Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 3D stampani filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, sta mislite o dizajnu ovog filtera, da li bi mogao da radi posao?

https://www.thingiverse.com/thing:181547

Imam 3D stampac i viska slobodnog vremena pa sam mislio da probam da ga odstampam. Koliko vidim potrebno je samo vazdusnu pumpu spojiti na njega i deluje mi da bi mogao da radi posao. Dizajn mi lici na Eheim aquaball sa ovim odvojenim pregradicama gde moze razlicit filter materijal da se stavlja. Koristio bih PLA plastiku za stampanje, koliko sam video nije stetna za zivi svet u akvarijumu, ali mozda neko ima drugacija iskustva pa me i to zanima Very Happy
Sve sugestije su dobrodosle, mogu i da prepravim ovaj model ukoliko imate neku bolju ideju kako sta uraditi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 11:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lexinho021 ::
Koristio bih PLA plastiku za stampanje, koliko sam video nije stetna za zivi svet u akvarijumu, ali mozda neko ima drugacija iskustva pa me i to zanima


Protiv plastike u akvarijumu nisam ali protiv biorazgradive jesam, jos ako ces da pravis filter u kojem je moguce da se napravi kisela sredina.. Iskreno mogu jedino da ti kazem da probas u nekom akvarijumu (sa zivim svetom) od ~20ak litara na 6-12 meseci kao eksperiment pa da vidis rezultate kako ce se plasika ponasati pa da odlucis hoces li u svoj akvarijum stavljati ili ne. Drugo resenje je da cekas na odgovor ukoliko se neko vec igrao sa ovim, mada kod nas cisto sumnljam u to, pogovu da je pravio filter..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu.

Ima smisla ovo sa kiselom sredinom. Sve sto sam citao je da su dodavali 3D stampane dekoracije i nije bilo problema sa degradacijom materijala i otpustanjem stetnih materija, ali nisam nasao da su ceo filter pravili. Naravno govorim o pla, o drugim tipovima nisam dovoljno istrazivao sa bih mogao da govorim o njima.

Sto se tice samog izgleda mogao bi sa radi posao kad se napuni filter materijalom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, mogao bi da ima zadovoljavajucu filtraciju, naravno u zavisnosti cime bi bio napunjen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo link koji sam pronasao tako da mislim da cu odustati od posla sa pla za filter, za dekoraciju me ne zanima, vise volim prirodno https://hackaday.com/2016/03/08/ask-hackaday-is-pla-biodegradable/

Ukoliko me neko ne ubedi u suprotno naravno 😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ovo sa prve slike mozes i od flase voda voda da napravis i cevi prelivne na vazdusnu pumpu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License