Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Led ili obicna neonka? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, moze li mi neko reci valja li ovakva varijanta osvetljenja?

Image

Image

Pise da je to led neonka t8? Jel imao neko iskustva sa tim?

I po mom misljenju mozda bolja varijanta sa obicnom neonkom?

Image

Valja li ova armatura, samo da se u akv radnji kupi odgovarajuca cev da se stavi umesto ove obicne?Pise da je t8 neonka, a ovako nesto nije skupo...
Akvarijum je 27l...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 1:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod fluo cevi gledas izlaznu snagu u vatima i ide od 0.5L/W do 1 pa i preko...
A kod led se gleda u lumenima, lum/L i ide od 10 do 40+...
Na tebi je da odlucis sta ces da stavis..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alexa777 - Moj savet ti je obična neonka sa druge slike (kad rikne cev, nova je 1oo din) za tu litražu dovoljno, bar za početak,jer ako imaš prejako svetlo može doći do pojave kojekakve alge, a šta ćeš onda? Naravno tu je hemija, ali zašto ? Kasnije ako treba možeš pojačati nivo osvetljenja, sve zavisi šta ćeš imati od bilja,zatim da li imaš plutajuće
bilje koje umanjuje efekat svetlosti, da li imaš stakleni poklopac i na njemu kamenca što dodatno umanjuje efekat svetlosti, ali sve jedno moj savet je obična neonka ako biraš od ove dve , a ti odluči.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takvu neonku imam na akvarijumu od 30 litara i sasvim mi zadovoljava potrebe.
Biljke lepo rastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim na armaturu sa zadnje slike. T8 neonka 8W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijalicu sa grlom E27, stedljivu ili led, jer ti je akvarijum 30x30x30 ova armatura ima da ti prelazi preko ivica po dva cm sa obe strane ili 4 sa jedne.. a i napisi sta imas od biljaka jer mnogo znaci kad trazis misljenje drugih za rasvetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako, nemam plutajuce bilje, imam pregradno staklo na koje se nahvata klamenac ali ocistim ga na nekih 10-ak dana pa opet bude skroz prozirno.
Od biljaka imam javansku mahovinu, valisneriju, sirokolisni limun (zamenicu ga sa uskolisnim), kriptokorinu wendti brown i neku bacopu, nisam siguran koja tacno...
Ja sam za sada stavio stedljivu sijalicu od 20w, daylight, 6500k, to je priblizno 0.75w/l.
Lenji Lisac- nekako bih korigovao da moze da stane ta neonka, to nije problem, interesovalo me je samo da li je to ok resenje jer svi pisu toliko o specijalnim akvaristickim sijalicama, a one su poprilicno skupe pa sam hteo da vidim da li ovo moze da bude bar priblizno dobro po biljke.
E sad, da li su te stedljive toliko lose jer ih dosta ljudi blati? a to je u stvari neonska cev samo drugacijeg oblika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 24, 2017 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alexa777 ::
Ja sam za sada stavio stedljivu sijalicu od 20w, daylight, 6500k, to je priblizno 0.75w/l.


Ta stedljiva menja odredjen broj W obicnih sijalica i to je previse (vidi na kutiji koliko menja). Za tu litrazu dovoljna je i od 10-12W od 6500K ~1000+lm. Mozda cak i da probas sa 4000K i ~900lm jer imas donekle spororastuce biljke..

Alexa777 ::
E sad, da li su te stedljive toliko lose jer ih dosta ljudi blati? a to je u stvari neonska cev samo drugacijeg oblika?


Nisu lose ni malo imas ovde vise nego dovoljno tema u kojima se koriste stedljive, a i led sijalce u ponekim, razlika je u isijavanju plavih i crvenih tonova svetla, ali to mozes da proveris kod proizvodjaca sijalica (na nekim i ima slika na kutiji) koji spektar boja proizvode pa da uporedis sa specijalnim akvaristickim pa da nadjes neki kompromis, da se porede ne mogu ali kompromis.. posao za istrazivanje jeste ali ces makar znati sta od rasvete imas u akvarijumu. Inace da mogu se nazvati i kompaktne neonke iliti fluoriscentne sijalice dobro poznate i kao stedljive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2019 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja bi meni neonka bila potrebna za akvarijum od 35 fo 40l? Sa koliko wati hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2019 7:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi sta imas od bilja 15-25w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2019 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista zahtevno.. Nana i kriptokorina.. Hvala puno na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2019 9:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tom slucaju 20w moze da prodje.Ali ne sumnjam da ces kasnije ubaciti jos neku travku stoga moras da planiras da ne bi pucao kintu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2019 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U redu. Hvala punoo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Rasveta led neonka 18w 60cm Malina Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jan 02, 2020 9:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka Spoooky Početak u akvaristici 4 Pon Okt 28, 2019 11:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka bolesna Stefans Bolest 3 Ned Sep 29, 2019 8:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akcija kraljevska neonka gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Sub Jan 26, 2019 2:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akcija inesi-plava neonka gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Sub Jan 26, 2019 2:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License