Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uredjenje podloge najbolja kombinacija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wiseman




Registrovan: 21 Sep 2009
Poruke: 2
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Sep 21, 2009 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me dali bi neko od iskusnijih mogao da da predlog za podlogu tj. da opise sastav recimo za biljnu podlogu i njeno postavljanje od pocetka do kraja(zbog nas pocetnika).Takodje i ako bi neko mogao da kaze koja je podloga najmanje muti vodu i slicno.Ja sam razmisljao o kombinaciji zemlja za cvece na dnu i odgore sitni kvarcni pesak pa me zanima misljenje i o tome,hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 21, 2009 12:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2009 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes slobodno staviti zemlju za cvece kao podlogu i preko nje kvarcni pesak bas kao sto si zamislio. Obavezno treba obratiti paznju sastav zemlje.
Meni zemlja za cvece nikad nije zamutila akvarijum u kom je bila. Nekad stavim mrezicu preko zemlje nekad ne. Ako cesto presadjujes biljke onda je mozda bolje staviti mrezicu da zajedno sa biljkom ne bi podigao i deo zemlje, u svakom slucaju treba biti pazljiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 06, 2009 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Obavezno treba obratiti paznju sastav zemlje.


Pa kako da znamo ,koju zemlju da kupimo i kako da odstranimo even.stetne materije pesticide iz zemlje . Zemlja se u skorije vreme koristi u akvaristici reko bih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 06, 2009 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PH treba da bude izmedju 5-7. A obicno na svakom pakovanju pise i sastav zemlje tako da treba pazljivo sve procitati. Meni se do sada najbolje pokazala tera magma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 06, 2009 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok ne znam dal je ima u Bgdu,zemlja. Sta rasis s ovom zemljom jer je dobro operes malo isusis u rerni itd. Koliko vremena treba da prodje da bi se ponovo obnovila zemlja podloga u akvarijumu ,sto bih rekli za koliko vremena se zemlja isposti u akvarijumu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 06, 2009 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad nisam specijalno pripremao podlogu vec direkt iz kese na dno. Znam da je neki potapaju i svasta ali ja nikad nisam izvodio takve rituale. Za obnavljanje ne bih mogao reci nista konkretno pa da tvrdim da je to 100% bas tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kombinacija riba malizeleni Početak u akvaristici 2 Pon Maj 04, 2020 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kombinacija amazonca i borca Rizbo Početak u akvaristici 3 Čet Mar 28, 2019 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License