Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Glasni mehuri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam videla jos dve bebe, jooj ko zna koliko ih ima, sta da radim pomozite, ja ne znam nista o ovome
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 2:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Yenku koja trenutno iybacuje prebaci u teglu/kutiju od sladoleda/serpu od minimum 1L i malo trave, vodu prespi iz akvarijuma nikako cesmovaca, i malo neke trave da bi se mali sakrili da ih mama ne pojede. Kad zavrsi sa izbacivanjem malih nju vrati u glavni akvarijum a male ostavi tu gde jesu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li da im ubacim filter pumpu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne jos kad zavrsi sa mrestom..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice one male (mozda i vise malih) koja je vec u glavnom akvarijumu nju prebaci uz pomoc creva za praznjenje vode iz akvarijuma, tj. sa tim crevom je slobodno usisaj iz akvarijuma u neku flasu/balon plasticni pa prebaci negde gde ce biti i ostatak malih ukoliko vec mrestitis zenku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebacila sam male u kuglu od 7l stavila im malo kamencica i jedan veliki gusti zbun, zenku sam vec odvojila od malih jer je pocela da ih napada i gricka. Nju sam stavila u plasticnu ciniju i takodje ubacila zbunic, kako da znam kada je zavrsila sa mrestom i kada mogu da vratim male u glavni akvarijum? Inace za sada ima 7 malih Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrest moze da traje od 30 minuta do par sati sve zaivsi od zenke do zenke, ali moze da se vidi po zadnjem delu stomaka - tamo gde je bilo crno - treba da bude blago uvuceno i prozirno, tada je zavrsila sa mrestom i moze da se vrati u glavni.

Mlade koji su se sada izlegli ostavi u kugli i ubaci im sundjer filter na slab/srednji protok da im ne bi pravio previse talasanja dok ne proplivaju kroz par sati. Ukoliko ih vratis odmah u glavni bice pojedeni, tako da ostavi ih u kugli dok ne porastu, da ne kazem ne mogu da stanu u usta najvecoj ribi koja ti se trenutno nalazi u glavnom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ih hranim isto kao i one velike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko si ubacila travu kod njih ona na sebi ima mikro film koje ce one grickati na pocetku (pozeljno bi bilo da je mahovina jer u mahovini ima i nekih mikro organizama koje jedu), dok sutra kad u potpunosti proplivaju i razviju se u prvoj fazi izmrvi u vodi par listica od lisnate hrane tj da se napravi u vodi mulj koji pluta da to tako slobodno nazovemo, koje ce im bii prva hrana, dok za dva do tri dana izmrvi sve sto imas od hrane u prah i to im ubacuj dva tri puta dnevno na cackalicu, pozeljno bi bilo da kod njih ubcis i par puzeva da pojedu visak hrane ukoliko se nadje, ali nije neophodno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na pomoci. Nadam se da ce male biti zive i zdrave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim i drugi put, inace gupi su najizdrzljivije ribe od svih tako da nista njima nece faliti u toj kugli za pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravila sam mrezicu od tila 15×15×15, ubacila u akvarijum, viri 2 cm iznad povrsine vode, tako da sada imaju grejanje,kiseonik i osvetljenje, menjacu 30% vode na 7 dana i nadam se da je ovako mnogo bolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Evo malih gupika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno, kao sto vec rekoh ako ima u visku mahovine ili cak plutajuceg bilja ubaci slobodno u tu mrezicu znacice im em sto zbog smanjenja stresa jer ce se kriti em sto od filma koji se stvra na biljkama/korenu plutajuceg pa ce imati i hranu non stop.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License