Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Qwerty's Kingdom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

doslo vreme da se predstavimo i mi (mislim da moje nove drugare i mene) xD

ja sam apsolutni pocetnik u akvaristici, igrom slucaja dobila sam akvarijum od nekih 35L dimezija 38x25x38cm, sa potopnom pumpom i filterom (bio-mehanicki sa keramickim prstenovima). osvetljenje je neka kineska lampa koja ce u skorije vreme da leti napolje od 13w 220v, i upaljeno od 9 - 21, sa pauzom od 3 sata izmedju 13 i 16h. naravno uz to sve i grejac od 50w.

akvarijum odlezao prazan neko vreme dok nisam dosla do konacne ideje sta bih volela, i kako bi to moglo da se izvede i stigla do ovakvog izgleda na kraju

Image

od biljaka je tu za sad
vallisneria spiralis,
hygrophila difformis,
cryptocoryne wendtii green.
u planu je jos biljaka, cryptocoryne retrospiralis (ako je nadjem negde) ili umesto nje isto crypta samo balansae, i igranje mahovinom, to nikad ne dosadi.
hranljiva podloga je tropica substrat, i preko crni pesak

stanovnici akvarijuma su
6 razbora espei
8 microrazbora galaxy (zapravo je jedna eritromicron za sad se ne zali, vidim da mu lepo)
4 pangio kuhli-a
xy puzeva (samo se mnoze) uskoro ce helene da se brinu oko njih Very Happy
1 betta splendens aka Qwerty cije je carstvo ceo akvarijum

i kozice koje ce uskoro u akvarijum, malo da se zgreju Very Happy

a evo i nekih mojih slicica, igralo se dete fotoaparatom pa su neke cak ispale i fenomenalno kako sam mislila da ce ispasti.
Galaxije je skoro pa ne moguce slikati, ali uleti po neka u kadar xD

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 8:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A hvala Bogu da i vas vidimo. A dete baš ume da se igra. Slike su ti baš super. Ja nikako da uslikam neku lepu sliku. Ili je do telefona ili do fotografa.

Ja sam imao tu čast da vidim uživo akvarijum i odlično izgleda. Jedino ti kinezi malo slabije svetle. Kad se biljke budu raširile ima da izgleda ko bombona

A ribice... Znam da ti voliš borca ali moji favoriti su razbore. One su mi tako slatke da mi je žao što su azijati.

Što se puževa tiče oni su korisni. Ja moje ne diram a imam ih svakakve sorte. Mada tebi bi brzo prepunili akvarijum. Ala će Helena da uživa.

Sve u svemu Ksendži samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo ,za početak sjajno !
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksendži, k'o što kažu na TV-u, primi telegram podrške.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sub Dec 30, 2017 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo, svaka čast! Vidi se da se čitalo dosta! Po tvojim komentarima, pitanjima, pa čak već i savetima, rekao bih da je neko mnogo iskusniji u pitanju! Pohvale za sve!
A borca ipak nisi našla skroz crnog? Mada, lep je ovaj, možda da je potpuno crn ne bi to bilo to! Moj je jarko plav ceo osim glave!
Jedva čekam da vidim šta ćeš i kako sa stubovima od mahovine, nadam se da će da bude i tada po neka slika!
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Dec 30, 2017 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Mladene puzevi su gotivni, ne kazem nista, volim ih, al ovi mali imaju 10 mesta sa po 1000 jaja, bice hrane za helene ihaaj Very Happy a ramshorni nikako da mi se razmnoze, oni su mi bas slatki, iako su braon i nikakvi bas imaju lepu ljusturu, a i nisu tako mali, ili sam ih ja podgojila hahaha a razbore su i meni predivne, bas bas, mada bile su bas sugice kad sam ih uzela, skroz izbledele i bas nikakve, ali su se lepo oporavile, dobile boju nazad, isto je i galaxijima. Uzela sam ih skoro providne, sad imaju boju xD

@pecinac nasla crnog skroz, al se na kraju ipak odlucila da uzmem sa crvenim perajima jer mi je crno kamenje, crna podloga, ne bi ga bilo onda u akvarijumu, progutao bi ga skroz. Ovako dolazi do izrazaja Very Happy

Bice updejtova Very Happy bice i slika Very Happy i ja jedva cekam da se igram sa mahovinom, i da vidim kako ce ispasti na kraju, samo da me puste malo na miru sa ispitima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mali updejt nakon nekog vremena Very Happy

ubacila sam jos biljkica i puzeva koje su mi poklonili kolege Garda011, Djole011, i kolega Lenji Lisac koji mi je poklonio kozice u koje sam se blago receno zaljubila, i mahovine, biljkice koje prilicno dobro napreduju.
u planu je promena osvetljenja sto pre to bolje, pa bi bilo koji savet u vezi LED osvetljenja dobro dosao, najvise sam rizmisljala o LED trakama, ali kako stvari stoje na kraju ce to ipak led diode od 3w, ali bi mi znacio bilo koji savet u vezi ovoga. s obzirom na to da zelim da ubacim jos biljaka dobro osvetljenje mi je potrebno, a ovo koje trenutno imam nikako nece zavrsavati posao, pa hocu sto pre da ga promenim.

od zivog sveta u akvarijumu tu su rasbore espei, microrasbore galaxy, kuliji, jedan Svetislav (garra flavatra) koji mozda u nekom periodu kad predjem na veci akvarijum dobije drustvo, kozice, puzoooovi (ramshorni, malezijski, barski, neki nn koji su mi predivni, 2 helene koje bas krkaju, ostacu bez svih puzeva ako ovako nastave vrlo ubrzo). u planu je 10ak oryzias wowora i jos biljkica i ocekujem da vrlo ubrzo pocnem da vidjam male kozice posto skoro sve zenske imaju jaja ^_^ postacu tedka malih kozica hahahah

Image

Image

Image

Image

Image

na ovu sam sliku posebno ponosna Very Happy igranje fotoaparatom moze da da predobreeee rezultate
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da budeš nestrpljiva, ja sam čekao skoro dva meseca, da kozice počnu sa razmnožavanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nestrpljiva, vec sam nasla par malih, a odavno imaju jaja ^_^ mislila sam da krace nose jaja, ali kad sam nasla info da to moze da potraje onda sam skontala da ce samo u jednom trenutku da bude dosta malih generacija hahah
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo. Ja kozice nemam (ženi se ne sviđaju Sad )

Šta je bilo sa stubovima od mahovine?
I molim te reci mi, pošto sam i ja više od nedelju dana držao kamen na panju dok se nije napio, jel i ti držiš kamen iz tog razloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dopada mi se aklvarijum, bas.
Razbore inace nisu moji favoriti, ali sam se odusevila bakarnom bojom u prvoj turi slika, bas su lepe! Panj me ostavlja bez teksta - pazi da ga bilje ne proguta, bilo bi steta, odlican je i odlicno si ga uklopila.
Gde je Kralj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisu se ni meni svidjale kozice, ali sam onda skontala da su mnogo lepse i zanimljivije cak od ribica Very Happy

probala ali mi ne stima to sa mahovinom jer u tom delu akvarijuma nemam uopste svetla, kad promenim rasvetu onda mozda i uspem nesto.
a kamen je tu iz 2 prakticna razloga, drzi drvo potopljeno iako je doduse zalepljeno za donji kamen ukopan u podlogu, i mikrosorum je na kamenu, kad ga stavim dole nema svetla nikako, nema cirkulacije vode, a ovde gore tacno tu pumpa izbacuje vodu i prolazi kroz njega + vise svetla dobija. bar dok se ne razvije malo bice na drvetu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ko bi rekao da se radi o pocetniku . svaka cast i samo napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@simici kralj je, zalosnim slucajem mora da bude sahranjen Sad bolesljiv bio od pocetka probala sam da ga lecim, 2 ili 3x ali izgleda da je imao neku vecu boljku. razmisljam da na presto stavim drugog, ali strujanje vode koje imam u akvarijumu definitivno nije za borca :/
nema puno bilja na panju, malo mahovine i malo nane (iako mi se ne uklapa nikako u postavku, ali za sad experimentisem, lako je izbacim). razbore su inace mnogo hiperaktivne, njima se bas svidja to strujanje vode, i po ceo dan su u stanju da idu u krug oko tog mlaza, inace bi bile debele razbore hahahah simpaticne su skroz, kad sam ih uzela uopste nisu imale tu boju, bile su izbledele i sugave pa sam ih povratila i sad su lepe Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvozni borci su bas osetljivi, i u pravu si, jace strujanje nije za njih.
E, al ja moram da imam miljenika u akvarijumu (znas neonke sam zvala prva-desete Smile ), ribe koje prepoznajem i koje mene poznaju. Uzmi jedan par patuljaka Smile - cisto za ljubimca Smile.
Super akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License