Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povrce i Voce za ishranu ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Jun 16, 2017 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me da li je neko pokusao da da ribicama bebecu hranu, onako pasiranu?
Nekad kad ostane bebi mogla bih da pocastim ribice, znaci to je uglavnom povrce, tikvice, boranija, spanac, brokoli, karfiol, cvekla... i meso (junece, pilece), sve kuvano i ispasirano? A mozda i voce?
I koje povrce ne bi ste dali ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 16, 2017 2:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos jedno pitanje naaadam se da ce neko bar dati odgovor Smile
Da li je neko davao kuvanu bundevu ribicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da i da imas dosta napisano o tome na ovom forumu pokusaj da pronadjes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citala sam dosta al evo sad spremam za nas pa bih i njima malo dala a nisam stvarno bundevu nikad.
Probala sam da pronadjem al eto bundeva mi nigde bas u pretrazivacu nije izasla , hvala puno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka iole bolja hrana za ribe u sebi ima bar 10 raznih sastojaka, od proteina, preko algi, vitamina, minerala itd... Kod nas se moze naci bar 50 razlicitih hrana sa najrazlicitijim sastojcima koje su dostupne u listovima, ljuspicama, granulama, tabletama. Pa tu je i zamrznuta hrana, i ziva hrana... Ako je pored svega toga ribama potrebna i pasirana bebeca hrana, kao i kuvana bundeva, onda vecina nas nesto definitivno radi pogresno.
Da me ne shvatis pogresno, daj im sta god mislis da treba, ali ako vec hoces da ih malo pocastis, daj im malo neke JBLove ili Tropicalove hrane (za ribice), a ne bundevu i kasice za bebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mislim da im je preko potrebna ali sto ih ne bih pocastila necim sto mi je vec pri ruci nego da bacam pare.

I zbog ovakvih odgovora, covek pozeli da nista nije ni pisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako im daš bundevu, sigurno neće da im naškodi! Neko će da je jede, neko neće? Šta imaš od ribica?

Algari i čistači skoro svi će da je jedu, naravno ako je kuvana/barena, puževi takođe, živorotke će da štrcnu malo iz radoznalosti, neke će da batale, neke će da nastave da jedu, za druge ne znam!!! Kojima je osnovna ishrana biljna, poješće malo sigurno.

Ali, u svakom slučaju, neće nikome da škodi i nećeš da narušiš ravnotežu u akvarijumu!!!
Žao mi je, ako ovde ima onih koji sami prave hranu, a nisu ti odgovorili, bar da znamo šta sve tačno oni koriste i na koji način je spremaju. Pa bi uporedili i videli i znali šta ostalo može ili ne može!

Obavezno piši šta je bilo.
A za bebeću hranu, e tu stvarno ne znam šta da ti kažem! Verovatno nije škodljiva, samo je pitanje dal će biti pojedena?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,
Od riba 3 Botie M, 4 Ancija, 3 Silver Dolara, 2 zebrice, 7 Ksifo i 1 Kuli Kuli koji se pojavi s vremena na vreme.
Za bebi hranu mi je sad Ne bitno svakako smo porasli ali sve jedno to je bilo samo blendano skuvano povrce.
Inace hranim ih lisnatom hranom i ponekad kupim zavisi sta nadjem Tubiflex.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih napisati, od kako ih skoro svakodnevno castim nekim zelenisem, ponovo su biljke pocele da mi rastu , inace od prepunog AQ biljaka jedno vreme niti jedne biljke pored Silvera nije bilo. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

njanja ::
I zbog ovakvih odgovora, covek pozeli da nista nije ni pisao.


... mislim da nisi u pravu što se tiče komunikacije preko foruma, .... zašto ne pisati, pitati,konstatovati ....?

Što se tiče kuvane bundeve ,krastavca, šargarepe, spanaća itd, sve može biti ok, ali komad takve hrane se veže na strunu i spusti na dno kao hrana "na neko vreme",recimo 2-4h, jer sve preko toga postaje zagađivač vode ,tj.pravi
drugačije karakteristike vode, pa čak može doprineti i stvaranju nekih algi i td.

Kada je u pitanju bebeća hrana ,mislim da je to za iskusne akvariste, jer treba odrediti tačnu količinu hrane
koja neće zagađivati vodu ,pa da posle treba učestalo sifoniranje, dolivanje druge vode koja menja hemizam.
Osim toga bebeća hrana se pretežno koristi za mlađ ribe.

Bilo kako ti odluči šta da uradiš, šta god da odlučiš nek to bude za početak krajnje umereno ,obzirom
da nije u pitanju originalna hrana i trenutno nemaš mnogo iskustva oko hranjenja tim vidom ishrane.

Onda, piši, pitaj ,učestvuj, daj svoj predlog ili iskustvo, sigurno će pomoći nekome. Sa hranom iz domaće
radinosti samo oprezno. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....ght=recept

http://www.akvarijum.org/forum.....ght=recept

http://www.akvarijum.org/forum.....ght=recept

http://www.akvarijum.org/forum.....ght=recept

Ima i vise nego dovoljno pisano i prvi link je sa bebecom hranom, ali ne mora da bude samo za ishranu mladji. Svako ima svoje misljenje pa neko pravi dok neko kupuje. Licno nemam vremena vise da se igram sa tim, ali kad sam pravio taj recept je igledao ovako:

2 kese zamrnutog za rusku salatu 800g
2 kese zamrsnutog carska mesavina 800g
1 kutija zamrnutog spanaca 400g
8 paprika crvenih (pecene osljustene)
2 veze blitve
pola glavice kupusa ~0.6-0.8kg
pola glavice belog luka
2kg belog pileceg
1kg oslica

Kada se sve to skuva pola odvojim za sebe i dodam zacine a pola za ribe i izblendira se.. Very Happy

..u drugu polovinu sto se odvoji za ribe dodam vec izblendirano i prokuvano:

0.5kg banana
1kg papalina/girica/kauglera kako kad sta sam nalazio (sve zajedno sa glavama i iznutricama)
Kutija spiruline (Dajanina)
Zelatin

Kada se sve skuva prospe se se po plehu ili posluzavnicima i stavi u zamrzivac, kada ga malo stegne isece se na kocke/prevugaonike (1.5x1.5x
debljina koja je prosuta u plehu/posluzavniku kod mene je bilo 1.5-2cm). Zatim tako isecene vratimo u zamrzivac. U zavisnosti koju hranu da li je za sve ili za ribe dna u pojenine sam stavljao klikere ili male kamencice da kada se ubaci u akvarijum padne na dno. Naravno kada pojedu kliker ili kamencic se izvadi. Moze da se stavi i parce konca u svaki deo pa da se spusta na odredjenu visinu, jeste da je "posao" ali ko ima vremena da se igra ili jos bolje ko ima decu uzrastu "ja sve mogu, ja sve hocu, ja znam bolje nego ti mama/tata" da pomognu njemu/njoj je lakse. Wink

..inace u zavisnosti kako kada sam imao i za koju ribu sam hranio dodavani su puzevi, beli crvi, kalifornijske gliste.. po neki put i visak bilja akvarijumskog je bilo unutra (npr kod dela hrane izdvojenog za japanke), kod oskara u deo sam dodavao i mandarine i pomorandze kako kada..

Inace dok su ribe hranjene sa "domacom" hranom gupiji su neuporedivo lepse izgledali nego sa "najboljom" kupovnom, ne samo oni vec su i japanke bile crvene ne narandzaste..

Bundeva je dobra za kozice, ali ako je jedu i ribe slobodno..

Slazem se sa tim da ce neko reci da nisam normalan, ali videh cuh isprobah. Moze! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribama je potrebna hrana koja ima izrazito visok sadržaj proteina.
Ukoliko me sećanje ne vara i ukoliko su podaci kojima raspolažem tačni, to bi značilo da kada iz hrane oduzmemo svu vodu, ostatak bi trebao da sadrži 30-50% proteina, masti i vlakna u jediničnim procentima, za ugljene hidrate nisam siguran. Biljojedima je potrebno u proseku manje masti, više vlakana, a kod mesoždera obratno. Minerali i vitamini su neophodni za odvijanje fizioloških procesa, pa to i ne pominjem, a i tu se udeo meri u hiljaditim ili čak milionitim delovima.
Što se tiče tikve/bundeve, ne vidim baš neku posebnu svrhu, mada ako ribe vole, što da ne, povremeno, to je ionako sve sama voda po sastavu. A ima i beta karotena, biće ribe narandžastije. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam davala kuvanu bundevu 2 puta nedeljno, malo se raspada pa onako u koncima pliva po akvarijumu. Imam ancistruse i japanke, lepo su to jeli. Što se tiče ostataka od bebi hrane, mislim da je i to OK ubaciti, nema tu ništa da naškodi. Samo bi trebalo kombinovati sa ostalom hranom pravljenom za njih koja je u svakom slučaju adekvatnijeg sastava što se tiče proteina i masti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 9:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je da su se javili ljudi sa znanjem i iskustvom. Ja sam se stvarno više upravljao logikom ali i onim što vidim da se dešava u mom akvarijumu. A imam živorotke, algare...

A koliko sam shvatio tvoje pitanje, ti si htela da ih počastiš bundevom sada, možda opet kad budeš spremala za vas i tako periodično. Nisi planirala namenski da praviš hranu samo za ribice. Tako da verujem da su ti ovi odgovori dovoljni.

P. S. A Lenji Lisac stvarno bi trebao da promeni ime. Ako je on sa ovakvim odgovorima lenj, šta smo onda mi!? Shocked Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pecinac ::


A koliko sam shvatio tvoje pitanje, ti si htela da ih počastiš bundevom sada, možda opet kad budeš spremala za vas i tako periodično. Nisi planirala namenski da praviš hranu samo za ribice. Tako da verujem da su ti ovi odgovori dovoljni.



Bas to Bravo Bravo

Citala sam o spremanju hrane za ribice na veliko ,nemam ja bas vremena to sve da muckam ali dobro, svako iskustvo je dobro doslo.
Hvala svima na odgovorima zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License