Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tanini Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dimca
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2017
Poruke: 24
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima, intersuje me koje drvo za akvarijum najmanje ispusta tanine?
Probao sam sa vinovom lozom, jer mi je lako dostupna ali i pored višemesečne pripreme i dalje ima dosta tanina. Na kraju sam izbacio većinu, ostavio sam samo jednu manju granu zbog ancistrusa. Ne svića mi se izgled akvarijuma sa taninima, pa me zanimaju vaša iskustva i preporuke koje drvo najmanje ispusta tanine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 8:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U bolje opremljenim pet shopovima možeš da kupiš panjeve
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili da pitas nekog od clanova koji se time bave.Prednost u odnosu na prodavnice je cena i izbor, narocito ako nemas neku dobro opremljenu u blizini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

javi se horus-u. on ima pozamasnu kolekciju panjeva...poceo od njih da pravi skulpture koliko mu dosadno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 18, 2017 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki panj koji prvi put udje u akvarijum ce ispustati nesto, to je normalno. Neki prestanu da ispustaju posle 6 dana, a neki posle 6 meseci. Poenta price - kad tad ce prestati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 18, 2017 3:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko ti nije striktno biljni akvarijum probaj sa aktivnim ugljem da resis problem, ja sam sa njim izukao tanin iz pojedinih akvarijuma, dok drvo nije prestalo da boji vodu, posle je kako u kom ostao da stoji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dimca
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2017
Poruke: 24
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Uto Dec 19, 2017 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da svaki panj ispusta, ali sam mislo da li neki tip drveta, kao npr, red moor ili mopani ili neko trece ima znatno manji uticaj na boju vode od ostalih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Dec 19, 2017 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvenstveno utice koliko je dobro kora drveta skinuta sa panja, jer ukoliko imas dosta bojice vodu dugo, ukoliko je nema moguce je da nepusta ni malo.. Neko moje iskustvo je da koren kao i grane zovinog drveta ispustaju mnogo manje nego bilo koje drugo cak manje i od red moora.. ali opet ne zavisi samo od drveta vec i od zemlje iz koje se koren vadi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License