Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gornja ojacana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Predrag13
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2017
Poruke: 12
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Dec 21, 2017 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima. Pre par dana dobio sam na poklon akvarijum 100*50*50
Koriscen je ranije kao poludarijum pa nema gornja ojacanja. Zanima me
da li da stavim 2 ili 3 poprecna ojacanja? Na akvarijumu nije kantovano staklo
a ni edan staklorezac nece da ga rastura, kantuje pa ponovo lepi posto moze lako
da dodje do pucanja stakla. Dali su mi predlog samo da na vec postojeci silikon
zalepim nov radi sigurnosti pa me zanima da li to da uradim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 21, 2017 6:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Predrag13
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2017
Poruke: 12
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Dec 21, 2017 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim na gornja H ojacanja da li da postavim 2 ili vise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Dec 21, 2017 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je debljina stakla?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Predrag13
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2017
Poruke: 12
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Dec 22, 2017 5:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Debljina stakla je 10mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 22, 2017 5:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je u kakvom je stanju silikon, odnosno, koliko je star. Ako je silikon OK, tj. ako se ne odlepljuje, sa 10 mm dovoljno je samo jedno ojačanje, čak može i bez poprečnih, samo uzdužno. Pod "kantovano" pretpostavljam da misliš na KP mašinsku obradu ivica? Prelepljivanje silikona na silikon nema nikakvog efekta, samo skroz skidanje i ponovno lepljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Predrag13
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2017
Poruke: 12
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Dec 22, 2017 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa akvarijum je star mislim oko 7-8 godina.Da kantovano je masinski obradjene ivice.
Nije mi sve jedno da odlepljujem ceo akvarijum posto mi kazu stakloresci da moze lako da dodje do pucanja stakla.
Hvala u svakom slucaju na savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 22, 2017 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stakloresci taj posao neće da rade jer je to "rudarenje" koje ne mogu da naplate, lakše im je iseći 3 akvarijuma nego razlepiti jedan, to je jedini razlog zbog koga to neće da rade, nema tu govora o pucanju, samo je jako sporo i pipavo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na stari silikon novi nece da se zalepi, silikon se vezuje sam za sebe samo dok je " ziv" tj ne osusen. Tako da neces moci da prelepis stranice preko starog. Ali ojacanja mozes da zalepis naravno.

E sad, ako te ne mrzi da razlepis ceo akv onda ga zalepi ponovo, ali ako je silikon ok onda ni ne moras da ga prelepljujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam iskustva sa razlepljivanjem akvarijuma, ali sam razlepljivala neke staklene gluposti cesto ranije, i mogu odmah da ti kazem fen za kosu je najgenijalnija stvar u tim situacijama da se razmeksa silikon. Samo odvojis stranice i skines ostatak, nije bas toliko pipavo kao sto stakloresci kazu, ja sam zato sama i radila jer oni nisu hteli, pa se ispostavilo da nije tako komplikovano. Prvo ga omeksas, i samo polako odlepljujes kako koji deo omeksa, jeste posao od sat, dva (ako se ne ukocis u tom polozaju) ali moze da se odradi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Predrag13
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2017
Poruke: 12
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nista provericu silikon u kakvom je stanju pa ako nista polako cu da ga razlepim ceo akvarijum,staklo posle na masinsku obradu pa na ponovno lepljenje.Ksendzi hvala na fenu za kosu
iako nemam istu sto znaci da cu morati zeni da ukradem,posto nema sanse da mi pozajmi za takve stvari Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Predrag13
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2017
Poruke: 12
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos jedno pitanje zbog cega je bolje imati staklo na akvarijumu kome su ivice masinski obradjene?
Da li zbog toga sto silikon ulazi dublje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druže,staklo kad je mašinski obrađeno znači da su mu ivice oborene pod uglom od 45 stepeni....

tako da ako su ranije ivice oborene nema potrebe da se posle razlepljivanja ponovo obrađuju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Predrag13
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2017
Poruke: 12
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ali nisu mu ivice obradjene masinski pod uglom 45 stepeni vec je iseceno po 90 stepeni I zalepljeno
pa da li da posle razlepljivanja obradim ivice pa ponovo zalepim ceo akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije cela ivica oborena pod uglom, samo kraj ivice, možda 0,5-1 mm.
Imaš ove teme pa pogledaj, kako se pravi i kako se obradi npr.:
http://www.akvarijum.org/forum.....t8136.html
http://www.akvarijum.org/forum.....20-15.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Predrag13
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2017
Poruke: 12
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha sad sad mi je jasno hvala zasto se obradjuje.Hvala jos jednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License