Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 glinerica u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

problem u akvarijumu sa oskarima ...
prvo sam primetio pre 7 dana da su se zavukli u cosak i ne mrdaju, poceli slabije da jedu. nakon 2 dana voda se zamutila, al na cudan nacin, mnostvo bele skrame kao da je plivalo u vodi, kao sitan sneg u akvarijumu, kao da je prepuna kamenca. Zamenio sam oko 40% vode u nedelju uvece, mislio sam ko zna sta se desilo, jer nista nisam dodavao u akvarijum, ni kamen, ni biljke. taj dan je bilo ok, ali od ponedeljka iz pocetka, voda bela, riba neaktivna.
posto sam u isto vreme menjao vodu u 2 akvarijuma, skontao sam da voda nije problem,... rekoh ajd da pre nego sto krenem da rasturam da iskopcam sve,... i naravno kad sam iskopcao pumpu u spoljnom filteru, ribe pocele da plivaju.
kad sam turnuo glinericu u vodu ispostavilo se da pumpa probija, tj, glinerica svetli. naravno nisam[u]gurao ruku da proverim.
Pitanje, da li treba nekako leciti ribu od posledica? I da li je moguce da od ovog problema voda tako pobeli?
ako je neko ne daj Boze imao ovaj problem,
hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 12:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 6:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljubisa03 ::
... i naravno kad sam iskopcao pumpu u spoljnom filteru, ribe pocele da plivaju.
kad sam turnuo glinericu u vodu ispostavilo se da pumpa probija, tj, glinerica svetli. naravno nisam[u]gurao ruku da proverim.
Pitanje, da li treba nekako leciti ribu od posledica? I da li je moguce da od ovog problema voda tako pobeli?
ako je neko ne daj Boze imao ovaj problem,
hvala


Ako je probila pumpa, moguće da se pojavila indukovana struja i probna lampa svetli, ta struja na ljude ne ostavlja
neke posledice ,za ribe neznam ali mislim da su osetljivije i ti sitni tragovi struje na njih deluju samo trenutno,

.... meni je prošle godine probila motorna glava koja je radila možda 10 god. neprekidno i dan i noć i počeo je da izlazi dim sa površine vode. Odmah sam izvadio to, bacio u filter stavio aktivnog ugjla par dana i to je to, crko jedan cory ali verovatno od straha otk. srce ili .... ne verujem da ga ubila struja koja samo pecne jedva.... poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj atman je isto star nekih 15 god. Nije mi zao sto je crko. Od riba je uginuo jedino najmanji botia m. Probacu da ubacim ugalj jer voda izgleda ocajno u filteru imam pola kile zeolita. Da li to da vadim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupljen atman at 304 i pola kile aktivnog uglja. pa da probamo da ocistimo vodu. ako nista se ne desi, sutra menjam 50% vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj ubaci u filter sa sve mrežicom (ako je veći aq), ako je manji aq možeš i pola količine uglja da staviš.
Inače kad se to desi (iako nisam diskusar) znam da diskus od tog jako slabog strujnog udara aktivira odbrambeni mehanizam kako bi se zaštitio ,zapravo ispušta sluz i voda se zabeli. To je slično kao kad se čovek prehladi ,pa dobije neku upalu ,zatim temperaturu, e ta temperatura je prirodni odbrambeni mehanizam i čovek kroz znoj izluči štetne (toksične) stvari, pa polako ozdravi.Što se diskusa tiče oni izluče sluz i tako se prirodnim mehanizmom čuva ili pokušava da se izleči ,tj.spreči daljnju bolest.

Ja nebih ubacivao nikakve lekove, samo zamenio deo vode i stavio ugalj do sledećeg čišćenja filtera.Kad ih hraniš daj im malo, kad vidiš da su pojeli dodaj još, pa još, inače sa previše hrane možeš da im zagadiš vodu i povećaš koncentraciju amonijaka, oslabiš im imunitet , i pogoršaš ionako narušeno zdravlje. Pratim sve.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Uto Dec 12, 2017 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako je dalje tekla situacija:
u petak sam ubacio 0.5 kg aktivnog uglja u spoljni filter. hteo sam da mu dam vremena do nedelje, cisto da prodje 7 dana od zamene vode. Medjutim voda se tek za nijansu ocistila, na moje veliko razocarenje. U nedelju, zamenio 35% vode sa kisnicom. Obicno sipam direktno iz cesme, al sad je bila uzas zuta voda. taj dan je izgledalo malo bolje, ali samo na kratko. ponedeljak ujutru, svatam da je sve uzalud. uginuo jedan krupan primerak. akvarijum rasformiran. ribe ubacene u manji akvarijum gde sam napravio smesu od 1/3 vode iz biljnog akvarijuma i 2/3 cesmovace. Dobra vest da za 1 dan ribe su dosle sebi, povratile boju i sad veselo plivaju.
Jedino za mene ne svatljivo je ta mutna voda, sta se tu desilo?
Takodje sam nasao moguci razlog zasto je pumpa verovatno zviznula, prilikom pomeranja namestaja ozbiljno sam ostetio produzni. nisam elektricar ali sumnjam.
pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Dec 13, 2017 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljubisa03 ::

Jedino za mene ne svatljivo je ta mutna voda, sta se tu desilo?
Takodje sam nasao moguci razlog zasto je pumpa verovatno zviznula, prilikom pomeranja namestaja ozbiljno sam ostetio produzni. nisam elektricar ali sumnjam.
pozdrav


Voda ima svoje karakteristike i odlike (pa makar i loša voda - žuta, tvrda....),međutim kada je ošine struja
menja strukturu i više nije živa voda ,tj poželjna za živi svet, čak nije poželjna ni za piće (naravno ne mislim na akvarijumsku vodu, kada pričam o piću vode),
što se tiče kabla / gajtana ,ako je nagnječen onako dobro i spojila nula i faza onda je jasno zašto se to desilo,
dobro je što se na tome završilo. Sad ispočetka ,zainati se i dovedi taj lepi akvarijum u red pa nek bude još lepši nego je bio. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License