Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Glasni mehuri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li pomoc, imam ugaoni filter u akvarijumu i pumpu Tetra, ona je veoma tiha ali su mehurici koji izlaze veoma glasni i veliki da smeta svima u kuci, zvuce kao da se nesto krcka. Koji mi filter preporucujete, neki sto ispusta sitne mehurice a da mogu da iskoristim pumpu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 12:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas da kupis ventil koji se stavlja na crevo pre rasprsivaca i njime regulises kolicinu vazduha koji gura pumpa,njime ces smanjiti buku.Oko 100 din u svim radnjama akvaristike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam taj ventil, ali ipak to utice na dotok vazduha pa se bojim da ribice nemaju dovoljno vazduha ako malo prigusim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aman, to su ribe, kiseonik dobijaju iz vode, u prirodi nema pumpi da im ubacuje kiseonik pa i u akvarijumu zive bez toga... ako ne doziras co2 onda ti vazduh i ne treba, osim kao ukras...
ja doziram co2 24h i ne ubacujem vazduh pa mi ribice zive i zdrave...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno smanji ako imas dovoljno talasanje povrsine,ta pumpa ti i ne treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa momci hvala na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kristinabg94 ::
imam ugaoni filter u akvarijumu i pumpu Tetra


Da li su pumpa i filter povezani? Tacnije da li se filter pokrece preko vazdusne pumpe? Ujedno koja je zapremina odnosno dimenzije akvarijuma i sta je od riba/puzeva/kozica u njemu?

kristinabg94 ::
Koji mi filter preporucujete, neki sto ispusta sitne mehurice a da mogu da iskoristim pumpu.


Svi koji rade na principu vazdusne pumpe ce se cuti i to je neizbezno, ma koliko mehuri koji pokrecu filtraciju bili sitni.

..jos jedna jako bitna stvar ukoliko se smanji protok vazduha vazdusnoj pumpi koja gura vodu u filteru smanjuje se i sama filtracija akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter se pokrece preko pumpe. Akvarijum je od 60 l, za sada imam samo dve molly i jednu ksifo, narucila sam od 120l, ovo mi je samo privremeno, ali i to privremeno ce trajati dok veci bude u procesu cikliranja. Meni ne smeta ta buka, al smeta mojim ukucanima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa tri ribe u akvarijumu od 60 litara nije potreban ni filter ukoliko ima bilja u njemu koje ce obradjivati co2 koje te tri ribe proizvode i kojima bi bilje davalo i vise nego dovoljan kiseonik koji je njima potreban. Naravno redovna zamena vode je obavezna. Tako da taj filter i pumpu mozete da ugasite, dok se veci ne formira, ukoliko ukucanima smeta, ali mozete da ostavite i na minimalnom protoku cisto da se kaze da ima filter u akvarijumu, iako nece imati ni dovoljno snage da mesa vodu sa druge strane akvarijuma.. Postoji jos jedna opcija a to je da se akvarijum napuni do skoro do vrha gde ce se mehuri koji izlaze iz vazdusne pumpe stapati, da ne kazem udarati, sa isparivacem/poklopcem/gornjim staklom (kako vec hocete da nazovete) ukoliko postoji i nece moci da se razbijaju vec ce se stapati u jedan i cuce se slabije, dok cirkulacija i samo pomeranje povrsine vode ostaje ne promenjeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu i to. U suprotnom neka se naviknu i strpe. Hvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoje motorne pumpe za vodu koje su vrlo jeftine i ubacuju kiseonik u vodu pomoću venturi sistema koji nije ništa drugo nego obično crevo koje je priključeno na mesto gde voda izlazi iz pumpe i to crevo samo uvlači vazduh iz sobe i meša sitne mehuriće sa vodom. Vatdušna pumpa nije ni potrebna, kad imaš venturi na motornoj pumpi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Dec 08, 2017 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cvelegoa ::
aman, to su ribe, kiseonik dobijaju iz vode, u prirodi nema pumpi da im ubacuje kiseonik pa i u akvarijumu zive bez toga... ako ne doziras co2 onda ti vazduh i ne treba, osim kao ukras...
ja doziram co2 24h i ne ubacujem vazduh pa mi ribice zive i zdrave...


To i nije sasvim tacno, jer pre svega zavisi od mnogo faktora. Ukoliko nema puno biljaka, a ima dosta riba (ne pricam o prenaseljenim akvarijumima), nedostatak vezdusne pumpe se i te kako oseti. Moze biti tu i protoka, talasanja povrsine i cega god, dodatni kiseonik je dodatni kiseonik. Istina, u prirodi ne postoje pumpe, ali akvarijum nije priroda, to je samo jedan mali deo nje koji mi odrzavamo, a za njegovo odrzavanje su neophodna pomagala. Moj akvarijum je srednje ubiljen, sa dosta riba, filtriraju ga 2 kanistera, plus imam wave maker. Aeraciju vrsi tetra aps 300. Ako je ugasim na nekoliko sati, sve ribe su na povrsini i traze kiseonik.
Drugim recima, ukoliko imas dobro ubiljen akvarijum sa sitnim ribama, i to ne u velikom broju, to moze opstati bez vazdusne pumpe. U suprotnom, tesko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Dec 08, 2017 6:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::


Istina, u prirodi ne postoje pumpe, ali akvarijum nije priroda, to je samo jedan mali deo nje koji mi odrzavamo, a za njegovo odrzavanje su neophodna pomagala.
Drugim recima, ukoliko imas dobro ubiljen akvarijum sa sitnim ribama, i to ne u velikom broju, to moze opstati bez vazdusne pumpe. U suprotnom, tesko.


Apsolutno se slažem, veliki broj kolega želi ono što je nemoguće ili neprirodno (u pitanju je odnos broja riba i zapremina - pre svega), pa posle mora ovo ,mora ono,kupi ovo ,kupi ono. A to se zove kad neznaš plati.
Dakle ,kad imaš u kući akvarijum trebalo bi da imaš deo prirode, a ne sardinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 08, 2017 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemojte da komplikujete devojci, samo ćemo je zbuniti, nikakva pumpa za vazduh ti ne treba u akvarijumu, sa akvarijumom od 60 L možeš da imaš fin filter na koji se ne kači pumpa za vazduh i koga ćeš namestiti da ti talasa površinu vode, a to znači da time dobijaš kiseonik, ja ga imam u dnevnoj sobi, kad je muk u kući, ništa živo se ne čuje iz akvarijuma, pošto ćeš preći na 120L, moja ti je preporuka Atman-ov kanister EF2, dobar je za tu litražu, ipak je EF1 za akvarijume do 100L, imaćeš dobar filter, talasanje vode i neće ti biti potrebna nikakva pumpa za vazduh, kod mene ide i CO2 u isto vreme i nema problema. E sad samo dal možeš da izdvojiš toliko novca za filter, to je već na tebi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ljudi kupila sam drugi filter onaj sa venturi sistemom (valjda se tako zove), super je, nego sad imam drugi problem, uzela sam i dve gupi musku i zensku i zenska je imala malo tamno oko stomaka i sad se zagledah ja u akvarijum videh malu bebu gupi joj kolicka je kao mrav i jadna sakrila se iza neke travke i bleji sa onim muljarom, e sad sta da radim sa njom ja nemam drugi akvarijum gde bi je prebacila niti znam kako da je prebacim kolicka je procice kroz mrezicu i jedva se vidi skoro je pa providna, sta da radim sa njom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License