Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pozutela podloga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kristinabg94
Akvarista

Registrovan: 07 Dec 2017

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Da naglasim prvo da sam nova u svetu akvaristike, imam akvarijum od 80l, formirala sam ga pre 3 nedelje, ribice su ubace pre nedelju dana i manje. Imam bele kamencice kao podlogu, podloga mi je debela oko 5 cm i vise. Medjutim, povrsinski sljunak je bas pozuteo , menjam 30% vode na 7 dana, imam sundjer filter sa venturi sistemom koji redovno perem i radi odlicno posao voda mi je kristalna, od preparata za vodu koristim Easy-Life Filter Medium. Ako mozete da mi kazete u cemu je problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 2:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista

Registrovan: 27 Avg 2017

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bilo bi od pomoći da staviš sliku akvarijuma i kako to izgleda,kakvo svetlo imaš,granje, panjeve i sl,pa se nadam da ćemo sa ostalim kolegama naći odgovor i rešenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos uvek nemam nista od bilja i panjeva imam par ukrasa, led osvetljenje
kristinabg94
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace imam i 3d pozadinu
Image slikala sam izbliza da se vidi sljunak
Lenji Lisac
Akvarista

Registrovan: 08 Avg 2015

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prema opisu pojavljuju se silikatne alge slika samo potvrdjuje, najbolje resenje za njih su Neritine kojima su pomenute alge u ishrani, kao i pojacavanje svetla da se ne bi vracale. Normalna pojava kod tek formiranih akvarijuma. Moze da se desi da se i same povuku posle odredjenog perioda kada se voda dovede u red.
chaosad
Akvarista

Registrovan: 27 Avg 2017

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tako nešto sam i ja sumnjao na smeđe alge zbog slabog svetla,pa poslušaj kolegu Lisca sa puževima ili jače svetlo
kristinabg94
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osvetljenje mi je bas jako. Uzecu Neritine. Nadam se da ce se problem resiti. Hvala vam na pomoci.
kristinabg94
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedno pitanje oko tih puzica. Neritina zebra ili Dunavska?
Lenji Lisac
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iako se ne razumem (jos) toliko u led osvetljenje velika je razlika ako su led diode ili su trake i koja je dubina akvarijuma, jer sto nama deluje vizuelno da je jako za oko za dno akvarijuma je slabo tako da ukoliko mozes da nam das podatke o samoj rasveti pa ce se javiti kolege koje se razumeju u led osvetljenja da te posavetuju kako i sta i da li uopste da menjas tacnije pojacavas osvetljenje. Nerita je nerita, neritine su teodoxusi iliti dunavska nerita.
kristinabg94
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam pojma, mislim da su diode, znam da nisu u cipu SMD, inace moj decko ima istu rasvetu sa japankicama i sljunak mu je cist ko suza. Ali japankice ga po ceo dan muljaju
Lenji Lisac
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kazi decku da ti pozajmi japanke na par dana i resen poblem. Wink Salim se naravno, mlad je sistem daj mu vremena da se stabilizuje kao sto vec rekoh moguce je da se same povuku tokom vremena.

edit za proslu poruku, pojeden je deo:
Nerita je isto sto i neritina kod nas tako da kada ih trazis da te naziv ne buni ako ih neko zove nerita, iako su nerita puzevi iskljucivo morski, a neritine su tipa pomenuta zebra dok treca vrsta su teodoxusi iliti kod nas zvani dunavska nerita su slatkovodni i/ili delom u slanoh vodi. Da ne ulazim u detalje i klasifikacije i kako se gde sta zove jedu je i jedna i druga, mada su malo aktivniji teodoxusi sto se suzbijanja
nje tice.
kristinabg94
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na informacijama i pomoci. Odoh odmah po puzeve pa javljam za par dana kakvo je stanje
reventon
Akvarista

Registrovan: 03 Jun 2012

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa normalnom rasvetom, beli sljunak (kao i bilo koji svetle boje) ce krenuti da tamni, sto od algi, sto od prljavstine koja ne moze da se usisa. To je potpuno normalno, i ovo na slici zapravo nije nista strasno, samo je malo dobio braon nijansu. Sumnjam da ce menjanje rasvete mnogo pomoci, jer sam svetao sljunak drzao i pod neonkama i pod stedljivim sijalicama, i uvek je tamneo.
oldwolf
Akvarista

Registrovan: 13 Nov 2016

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 7:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kristinabg94 - Ako ti nešto znači informacija ,kod mene je u jednom akvarijumu (50l) isto takva granulacija
belog šljunka, i kao što je već rečeno - on vremenom mora malo da potamni ako potpuno miruje, bez obzira
da li je jako ili slabo svetlo. Međutim ,ti kažeš da kod tvog dečka japanke to muljaju i ne tamni, slično kod mene
cory oko 8 komada - neprestano muljaju po toj podlozi beloj, u potrazi za hranom + kad sifoniram bar jednom
mesečno ja namerno napravim haos po tom dnu da bi bila usisana sva nepojedena hrana ..... i eto uvek se beli ,

dakle možda je ključ zagonetke u tome da podloga ne miruje , jer teško je održati je belom ,ovako kamenčići
jedan drugog , da kažem, peru kada se snjima nešto događa ,odnosno kada imaju neko kretanje, ili neko šnjuva
po njima . POz.
Valter
Akvarista

Registrovan: 11 Jan 2013

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci malezijske puževe. Oni večito rovare gronji centimetar podloge, mešaju kamenčiće i nema šanse da požute. Kod mene je beli šljunak 3mm i nikad nije požuteo.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja podloga je u pitanju voja kozice 96 Podloga 7 Sub Sep 08, 2018 2:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga andrija88 Podloga 0 Pet Jul 13, 2018 9:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crni bio sundjer kao podloga za akvar... cali disco Podloga 1 Sre Mar 14, 2018 4:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hranljiva podloga J-Bone Podloga 3 Pon Mar 13, 2017 8:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Water gel balls kao podloga? Gverisa Podloga 4 Ned Dec 18, 2016 3:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker