Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zasto mi uginjavaju ribice?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cola




Registrovan: 09 Jan 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dragi akvaristi,

Siguran sam da je ova tema negde obradjena ali posto sam nov u akvaristici i posto je ovaj forum prilicno popunjen, ne mogu lepo da se snadjem, pa ne zamerajte.

Imam akvarium juwel rio 125, komplet sa filterom i oformljen je neke 4 nedelje.

Od podloge imam neku podlogu za biljke iz arandjelovca (preporucio mi je covek iz akvarium centra) i oko 15kg crnog sitnog sljunka (isto odande).

Imam 5 limun biljcica, 3 neke sto se vezuju na panjeve i jos par crvenih (opet sve po preporuci) i deluje ok.

U akvariumu je 24c, imam juwel automatsku hranilicu i baca 2x hranu (kolicina kao izmedju 2 prsta).

Kad sam ga oformljavao stavio sam onu starter tecnkst sto suzbija hlor i potrebne bakterije i posle nedelju dana ubacio sam te biljke i: 15 neonki, 1 borca, 2 lerija, 3 pande cistaca, 2 ancistrusa, 3 ksifoa, 10 bentozi tetre i 2 kuli kuli.

Sve je to funkvionisalo super ali pocele su ribice da mi umiru iz raznih razloga - nesto je pojelo muzijaka gupi u toku noci. Nisam primetio da ga bilo ko juri, posle 5 dana umrla je zenka ksifoa, pa mi je danas umro ancistrus koji je do juce potpino bio zdrav i normalno se ponasao, jedan kuli kuli je nestao (nikako da ga vidim vec 5 dana), i sad je borac postao nekakk ocerupan i poceo je da beli po krajevima peraja.

Da li neko moze da me posavetuje sta se desava?

Menjam vodu oko 1/4 akvariuma jednom nedeljno i sipam u njega iz cesme, slicne temperature kao sto je u akvariumu.

Hvala puno,
Pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 9:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao Cola. Najpre dobrodošao na foru, i u svet akvaristike. Dok čekaš da ti odgovore naši doktori ja mogu dati neko svoje mišljenje. Nekako mi prebrzo deluje to tvoje formiranje akvarijuma. Koliko pročitah ti si nakon nedelju dana ubacio ogromnu količinu riba. Pročitaj teme vezane za cikliranje akvarijuma. Ja sam skoro formirao jedan od 250l. Tek posle mesec dana sam ubacio najpre komunalce kako ih ja zovem, pa tek juče (dakle posle 3,5 meseca) ubacio 50 rodostomusa. Strpljenje je jako bitno u akvaristici inače se dešava šta se dešava.
Prelistavaj forum. Ja sam iščitao skoro sve teme ovde. Ima dosta objašnjenih stvari, uputstava itd.

Srećno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cola ::
Kad sam ga oformljavao stavio sam onu starter tecnkst sto suzbija hlor i potrebne bakterije i posle nedelju dana ubacio sam te biljke i: 15 neonki, 1 borca, 2 lerija, 3 pande cistaca, 2 ancistrusa, 3 ksifoa, 10 bentozi tetre i 2 kuli kuli.


Prebrzo naseljen akvarijum, ukoliko si posle nedelju dana ubacio ribe, jos ako si dodao sve ribe odjednom napravio si disbalans u vodi sto moze da, ali i ne mora da, ima negativan efekat po iste ribe koje su ubacene. Sve zavisi kakvog su kvaliteta same ribe tacnije kakav im je imuni sistem.

Cola ::
Sve je to funkvionisalo super ali pocele su ribice da mi umiru iz raznih razloga - nesto je pojelo muzijaka gupi u toku noci. Nisam primetio da ga bilo ko juri, posle 5 dana umrla je zenka ksifoa, pa mi je danas umro ancistrus koji je do juce potpino bio zdrav i normalno se ponasao, jedan kuli kuli je nestao (nikako da ga vidim vec 5 dana), i sad je borac postao nekakk ocerupan i poceo je da beli po krajevima peraja.


Dodaj na listu gore koliko ima gupika.. Wink

Gupi muzjaci sa raskosnim repovima stradaju od bette, jer vide suparnika u njima, ne diraju endler gupije kao i muzjake sa manjim/kracim repovima, a bette ne podnose ni ksifoforuse zbog napadno crvene boje, ne kazem da nema primera gde ih ljudi drze zajedno u istom akvarijumu, ali svaka betta sa kojom sam se ja susretao je imala pik na ksifoforuse, pogotovu zenke lira repa. Na kolikoj su velicini (cm) ancistrusi? Izmedju ~1.5-2.5cm su da kazemo u kriticnom uzrasu i mora im se obezbediti vise aeracije i obavezno panj koji ce da glodju. Kuli kuli je moguce zavucen negde u podlozi i ceka da ugasis svetlo pa izlazi u potrazi za hranom, oslobodice se tokom vremena da izlazi i dok je svetlo upaljeno. Betta moze da bude ocerupana iz vise razloga prvo da je leri muzjak ili jos gore da imas dva muzjaka nece se podnositi sa bettom, drugo moguce je da su ga neonke izgrickale po rubu i da ga hvata infekcija na tim rubovima, trece moze da bude da su ga bentozi tetre cackale ako nisu neonke... a mozda i sam po sebi nije dovoljno zdrav od kad si ga uzeo.. prati stanje ako se pogorsava izvadi ga u karantin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cola




Registrovan: 09 Jan 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na dgovorima,

bilo je 2 gupi, jedna muzjak i jedna zenka..

sto se tice ancistrusa, oko 3cm je bio dugacak.

filter je juwel koji ide u paketu uz akvarijum. Kazu da je odlican.

pojacacu temp na 26c

pogledajte dole slike:


Image


Image

ne znam da li mozete iz slie da vidite sta je sa borcem, normalno se ponasa, ne deluje da mu nesto fali osim sto ima ove bele krajeve na perajma i sto je ocerupan.

Hvala puo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cola




Registrovan: 09 Jan 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedva sam pronasao opis fitera a da nije na engleskom:

http://gladnipsic.com.hr/proiz.....-do-300-l/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ti filter radi non-stop? Okreni izlaz iz filtera da talasa povrsinu vode prema prednjem staklu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cola




Registrovan: 09 Jan 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na gonjoj slici se moze videti kako je okrenut izduv na gore i ka staklu i talasa povrsinu.

Filter radi non stop.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cola ::
sto se tice ancistrusa, oko 3cm je bio dugacak.


Na ovoj velicini moze da bude mnogo razloga, koji je.. da ne nagadjamo.

Cola ::
ne znam da li mozete iz slie da vidite sta je sa borcem, normalno se ponasa, ne deluje da mu nesto fali osim sto ima ove bele krajeve na perajma i sto je ocerupan.


Da si ga slikao malo blize pa da vidimo da nije samo pigmentacija na krajevima peraja ili da nije fin root, postoji ali i ne postoji verovatnoca da predje na druge ribe, jer ukoliko je samo infekcija od izgrizenih peraja nece preci, ukoliko je fin root postoji verovatnoca, a ako je pigmentacija ostaje gde je.. Najbolje bi bilo da ga stavis u karantin dok ne vidis sta je sa njim. Ili ga slikaj u krupnom planu. Usputno napravi od neke grane i dve priljubnice mesto za njega blizu povrsine da ima gde da odmara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cola




Registrovan: 09 Jan 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo par slika.

ne znam da li se vidi bolje:


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno meni ovo deluje da je pigmentacija na tom delu, ukoliko primetis da se siri, opet moram da ponovim, stavi ga u karantin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cola




Registrovan: 09 Jan 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok.

on je kad sam ga deo ceo bio jedne boje i ceo je bio kao na slici ledja kod ledjnog peraja.

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License