Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kocka 64l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 3:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ljudi sta vam je sa tim bakterijama iz vode, pa ne drzimo mi ko zna kakva cuda u akvarijumu. U tom slucaju ni u more ne bi trebalo ulaziti. Kupanje u moru je ,,lekovito" a kupanje u akvarijumu moze da bude stetno. Jos nisam cuo da je neko imao problema sa infekcijom izazvanom akvarijumskom vodom. Sto se tice ruku, treba izbegavati ako mazemo neke kreme, inace sapun kad se dobro spere nije problem nikakav.
S druge strane od tih pomagala nema neke vajde, ruke moraju da se umoce. Voleo bih da vidim koje to pomagalo moze da pomeri kamen ako zatreba, da izvadi pumpu na ciscenje, skine casu sa skimera, promeni carapu, oriba alge, itd. Ruke moraju da se kvase i to je sastavni deo hobija. Inace, prica da akvarijumi koji se ne diraju izgledaju bolje od onih koji se stalno ciste odrzavaju i u kom su konstantno ruke ne pije vodu. Kada guglate reef na netu, i oni prvi full sps tankovi kad vam izadju, verujte, u njima su ruke dva sata dnevno. Bar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 3:56 am Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan mali detalj. Što se kaže, ne zna se, gde vrag leži. Znam da itekako infekcija akvarijumskom vodom može da bude vrlo zeznuta. Pričam o slatkovodnoj, gde bi kolega Anbou mogao malo više da kaže o svojim problemima koji su trajali veoma dugo. Lično ja, ne koristim zaštitna sredstava, rukavice ali ih preporučujem. Znam morske akvariste koji ih koriste u bilo kom pogledu ,,rada,, u akvarijjumu. Da li treba ili ne procenite sami ali imajte to na umu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac ::
Ma ljudi sta vam je sa tim bakterijama iz vode, pa ne drzimo mi ko zna kakva cuda u akvarijumu. U tom slucaju ni u more ne bi trebalo ulaziti. Kupanje u moru je ,,lekovito" a kupanje u akvarijumu moze da bude stetno. Jos nisam cuo da je neko imao problema sa infekcijom izazvanom akvarijumskom vodom.


Ne volim neke raspravke, ali eto da spomenemo da akvarijum nije more, kao što jedna soba nije ceo svet.
Morska voda je lekovita za kupanje i zdravlje, ali akvarijum je leglo bakterija i infekcije jer je to zatvoren prostor,
za razliku od mora koje je protočno. Sve što kažem je krajnje dobronamerno. Inače sam filter je leglo "dobrih bakterija", ali one su dobre za ribe, biljke, korale ...... a ne za ljude. Zbog takvih stvari neki ne izlaze sa infektivne klinike kod veterinarskog faxa i ordinacija kod kožnog.

Inače drage kolege akvaristi, Vaš rad i trud je i te kako vredan pažnje, puno je tu i znanja, iskustva itd, ništa nije osporeno, ali mešati babe i žabe ne ide ili kako reče kolega "ne pije vodu". rukovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da pricam za druge al meni se 2x upalilo grlo kad sam progutao malo "morske" vode dok sam pokretao sifon. 2x progutao 2x se upalilo, sad koristim wavemaker da pokrenem sifon. Takve probleme nisam imao sa tropskom.

Ako nemaš rane i posekotine ruka je sigurna u akvarijumu sve dok ne kreneš da čačkaš zoantharie.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako zanemarimo malo procenat ljudi koji su letovali na netaknutim morima oko indijskog okeana, mi ostali koji se kupamo u egejskom, jadranskom, sredozemnom moru ili atlanskom okeanu se daleko vecem riziku izlazemo. Ako u akvarijum ne smeju da se stave ruke onda u jadransko more ne bi smelo da se gleda koliko je prljavo. Mislim da ljudi nisu ni svesni koliko su mora zagadjena. Ista ona mora u kojima se mi tako rado kupamo i mislimo da je to zdravo.
To su mora koje su ogromne kolicine vode. A reke i jezera bolje da i ne komentarisem. Sigurno se neko od vas kupa u savi ili ne daj boze na adi. Tu je milion puta veca koncetracija svega loseg, pa opet ljudi idu i ne umiru od toga. Polazimo od pogresne pretpostavke a to je da je voda u prirodi mnogo cistija samo zato sto je veca kolicina. Pogresno. Znamo svi da crna gora ne preradjuje otpadne vode i da sve na kraju zavrsi u moru, a opet pola miliona srba odvede decu da lece sinuse. To ne moze biti nikako zdravo. Pre bih zaronio glavu u akvarijum nego u jadransko more. U moje more ne idu fekalije, voda je ro (izuzetno cista) i nema hemije nikakve. Jedino sto ima su bakterije koje su mahom potpuno bezopasne zato sto ne opstaju ni sekundu u sredini kakav je nas organizam.
A uz to poatoji i imunitet. Covek ne moze da zivi u inkubatoru, svuda je izlozen bakterijama. Opasnije su bakterije na kvakama, tastaturama, sedistima u prevozu nego one u vodi iz akvarijuma.
Ne zelim da se raspravljam, samo kazem da je neozbiljno akvarijumsku vodu proglasavati opasnom a za more reci da je lekovito. Ko ne veruje, ne mora, ali voda u nasim kucnim morima je cistija i bezopasnija od onih mora u kojima se kupamo. Isto vazi i za slatkovodne, pod pretpostavkom da ne dodajete hemiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok... Question
Moja krivica što ne pročitah kako se nečija tema izokrenula na da li je je more prljavo ili ne.

Serene Sky ::
Ako do sada nisi počni polako da odolevaš potrebi da guras ruku u njega, što manje to bolje a kad moraš gledaj da ih uvek dobro istljas pod česmovačom i ako možeš izbegavaj da pipkaš i zakačinješ korale.


Male promene u malim sistemima mogu imati velike posledice zato kažem što manje ruke u akvarijum. Morake organizme pogotovu korale ne treba dirati rukama da ne bi naneli nepozeljne bakterije na sluz koju ti organizmi luče. Tako im možemo naudili pa čak i ubiti ih.

Molim admina da zadnjih nekoliko poruka obriše ili prebaci u neku novu temu pošto im nije mesto u ovoj i kvare temu od Dado87.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo opusteno nema potrebe da se brisu poruke..meni ne smetaju. Tu smo da diskutujemo o svemu..svako da iznese svoje misljenje.
Ja sam iz vojvodine..svake godine se kupam u tisi..mrtva tisa..reka koja je zagadjena na sve strane..deca se kupaju
Tako da mislim da su jako male sanse da nam se u akvarijumu desi nesto
E sad dal mi mozemo da poremetimo sistem..verovatno da mozemo..i to lako


Poslednji izmenio Laki dana Ned Dec 17, 2017 12:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=0e0MkyaJtFc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad si se dotakao promene vode , koliko menjas I na koliko ? Ja licno kupim jednu Demi vodu tj oko 8%. Stavim u kupatio na plocice jer mi je tamo podno . Sipam 190 gr soli I izmickam . Ostavim do sutra da se rastopi I onda u drugi prazan balon iste zapremine istocim vodu iz akvarijuma I nalijem nazad ovako pripremljenu . To radim na sedam Dana . Dok NE kupim to skuplja mi je voda od soli Very Happy za akvarijume zapremine Kao nasi mislim da nema laksi metod ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste igore..ja na 55l menjam 5l svake nedelje..balonce destilovane..180g soli..sutradan zamena
Mada cu od sutra poceti malo manje..oko 3l da menjam da vidim kako ce biti
Ro da uzimam za ovaj mali akv..ne bi sad..ako predjem na veci sigurno.hocu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Dec 20, 2017 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kolicina soli koja se ubacuje zavisi od proizvodjaca, a sto se tice zamena vode svako ima neku svoju zamisao i obrazlozenje zasto tako radi.
ja na 60l menjam dva balona od 5l destilovane vode, nekad i tri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Čet Dec 21, 2017 2:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pravu si midnight...sve zavisi od proizvodjaca.
a sto se tice saliniteta kod mene je sve bilo otvoreno i na 1.026..i sad na 1.024
a zamena vode nedeljno igore...za nas pocetnike je sigurica..da sve bude cisto i pedantno.
u sustini nema greske....solis cistis gledas...ako ti je nesto cudno posavetujes se sa ljudima koji su malo duze u moru
ne mozes nista da pokvaris sigurno osim ako ne ubacis kiselinu u vodu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima nešto novo sa ovim morem? Mesecima nikakvih informacija Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno zivkovicu..sve novo samo kamen stari Smile
prvo da se izinim nisam dugo bio aktivan ovde..bar ne onoliko kao na pocetku.
prvo je bila selidba kompletnog mora iz nemacke.losa organizacija pa mi je samo kamen ostao ziv..sve ostalo..pociva u miru.
polovinom januara krenuo sam opet ispocetka..jedini plus sto sam bio vise informisan nego pre.
napunjen akvarijum,dodavao seachem stability i to je to
dosli su i korali odma u startu..da se zahvalim nikoli zivkovicu,vecina korala u mom akvarijumu su od njega,kao i svetlo koje je napravio za ovu kocku..drasticno bolje u odnosu na original rasvetu koju sam imao u proslom.jos jedna pohvala za dr zivkovica.
jedino sto sam imao pad sa klovnom iz zoo marketa..uginuo je posle dva dana..sto nije slucaj samo kod mene,ima ih jos kome su propali iz te ture.
sve u svemu za sada ide kako treba..tu su korali,novi klovnovi,demsel..koji je za sada odvojen..preagresivan je
ubacujem koju sliku da se vidi moja skromna kockica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka kocka do kocke - pokusaj popindeed Akvarijumi 18 Pon Avg 09, 2021 2:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stara kocka 35cm Peku Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 02, 2020 2:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 35x35x35 No 1 Morski Akvarijumi 10 Sub Maj 25, 2019 11:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 70x70x70 Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 3 Ned Feb 24, 2019 2:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 45l laik92 Početak u akvaristici 23 Ned Jan 28, 2018 11:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License