Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 HITNO potreban čep za cev-regulator za ATMAN hf-0100 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Dec 13, 2017 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eno, ja sam ti okačio sliku mog grejača kod kornjače tamo gde si pitao, mislim nekog 5-og po redu za nekih 10-ak godina.
U filterima su isto potopljeni skroz.
Imaš tu plavu liniju iznad koje mora da bude voda.

Ovo što je @Gangster napisao i postavio mi je kao dobar dan Smile Dešava se kada negde naprsne staklo ili se iščupa (ne legne nazad kako treba, ne znam kako da kažem) onaj deo za štelovanje temperature. Može i da se desi pri menjanju temperature, dosta se lako izvuče.

Naime, kornjača i grejač su u ljubavi, lepo ga zahvati, počupa i odvuče ga gde želi da knjava. Kao mačor, ne umem drugačije da objasnim.
Par puta vidim taj ljubičasti deo za štelovanje temperature da pliva okolo i voda ušla u grejač, naravno. Valjda ga nervirao, igrao se ...
Ima sigurno neki osigurač, ili slična zaštita. Grejač ne radi posle toga i odmah ga zamenim.
Jednom se desilo da svetli lampica a grejač ne radi, malo protreseš a nešto zvecka, odmah zamena.

Kornjača se ručno hrani, često se vraćaju stvari na svoje mesto... uglavnom ruke često u vodi.

U filterima mi stoje u taložnicima skroz do dna taložnika, nisam ih pipnuo zadnje tri godine.
U prvom filteru i manjem akvarijumu je bio možda 1cm iznad te plave linije, znači taj crni čep i deo za štelovanje iznad vode. Zaboravim da isključim i na sreću odmah primetim. Tako da sam stekao naviku da grejači budu što je više moguće ispod vode. Ne znam, imam 6 utikača, stekao sam naviku, ali grejač osim kod kornjače ne vidim da li sam isključio. Ovako je uvek pod vodom i kada se menja voda.

Popio kafu, napisao iskustva ali sve radiš na svoju odgovornost Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 13, 2017 1:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Prikaži poruke iz poslednjih:      
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JBL CO2 Regulator pritiska Baia Ponuda 1 Sre Apr 12, 2023 8:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman Ef-4 Filip:) Tražnja 0 Ned Mar 06, 2022 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman AT-101 zeza Nikollo Filteri i pumpe 0 Pon Dec 20, 2021 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License