Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pojavljuju se crvici i nesto nalik na pijavicu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, treba mi pomoc ako neko zna o cemu se ovde radi?

Imam akvarijum, kocka stranice 30cm, oformljen pre mesec dana, sve bilo ok na pocetku ali pocelo je da se pojavljuje na listovima biljaka i na kamenju nesto sto lici na neke caure a iz njih izlaze neki crvici boje koze, ima ih bas dosta, sad ne znam da li su stetni po zivi svet ili ne?
A pojavilo se i nesto kao mala pijavica i neki beli crvici velicine 1-5mm koji plivaju po vodi, uglavnom pri dnu, ne znam da li oni izlaze iz tih caura ili ne...
U akvarijumu su kozice, malezijski puzevi i helene, svi zive normalno, cak se i kozice razmnozavaju, vidim dosta malih u akvarijumu...
Od filtera je hang on Atman HF-300, sa istim filter materijalom koji dodje uz njega plus sinteticka vata koju sam dodao.
Sve je prethodno bas dobro prokuvano, pocevsi od peska, preko kamenja pa do mangrovog panja.

Moje pitanje je da li je ovo opasno po zivi svet i svejedno kako se to suzbija, molim za pomoc ako neko ima iskustva sa tim... Hvala unapred!

Evo i slika:


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 2:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 4:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je da je planaria sto kazes kao pijavica, a ovo iz caura nemam predstavu. Slikaj sa boljim fokusom mutne su slike. Inace odakle ti kamen i sve iz akvarijuma, suvo "sveze" pripremljeno ili iz vec nekog akvarijuma prebaceno, tj. prvo prokuvano pa ubaceno?

Uglavnom nije stetno, ali moze da pravi problem ukoliko se prenamnoze (planaria).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj siga kamen je vec bio u akvarijumima i nista se nije pojavljivalo, pesak i mangro panj iz pet centra, pesak isto bio u akvarijumu, samo dokupljen jos malo jer mi je falio.
Biljke su mi sumnjive ne znam sta sam uneo sa njima u akvarijum...
I ovi beli crvici se bas mnoze oni plivaju po akvarijumu i non stop se uvijaju dok plivaju i onda se zakace za nesto.
A da, od hrane ubacim pola tabletice ili celu spirulinu na 2-3 dana jer nemam puno kozica jos uvek, pa usisam ostatke sutradan, tako da ne znam kako toliko opstaju.

Evo mozda se bolje vidi, sve ove linije male kao zarezi na pozadini su ti neki "crvici" ili sta god, ako neko zna ne bi bilo lose da pomogne...


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa biljkama puzeve, sa sigom planariju, sa losim odrzavanjem crvi. Previse organskog otpada pa se mnoze. Ukoliko hoces da se otarasis planarije na najjednostavniji moguci nacin nadji jednu malu blek moli 1.5-2cm, black lira moli ili silver moli, mozes i zutu moli bitno da je moli ne plati ili ksifo, iskljucivo moli i to zenku. Potamanice ti sve od crva, glisti, parazita.. Kad poraste mozes da je ostavis i da joj dodas drugare ukoliko ne krene da jede i kozice.

Sto se tice caura moguce je da su ti malezijci izasli iz podloge (mladi) jer ovi crvi se ne izlezu iz caura vec nastaju iz organskog otpada..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, idem vec veceras po zenku moli, ne skodi da probam, ove male kozice imaju dosta mahovine i biljaka pa ce nekako vec da prezive, jedva ih i vidim, kriju se.
Usisavacu podlogu cesce i nadam se da ce da se sredi Smile a biljke u hidrogen i tako Very Happy imao sam nekoliko akvarijuma, nikad mi se nije bas ovako nesto desilo da me spopadne sve zivo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako puzevi nastaju od organskog otpada?😞
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 23, 2017 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djordj ::
Kako puzevi nastaju od organskog otpada?😞


Djordj puzevi nikako dok miko crvi, crvi i planarija vec da.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam jednu silver moli, mislim da je polovinu onih crvica sa zadnjeg stakla vec pobrstila Smile
smanjio osvetljenje i foto period, sutra idem po hidrogen za alge i algexit za kasnije jer ne mogu kamenje da tretiram hidrogenom, ima puno ikre od helena...
Hvala na savetima Smile samo jos jedno pitanje, kakav odnos H2O2:H2O da uzmem za rastvor za tretiranje biljaka hidrohenom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj bre Alexa777 sto ne otvori jednu temu u pod forumu - pocetak u akvaristici - sad nemam pojma gde si sta pisao, a vecina kolega ce biti zbunjena ovim sto ti pisem.. Wink

Inace trecinu bocice od 1dl pomesaj sa 5 litra vode, dobro promuckaj, zatim okupaj biljke tj ostavi ih u toj vodi ~5-10 minuta, mahovinu oko i manje 5 da ne bi i ona izgorela. Prema slikama imas i Pogostemon helferi koji isto tesko podnosi hidrogen tako da i njega kupaj sto krace ukoliko ne mozes mehanicki da otklonis sa njega nahvatanu algu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahaha... Pošto redovno pratim Forum i čitam, stvarno, i mene je zbunio!!! Razumem ga, očigledno hoće sve da sazna.
Ali ga je, moram priznati, baš puno problema i snašlo!!! pomoc zid ronjenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahah izvinjavam, se, nisam ja toliki pocetnik samo za neke stvari sam malo manje upucen, nikad nisam koristio nikakvu hemiju u akvarijumu pa nemam iskustva pa bolje da pitam ovde nekog nego da radim nesto na svoju ruku, za hidrogen npr nisam ni znao da se koristi Smile
Nisam imao nikakvih problema dok nisam ubacio dve nove biljke Sad
A i hocu da saznam, citam forum ja ali tesko nalazim opisane probleme za sve bas kao sto su moji Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alexa777 ::
nikad nisam koristio nikakvu hemiju u akvarijumu pa nemam iskustva pa bolje da pitam ovde nekog nego da radim nesto na svoju ruku, za hidrogen npr nisam ni znao da se koristi Smile


Kada je lečenje riba ili bilja u pitanju neke stvari se mogu rešiti alternativom, poput zamračivanja, smanjenja svetlosti,
menjanjem dela vode u određenom intervalu itd, ali često se koriste i lekovi (čitaj hemija).U današnje vreme zbog komercijalnih svrha se prave specijalni preparati za sve ponaosob, a ranije se koristio (a i sada) hidrogen, sadržaj kapsula penicilina, amoksicilina, palitrexa,orvargil i maltene većina lekova koji su za ljude, e sad tajna je samo u
koncentraciji i dužini trajanja kupke, dok na savremenim preparatima ima pisano uputstvo (ali to košta),
ako mene pitaš ja sam za ove stare narodske lekarije - samo mali broj ljudi zna doze i koncentracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License