Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko kamenja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
milutin1389




Registrovan: 09 Dec 2017
Poruke: 2
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Dec 09, 2017 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima Cool imam akvarjum od 40l i odlucio sam da ubacim kamenje u njega medjutim posto nemislim da kupim kamenje a zivim u ravnici ,jedino kamenje koje sam mogao da nadjem je bilo ono sa pruge. E sad dali to kamenje sme da se stavi u akvarijum dal se voda nece umutiti il tak nesto .a onaj test sustanja e se moze raditi sa necim drugim il samo sodom Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 09, 2017 11:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obicno jabukovo sirce ce ti dati isti rezultat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio godinama kamenje sa pruge, ali ne ono zuckasto, nego sivkasto. Bez ikakvih problema. Samo operi i prokuvaj, za sto je sigurno, sigurno je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milutin1389




Registrovan: 09 Dec 2017
Poruke: 2
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probao sam sa jabukovo i vrlo vrlo seslabo cuje i nepravi mexurice tako da ja smatram da je ok.a svo kamenje je sivkasto tako dacu ga prkuvat i ubacit hvala na odgovorima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijaaa1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pet Dec 15, 2017 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, evo da se uključim i predstavim svoju situaciju vezano za kamenje pa ako uslijedi koji savjet dobro i jest.Wink Naime, imam par lijepih kamenja koje pripremam za akv, odradio sam sledeće:
1. Potopljeno stajalo u solnoj kiselini dva dana, izašla sva prljavština i otpale sve neravnine i sl.
2. 3 puta nakon toga otkuvao u soli i sodi (neutralisao kiselinu).

Sada kada na njega kapnem čistu kiselinu i dalje šušti, a kada kapam bilo koje sirće ne šušti. Neki kažu da će u dodiru sa čistom kiselinom svaki kamen šuštat zbog reakcije koju kiselina stvara dok ne ispari. A znači sa sirćetom ništa! ŠTA SAVJETUJETE?Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 15, 2017 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ti neki te pogrešno savetuju. Na kamenu koji nije krečnjačkog porekla nećeš imati šuštanje. Kamen nema potrebe da stoji dva dana u kiselini. Dovoljna je kap dve da se vidi kakav je kamen. Ja to ne bih stavljao u akvarijum. Ostalo je na tvoju odgovornost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijaaa1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pet Dec 15, 2017 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima dosta priče za provjeru sa sirćetom, meni sa sirćetom ne stvara nikakvu reakciju! Kako to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 15, 2017 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onaj plavi kamen što bacaju kad prave parking moze bez problema. Ja sam ga koristio. Kad ga staviš u kiselinu izgubiće lepu plavu boju i dobirlti sivkastu tako da nema razloga da ga pereš u kiselini. Ako nadješ neki sa belim sarama i ostrim ivicama većina "stručnjaka" ce se diviti tvom "seiryu stone".

Operi ga sa četkicom za zube i deterdzentom da otkloniš prljavštine i masti dobro isperi pa malo termički sterilizuj i u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License