Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelena koncasta alga ili neka druga? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 6:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po ovim podacima koje daješ trebalo bi da je skoro sve idealno, ali .... nešto ne štima,
nešto algama daje podsticaj za rast (možda ? previše hrane) ...... možda je unešena sa biljkama
pri formiranju akvarijuma pa se sada razbuktava kad ima dobru kolonu bakterija i pogodne uslove,
nzm ... možda se uključi još neko .... Poz. pratim temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 6:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je star dva meseca i sve je radjeno po pravilima, kada je test pokazao da je akvarijum cikliran postepeno smo dodavali ribice. vrednosti su sve u normali. za vodu i biljle dodajem ove stvari
Image
plus kugle za biljke, koje ima jedva dve u sljunku. od podloge je samo sljunak. temperatura je 25,5. ribice hranim jednom dnevno flokice i pola zelene tablete.. sredom poste:) do sada smo menjali vodu na dve nedelje medjutim prepiruceno mi je u radnji. da menjam na tri nedelje. i imam pummpu sa filterom sa kojom skuplamo kaku u akvarijumu, bez izbacivanje vode.

mislim da sam rekla sve sta radim mozda ovde negde lezi greska, mada ne verujem:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 8:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ovo
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smanji svetlo u naredne dve tri nedelje na ~8h dnevno i smanji unos hranjivih elemenata za bilje ili prepolovi dozu koju sada dodajes. Alge na nani bi trebalo da pojedu otoi koje vidim u pozadini ili nerite, sto se tice koncastih amano kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tina Lisac ti je rekao u suštini šta bi trebalo. Po meni mnogo ti svačega dodaješ u vodu. Moj je star 3 meseca ali ništa od ovoga nisam stavljao i sve je ok. Posebno oko prihrane za biljke treba voditi računa. Druga stvar, to nemenjanje vode na dve tri nedelje po meni nije baš dobro. Treba je menjati na 7 dana. Čudi me da si pravila biljni akvarijum bez hranljive podloge.

Ja sam samo dao moje mišljenje na osnovu nekog mog iskustva. Ali opet i ja pitam i smaram iskusnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tu sam jedino pogresila sto nisam stavila hranljivu podlogu, jer sam bila cula za te kugle koje se menjaju kad se istrose i onda nemas potrebu da menjas celu podlogu. ali kugle i ne koristim toliko koliko prehranu preko vode. jednom nedeljno stavljam koliko treba po litrazi. a ono veliko plavo koristim pri svakoj zameni vode da unisti hlor.
evo uoravo sam smanjila svetla.

ne znam zasto su rekli da ne menjam vodu tri nedelje, oni su je testirali na sve i rekli su da je voda previse dobra, da treba da stoji . sta god to znacilo. sve cu da vas poslusam od jednom pa sta bude. dok su ribice zdrave sve je ok:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te ribice namucene sta su u pet shopovima prezivele ne mogu da zamislim, malo algi nece da im smeta, a ima biljaka koje mogu bez hranljive podloge. Ja kad sam uzela moje ribice bile su bezbojne, hvala bogu sad su sve zivahne i obojene hahaha

Btw ja u moj akvarijum ne ubacujem nista od hemije, bukvalno. Ni pri zameni vode, jer ako ostavis vodu 24h da odstoji nema potrebe da stavljas to za hlor posto on ispari za to vreme. Jedino sto sam stavljala bio je easylife easy-start za vreme cikliranja i to je to. Ako budem primetila da nesto fali biljkama za regularan razvitak, pocecu da dodajem, za sad nista. Super su i ovako, jedino sto im je smetalo bili su amazonci, od kad njih nema sve izdzigljalo ko da raste u vodi hahaha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva je filtracija (koji filter, koja filter masa, koja količina)?
Koliko prihrane dodajes u ml?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tina_ns ::
jednom nedeljno stavljam koliko treba po litrazi.


Zar ne treba da tu dozu prihrane raspodelih u roku od nedelju dana, umesto sto sipas celu kolicinu odjednom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za filter cu ti reci da se zove bioflow m unutrasnji koji se dobije ugradjen u sklopu juwel akvarijuma sa svim filterima koje menjam isto kako je navedeno, a perem u akvarijumskoj vodi jednom mesecno. nadam se da si me to pitao

za biljke prehranu foziranje je nedeljno 10ml na 50l akvarijumske vode jedan cep ima 30ml. ja stavim jedan cep i zrnce.pise da se odmah stavi. ja ne znam kako se ta vrsta tecnosti zove na srpskom. biljke su ovako napredovsle za nekih 8 nedelja
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Dec 28, 2017 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tina_ns ::
za vodu i biljle dodajem ove stvari

plus kugle za biljke, koje ima jedva dve u sljunku. od podloge je samo sljunak. temperatura je 25,5. i imam pummpu sa filterom sa kojom skuplamo kaku u akvarijumu, bez izbacivanje vode.


Pa .... vidi tina_ns stvari stoje ovako, najpre ne žuri (ima ona izreka "ko se na brzinu udaje/ženi, na tenane se kaje")
dakle bez užurbanosti da sve dovedeš do savršenstva za kratko vreme, jer to ni profesionalcima ponekad ne pođe za rukom. Da ti ne pričam previše ,iz ovih podataka ja bih ti iskreno preporučio što manje hemije ili nimalo, temperaturu smanji na 22-24 (jer što je veća temperatura ,veća je šansa za brži razvoj bakterija infekcije itd.),opet
zavisi koje ribe držiš ,diskusima i nekim drugim ribama treba veća temperatura ,ali većini 22-24.
Što se tiče izbacivanja kake iz akvarijuma ,neprikosnoven je način sifoniranje iliti usisavanje gde spada i voda koja sadrži amonijak i druge štetne produkte u vodi koji su uglavnom pri dnu akvarijuma.Koliko odliješ na taj način - toliko dodaš odstojale česmovače, i neboj se. Već smo rekli oko svetla da se smanji. To je to .Pratim, sretno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam chaetostoma thomasi, otocinkluse, neonke, colisa lalia amano kozice, dva puza, i one male nezeljene puzeve koje nikako da istrebim, svaki dan vadim minimum 5.

hvala vam na pomoci, javljam se kad se stanje primiri sa algama, to ce potrajati. svetlo je smanjeno na 8 sati, pa cemo videti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 7:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tina_ns ::
i one male nezeljene puzeve koje nikako da istrebim, svaki dan vadim minimum 5.


A koliko ih je tek u razvoju ,biće ih more, sada se nevide koliko su mali , ja sam imao taj problem , neko ga rešava
tako što ubacuje hemiju , neko kupi botiu makrakantu, neko ih vadi ........ Ja sam probao sa botiom i ona ih je tamanila a kad je porasla baš,baš i postala velika ,počela je da vrši teror u akvarijumu, tako prgava,lepa, velika, ali
zbog ostalih je morala da leti napolje (niko ni da mrdne zbog nje, svi se sklanjaju, skoro i nejedu).Hop napolje.

E ... ... onda sam danima vadio puževe i usput smanjio drastično hranu (kaže se ribi je dovoljno hrane koliko može da stane u njeno oko), i puževi polako nestadoše, ribe zdrave ko dren,sve ok. Inače mislio sam pobiću ribe glađu,
jer mi je to ličilo na puko preživljavanje, ali sam ja izgleda tovio i ribe i puževe. Ti kažeš hraniš jednom , ali ako je preobilno ,opet nevalja, imaćeš invaziju puževa. To je moje iskustvo , uz bogatu trpezu obavezno i puževi, pa onda vadi biljke tretiraj hipermanganom da pobiješ nj. jajašca , ma haos. Samo neforsiraj hranu.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tina poslao sam ti pp ali verovatno nisi videla. Ne bih ovde da spamujem temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License