo sada da imam treći, malo vode iz manjeg, malo više iz većeg i male ribice bih tamo prebacio. Da bezbrižno rastu! Ovako se pate u mrestilici.

Veći akvarijum je malo "pobesneo". Lepo izgleda, biće to lepa džungla! Prednji plan se već razrastao, možda malo gušća sadnja da je bila, za bolji efekat. Koje su ti to biljke? Dodaješ li CO2?

Veliki pozdrav i sve pohvale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License