Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diy kanister filter saveti... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Icecool
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Jan 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Scream089 ::
Icecool ::
Kupis ovakav top kao sa linka i miran budes. Ja imam tri komada na svojim akvarijumima i kod mene su se odlicno pokazali.
Imas da ih kupis u Gupiju u Zemunu.

https://rukminim1.flixcart.com/image/1408/1408/aquarium-filter/w/w/7/wp-880f-sobo-original-imaegxf373w3epah.jpeg?q=90

Za koju litrazu ga koristis?Koji je protok?


Dva komada su na akvarijumu od 200 litara sa 30 maticnih malawi ciklida. Zvanicni protok im je 880 L/H.
Treci je na akvarijumu od 112 litara u kom su 3 skalara, 2 multispinose, 8 flame tetri i 4 molija. Njegov zvanicni protok je 650 L/H.

Sto se tice zvanicnog protoka ja nesto ne verujem u to, ali ono sto je bitno je da je voda u oba akvarijuma kristalno cista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 1:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi lepo pravi kanister, moj savet. Ako ti je nov skup, na KP mozes naci dobar polovan, samo treba malo traziti, ili u krajnjem slucaju sacekati da se neki dobar pojavi. Naravno, i sa kupovinom polovnih treba biti oprezan. Ali teestiras ga, probas, vidis da li pusta, pa ako je sve ok, kupuj. Dobra stvar je i to sto kada ljudi prodaju kanistere, uglavnom ih prodaju i sa crevima i filter materijalom, tako da imas sve na jednom mestu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre bih pravio kanister nego da uzimam polovan.Hvala na savetima u svakom slucaju,ali reseno je da ide sump filter ispod sa overflow kutijom.Imam stari akvarijum imam vodenu pumpu novu,tako da samo overflow ostaje,cevke,pregrade i filter materijal su mi najmanji problem. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Blue u potpunosti.Hteo sam vec da napisem da se manes toga da posle ne bude kuku lele ali sam odustao da ne bude evo ga hejter Smile Al ako si vec resio,sta da ti kazem osim sa srecom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Scream089 ::
Koliko shvatam bitno je izvuci vazduh iz komore overflow kutije i celu je napuniti vodom kad se postavi na akvarijum da bi moglo da vuce vodu iz akvarijuma?A prelivna cev u prelivnoj kutiji da bude izdignuta a opet niza od nivoa vode da bi sve bilo bezbedno.Ako je tako onda sam se odlucio ako nije tako ispravi me 🙂


Da, bitno je izvuci vazduh kod preliva (crvena strelica) da bi voda koja se doliva (preko mumpe) u akvarijum odlazila u odvodnu cev koja se spusta do prve komore sumpa (taloznika ili kako ga vec zamislis)..

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Lisac puno na objasnjenju i pomoci kao i svima ostalima,bice slika kad se zavrsi akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo jos jedno pitanje pa moze da se zatvori tema...Jel zna neko jel ima da se uzme overflow box negde kod nas?Nasao sam na aliju i alibabi ali ako ima negde ovde da ne cekam da mi stigne. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vukolic.Igor ::
Slazem se sa Blue u potpunosti.Hteo sam vec da napisem da se manes toga da posle ne bude kuku lele ali sam odustao da ne bude evo ga hejter Smile Al ako si vec resio,sta da ti kazem osim sa srecom.

Ma opusteno nema hejtovanja,da necu savet ne bih pitao i smatram da svako ko ne zeli da prihvati savet (sto ne znaci da tako treba da uradi,vec da ispostuje sto bilo ko odvaja vreme da pomogne) nema sta da trazi ovde i da uopste pita.Svi akvaristi su bar koliko vidim dobronamerni i sa najbolje strane predlazu neki malo ostrije neki kroz salu a neki realno.sve se postuje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odradio sam ja 2 komada owerflov box-a , jedan za test i video da funkcionise i drugi kako treba resio neke probleme. sutra cu objaviti temu Diy owerflov pa mozes isti takav da napravis i sam Smile Uglavnom veoma dobro sljaka i ima veliki protok Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravio sa overflow box i skroz sam zadovoljan postavicu i sliku da vidis,a postavi i ti mozda ima nekih ideja da se ukrade
😁😁😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Alexanian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Mar 2018
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo bih hteo da dodam na temu overflowbox-a da moze da se napravi na isti princip sa cevima umesto sa kuyijom. Ispadne manje i moze lako da se stavi iza akvarijuma ako nekome kutija izgleda previse glomazno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License