Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ReefTankVLOG 100G Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doslo vreme za upgrade.
Svi koji ne znaju moj trenutni morski akvarijum brzo subscribe na moj Youtube kanal https://www.youtube.com/channel/UCCrCkD2NPQeAfyELFi85DNA Very Happy Very Happy Very Happy

Evo oko stvari stoje dimenzije novog moskog su 130x60x50 390 litara rimless bez ojacanja. Univer je gotov i preuzet sad se ceka se staklo. Prvo je bio plan predna i jedana bocna stranica u optiwhite ali posto nema
12ce ide se sa obicnim tj 12ca nije ni stigla nazalost. Drugari su me ubedjivali da je 12ca ok. Celik je gotov 5+ za majstora, celik je premazan atikorozivnom 3u1 belom bojom e to cemo tek da vidimo kakvog je kvaliteta ta boja.
Plan je da se sve iz trenutnog akvarijuma prebaci u novi i postepeno poveca kolicina vode i takodje i oprema.
Od opreme plan je za wave makere je 2 x Tunze 6045, svelo ATI 6x54w ili neki LED ili hibrid to cemo tek da vidimo, skimer mozda BUBBLE MAGUS C7, grejac za pocetak atman 300w a posle Jager 250w. Povratna pumpa Atman AT-306 ili
Jebao DCS-2000. Kupovina jos zivog kamena 10-20kg... Sve ovo ce ici korak po korak ipak nema se da se u startu odvoji veca suma para odjenom za ovoliki upgrade. Jedno su zelje drugo su mogucnosti.
Za sump ce ici stari stari aq 80x35x40 samo cu dolepiti pregrade.

Animacija
evo malo rendera
Image
Image
evo celicna komoda
Image

Ovih dana me ceka sklapanje komode i secenje dela za cevi.
Do tada uzivajte.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 12:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 2:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecan pocetak.
Drago mi je da si poceo sa realizacijom. Dobro je sto si ostavio prednju stranu otvorenu, dosta ce ti olaksavati zivot pri radu u sumpu.
Dizajn sumpa mi se isto svidja, jednostavno bez nepotrebnih komplikacija. Sve sto ti treba moze ionako naknado da se doda.
Jedan predlog koji bih imao da dam je vezan za cirkulacione pumpe. Znam da si mi rekao da si nasao ove dve tunze povoljno, ali bih ja na tvom mestu bar u buducnosti razmisljao o nekoj gyre pumpi. Cena ih bas ne preporucuje ali kad se stavi tunze koju planiras pored bilo koje cross flow pumpe imas utisak da je tunze ugasen. Tolika je razlika u protoku. Ne u samoj litrazi koju pumpa izgura, nego u tome kako gura vodu, i dokle to strujanje dopire. Gyre moze komotno da ide na 10 cm od korala bez straha da ce da ih pocupa zbog drugacijeg nacina strujanja vode. Ceo akvarijum je pokriven i nigde voda ne stoji, sto je skoro nemoguce postici sa klasicnim strimovima. Jedino da ih imas 5 komada, sto je onda vec i estetski problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecan početak, šta reći Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znajuci tebe i tvoje kvalitete ovo ce biti nesto sto cu pratiti sa velikim uzbudjenjem.
A ja se pitam sto si na YT-u,pa i na forumu zatajio...?!...
Cekam nastavak ,zelim ti puno srece.

p.s.
moj predlog je da ulozis u dobre cirkulacione,6045 ce te trenutno zadovoljiti,ali ce tvoji apetiti rasti,razmisli o necemu naprednijem sa kontrolerima tunze ima lep program.
ja imam maxspect gyre fx150 i sto vise vreme prolazi sve ozbiljnije razmisljam da se vratim na tunze ,a probao sam cak i ecotech vortech.
Sto se gyre kretanja vode tice nije tacno da ih samo gyre modulatori mogu proizvoditi,dve tunze pumpe 6085 postavljene na pravilan nacin uz kontroler u odredjenom modu itekako mogu da proizvdeu gyre efekat


Link


Poslednji izmenio Laki dana Ned Dec 03, 2017 12:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari na pohvala.

Plan je da idem korak po korak najvise zbog finansija. A usput razmisljam i o ekonomicnosti potrosnje hardware_a, sto manja potosnja to bolje, ipak pumpe, wave makeri, skimer radice non stop pa mora i o tome da se povede racuna. Iznenadjen sam da povratna pumpa Jabao DSC-2000 trosi samo 20w a neki poznati svetski brenodovi brendovi trose znatno vise tipa 35w pa navise za isti protok. Tunze 6045 trosi 7w sto je odlicno, i ako to moze da me zadovolji za pocetak to ce biti super. Evo gledam Willhaben i ima jedna polovna Gyre XF -130 sa kontrolorom za 100e a ona je 9000l/h ali trosi 35w sto je ok cena sobzirom da nova sa kontrolorom kosta 300e i kusur.
Videcu sta ce biti na kraju a mozda i dve RW-8 sve zavisi i sta nadjem novo ili polovno, moram i nov RO aparat da uzimam ovaj aquamedic easy line sto sad imam treba da menjam filtere a kad saberem i oduzmem bolje je da uzmem nov.

Sto se tice videa malo sam se ulenjio imam materijal za dve tri epizode ali me neako mrzi da editujem uvek mi nesto prece iskoci.

poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki, ako imas vremena napisi zasto bi sa gyre i ecotech presao nazad na tunze. Voleo bih da cujem tvoje razloge. Ipak i maxspect i vortech imaju daleko naprednije opcije podesavanja od bilo koje tunze, cak i DC, da ne pominjem 6085 i ostale AC pumpe.
Tacno je da je brs utvrdio da dve tunze punpe mogu da se ponasaju kao gyre, slicno, ali za razliku od gyre dve 6085 ne mogu da se kontrolisu ni blizu tako precizno. Koliko ja znam 6085 nema kontroler, ispravi me ako gresim. Ja sam se razmisljao da uzmem 6095 koja je najslabija i najjeftinija tunze pumpa sa kontrolerom. Cak i ona kosta 180-200e, jedna, puta dva ispadne znacajno skuplja od gyre koja opet ima ozbiljniji kontroler.
S druge strane tunze donosi sigurnost, oko toga nema spora, ali oni tu sigurnost i naplate lepo. Poenta moje price je da moza inicijalno gyra deluje skuplje od tunze pumpi, ali za isti nivo fleksibilnosti i podesavanja tunze je skuplji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se,mislio sam na 6095 (DC),ponelo em gore iz videa (6085).
Razlozi su mnogi,2x6095+multikontroler u maximumu daju efektivnih 19.000 l/h sto je slozicete impozantno,a svi znamo da jedna tunze 6025 (AC) ne moze nikad da se uporedi sa rw-4 jebaom sa kojim je klasa neka 6055(AC) koja jede i rw-8.
Kostaju sa kontrolerom oko 420e, dok fx150 gyre + ovaj nov kontroler (wifi) i novo napajanje je 320e on daje maximum 18.000 l/h.
Nakon 6 meseci pumpa oslabi dobrih 30% tako da se mora non stop cistiti sto svako ko je poseduje zna dobro(ovi konkurenti slabe i preko 50% na dva meseca),sto se kod tunze-a ne sme desiti, tj. desi li se odes zalis se i dobijes potpuno novu(al nece se desiti).

Vortech mp 40w QD (17.000 l/h) kosta 400e+reeflink 140 (obavezan) dodjemo na 540e,a imao sam ga i odgovorno tvrdim da samo jedna pumpa ostavlja puno mrtvog prostora a ujedno je nemoguce na duzinama akvarijuma ispod 120cm podesiti je tako da vam ne polomi sve sto imate ili ne izduva sav pesak iz vode,tako da bi idealna varijanta sto se ecotecha tice bila 2x mp10w QD (pricamo o akvarijumima 350-450l)sto vec kosta 600e+reeflink 140 =740e..., pa ti sad vidi da li je tunze isplativiji a daje mnogo kvalitetniji flow (BulkReefSupply je vrsio mnoga istrazivanja na tu temu).
Tunze je prvi uveo u upotrebu program za povezivanje vise pumpi putem racunara,ostali su samo nastavili da ih kopiraju.
Mozda sam ja i previse pristrastan / subjektivan ,ali evo probao sam do sad dosta toga i odgovorno tvrdim da je tunze u svakom smislu do sad kad se svi kriterijumi uzmu u obzir definitivno nesto najbolje(za mene).


Poslednji izmenio Laki dana Ned Dec 03, 2017 8:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 04, 2017 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evp danas sam se zezao sa sklapanjem komode. ovo sto vidite dole nije ploca za to tu plocu moram da
skratim i za zasecem delove od certikalnih stubica. Vrata jos ucek nisam montirao hocu neke posebne elegatne rucke
da nadjem. sad treba komodu nivelisati sta da postavim ispod celika posto desni deo treba da dignem za nekih 2-3mm?
[img]Image[/img]
[img]Image[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Dec 04, 2017 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zeznuo si se u startu jer nisi planirao nivelaciju ali ako je samo toliko mozes to da resis obicnim podloskama iz gvodjare u raznim debljinama (gledaj da budu sire od kutija ) . Ako ti se ne zuri a bas zelis da bude odradjeno kako treba onda dodaj stopice od srafova m10npr na kojima ce biti podloske zavarene a na kutije zavari matice i iznad njih probusi kutiju . Evo i crtez posto ni sam sebi nisam jasan kad pisem Smile))Znaci belo je kutija ,crveno je matica , zeleno sraf a plavo podloska ....
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 04, 2017 6:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

+1 za stelujucu nogicu. Mnogo je elegantnije resenje nego da poturas kojekakve podloske izmedju metala i plocica. I bukvalno mozes da ga stelujes dok ne napunis do vrha.
Ja npr imam stelujuce ali imam i zid sa dve strane tako da je stelovanje moralo da se odradi pre stavljanja police na mesto. Izmeri, izvuci policu, zategni nogu, vrati, izmeri, pa sve u krug. Sva sreca pod nije toliko kriv pa nisam morao mnogo da se mlatim oko toga.
Ti bi ovde imao pristup svim nogicama, tako da nije jos kasno da uradis. Samo treba da ti se zavari 4 ili 6 matica i izbuse rupe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Dec 04, 2017 6:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nogice od sudopere su primer za to, samo ne plastične ,već metalne.
Ali i to je loše rešenje ..... uzmi libelu, komad iste cevi, napravi umetak, nek isti majstor zavari
i biće kao da nisi pogrešio ništa, sve ostalo će bosti oči
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]http://ibb.co/knfqj6[/img]
Konačno posle mesec dana čekanja stigao je big boy.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opala, stiglo staklo. Za sad sve za desetku!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aauuu sto bre otvorih danas forum... pa vi ga pokidaste sa morem! Nema sta ozbiljni igraci Wink Svaka cast, predobro osmisljeno i realizovano do sada!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebno 50-100g csm+b ZoranC Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jul 07, 2013 7:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License