Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cikliranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 8:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde da pitam nesto na brzinu, formiram no i akvarijum, vec je bio u upotrebi, oprao sam ga iz nutra samo sa vodom bez hemikalija nekih. Filter je u haubi, fabricki TOP, sa keramikom, belom fatom i na vrh jedan sloj plavog sundjera. Voda obicna cesmovaca, (sa Malte, neki kazu da je crpe iz mora, probao je, nije slana, ima hlora) stoji od juce u akvarijumu i cekam da hlor ispari pa sam planirao danas da upalim pumpu itd... Zanima me da li treba da koristim aktivni ugalj prilikom cikliranja, da ga ocistim od eventualno nekih hemija, ili da ostavim kako jeste? Hvala... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 8:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da mozes i bez aktivnog uglja. U fazi cikliranja nisam nikad koristio aktivni ugalj i nisam primetio nista lose da se desilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citajuci o hloru u vodi u vecini slucajeva sam nailazio na tekst gde se pise da hlor u vecoj meri ispari tokom pretakanja vode iz suda u sud. Tome doprinosi i veca koncentracija kiseonika, npr rasprsivac ili komesanje vode. Hloramin je nesto drugo. On ostaje duze u vodi ali je manja koncentracija pa u vecini slucajeva nije opasan. Opet, koncentracija i hlora i hloramina zavisi od mesta do mesta tj od "fabrika" voda i njihove "politike".
Aktivni ugalj nije preporucljiv na pocetku tj tokom cikliranja. Vezuje za sebe bakterije koje treba da ucestvuju u nutrifikaciji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, znaci samo vata, keramika i udri... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da pitam jos, da li mogu da startujem pumpu, sipao sam vodu pre 12h, zbog hlora, mada rekoste da vecina ispari prilikom pretakanja... :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa se aktivira odmah posto se sistem poveze. Nema razloga da pumpa ne radi ako si povezao akvarijum sa filterom i obratno.
Filter materijal ces korigovati vremenom. Za sada ti je najbitnije da imas dosta povrsina za nutrifikaciju. Plavi sundjer, keramika, razno razni prstenovi, lava ... bilo koja povrsina gde ce ti se stvarati bakterije je dobrodosla. Takodje, i pesak u akvarijumu ucestvuje u celoj prici.
Ja bih ti preporucio da ako si u mogucnosti od nekog starijeg akvariste tj od vec formiranog akvarijuma uzmes deo mehanicke filtrasije, onaj prljav, i ubaciu u fiter da bi ubrzao cikliranje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2017 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam mali problem koji vi iskusni verovatno lako mozete da resite... Smile
Dakle resio sam da kupim jedan polovni akvarijum, jeste zapusten i prljav od algi i kamenca al nadam se da sve to moze da se ocisti i sredi. Menjam celu unutrasnjost akvarijuma.
Ima nekoliko ribica koje idu uz njega, al njih cu da preuzmem dan, dva kasnije jer kao sto sam rekao vec, moram da ocistim onaj Smile
Akvarijum ima spoljni filter ALEAS Ae-1081
Moje pitanje je - da li da ostavim ja taj filter tako kako jeste, znaci da ga ne cistim nikako zbog te kako vi kazete bioloske ravnoteze i zbog toga sto mi se zuri da ubacim ribice u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2017 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomoc drugari Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 16, 2017 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je akvarijum bio aktivan mozes ostaviti filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje, naime, akvarijum mi se ciklira 5 dana i ubacujem svaki drugi dan pomalo hrane, sad sam video da se oko te hrane stvorila neka opna, ne znam da li to tako treba, da li je to normalan proces raspadanja hrane, to izgleda ovako:


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijaaa1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Sre Dec 20, 2017 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno brzinsko pitanje, tiče se ove teme. Period cikliranja, može li se početi riječnom vodom, tj. je li bolje nego sa gradskog vodovoda?Inače planiram ciklirati akv od 80l naredne 3-4 sedm.! Pozdrav za sve
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 20, 2017 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne bih stavljao rečnu vodu nikako. Česmovača je proverena i svi je koriste. Ne znam odakle si ali predpostavljam da ti je voda sa česme za piće. Voda sa reke može da sadrži razne bakterije na koje veštački uzgajane ribice nisu imune.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijaaa1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Sre Dec 20, 2017 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebinje, Hercegovina. Voda za piće je možda i najkvalitetnija u Regionu, mada je i rijeka još, koliko je moguće, čista i nezagadjena, ali vjerujem da si ipak u pravu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Dec 20, 2017 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslusaj Mladena, jer ukoliko je uzmes iz reke moraces sam da je prociscavas aktivnim ugljem i sa jos par preparata, jeste da ima kulturu bakterija, ali moguce je da ima i parazita koje mozes da resis jedino jacim hemikalijama, posle toga nikako ne moze biti bezbedna za ribe koje ces ubacivati i produzava se sam period pocetka cikliranja..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ilijaaa1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Sre Dec 20, 2017 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljao sam, ali volim konsultovati ljude koji znaju. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License