Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako treba kakva podrška u vidu saveta, biljaka, mozda i neke opreme tu sam. Relativno smo blizu.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 2:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih hteo samo da pitam gde držiš te ribice koje si kupio ako nisu u akvarijumu i kako ih održavaš u životu?

Ključ uspeha je u čitanju. Prelistaj forum uzduž i popreko. Imaš svašta objašnjeno do u najsitniji detalj. Ako misliš da se ozbiljnije baviš akvaristikom onda moraš da čitaš.

Kao što su ti naši doktori za akvaristiku već rekli, trudi se da ambijent bude što sličniji prirodnom okruženju.

Nemoj da brzaš. Sve polako i oprezno.

Srećno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sta predstavlja taj privremeni akvarijum, ali pretpostavljam da nije ni on cikliran,
tako da ti vrsi posao isto koliko bi i taj koji planiras da postavis. Posto si vec kupio ribe,
stavi ih u taj akvarijum sa vodom u kojoj su sada i neka i one pomognu cikliranje, pa sta im Bog da.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je kugla zapremine 4-5 litara.u njemu je bila voda iz akvarijuma.menjao sam vodu 2 puta po 1/4 sa filtriranom odstajalom vodom dehlorisanom.nemam tester pa ne znam ph,tvrdocu...planiram da kupim.
Hranim ih u kolicinama da u par minuta pojedu 2 puta dnevno.
Voda je cista,bistra,koridoras mulja po dnu dok moli elegantno pliva.deluju mi srecne.
Posto imam malog sincica,2 meseca starog,u sobi gde je mali nalazi se i taj akvarijum,i temperatura je tu oko 20-24 stepena.naravno vodu koju menjam drzim u sobi da ne bude velika razl:ka u temperaturi,u sustini je ista.
I da tu vidu iz akvarijuma u sustini je vise od 50% vode jos uvek starija iz akvarijuma u kojem su ribice bile,pa se nadam da se postepeno privikavaju na novu vodu.
Postavicu par slicica cim uredim akvarijum,obecavam. Smile

Za strahinju:

Bilo kakav savet je dobrodosao.Oprema mi je osnovna ali u planu je da se ako sve bude ok,za neko vreme,uzmem veci akvarijum i kvalitetniju opremu,ili napravim sam.naravno tada cu imati vise iskustva pa cu kao i vi sada i ja moci nekome da pomognem.
Gledao sam kakve biljke bih mogao da usadim pa evo par primera(gledao sam da po velicini odgovaraju za sadnju u manji akvarijum)

Cryptocorine wendtii i parva za pozadinu
Monosolenium Tenerum ili Riccia Fluitans mahovina koju bih postavio na panj(ima udubljenja poput korita) i ispred
Rorippa Aquatica koju bih postavio kraj panja ali bih pokusao da napravim brezuljak ili slicno

Za Bombadil:

Ne bih ubavio ribice u akvarijum dok ga ne uredim,zao mi je da sve natrpam vez reda i smisla pa kasnije da pravim razmestaj,zbog ribica i stresa,ako me razumes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kalypso ::
Gledao sam kakve biljke bih mogao da usadim pa evo par primera(gledao sam da po velicini odgovaraju za sadnju u manji akvarijum)

Cryptocorine wendtii i parva za pozadinu
Monosolenium Tenerum ili Riccia Fluitans mahovina koju bih postavio na panj(ima udubljenja poput korita) i ispred
Rorippa Aquatica koju bih postavio kraj panja ali bih pokusao da napravim brezuljak ili slicno


Kripta parva raste nisko i za prednji je plan vise nego za pozadinu, naravno niko ne kaze da ne moze u pozadinu, gde tebi vizuelno odgovara ti je tu zasadi.. Inace spsak biljaka koje bi mogao da uzmes u obzir:

- Staurogyne repens
- Rotala rotundifolia
- Rotala Green
- Rotala Bonsai
- Ceratopteris thalictroides
- Hottonia palustris
- Hygrophila difformis
- Hedyotis salzmannii
- Sagittaria subulata
- Marsilea hirsuta
- Hemianthus micranthemoides
- Micranthemum umbrosum
- Bacopa australis
- Bacopa caroliniana
- Bacopa lanigera
- Bacopa monnieri
- Lobelia cardinalis
- Heteranthera zosterifolia
- Microsorum
- Anubias
- Cryptocoryne
- Najas guadalupensis
- Hydrocotyle tripartita
- Egeria densa
- Cardamine lyrata
- Ludwigia palustris
- Ceratophyllum demersum

..i naravno mahovine.

Sve od ovoga bi moglo u akvarijum, jer mislim da je dubina vode ~25-30cm ispravi me ako gresim.. sada na tebi je da odlucis sta bi od njih tanije da li volis sitnolisne ili sirokolistne, malo pretrazi po netu kako izgledaju ili direktno kod RF da ti pokaze. Wink

Napisi koje ce biti osvetljenje, mozda se spisak smanji..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih ti preporučio da zbog dimenzija tvog akvarijuma biljke srednjeg plana koristiš kao biljke zadnjeg plana. Takođe, biljke prednjeg plana koristi kao biljke srednjeg plana. Recimo, sagitarija subulata raste nekih 3-5cm, što je u tvom akvarijumu već visina za srednji plan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,parva je nizeg rasta,postavio bih parvu ispred wendti,sa time bi se videle obe biljke a izgledaju mi slicno po listovima,ili bih parvu postavio u kombinaciji sa brodicem u slucaju da ne nagovorim klinca da ne postavimo isti.Sve u svemu,RF mi je blizu pa bih radije sa njima popricao vise o biljkama koje bi zadovoljile
Gledao sam osvetljenje,i pronasao led sijalice od 8 i 13 W,2 u pakovanju cena oko 800din,cini mi se da je slabija oko 900 lumena.mada bih i ukombinocao plavo led svetlo,za osvetljenje akvarijuma nocu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idi kod RF, ako on ne može da ti da dobar savet šta i gde da posadiš onda ne znam Smile Nema potrebe da žuriš, kada ga nađeš. Odmori su u toku.
Meni je lepo preporučio šta i kako kada sam počinjao u još manjem akvarijumu. Ukupno dva mail-a, poručio i uživao do većeg akavrijuma.
Recimo wendti ume baš dobro da poraste ako joj sve legne kako treba.
Bilo je i kod njega nekih testova za vodu.
Ako nije kasno probaj da zameniš taj grejač od 100W za isti od 50W (nije toliko bitno ali je sigurnije).
Što se tiče filtera, po meni mnogo bolje rešenje su Hang-on filteri iz dosta razloga. tako da ako nisi aktivirao opremu a postoji mogućnost da menjaš, eto predloga.
Nema Edit opcija inače odavno, zbog ovoga-onoga... ima negde u obaveštenjima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 12, 2018 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo to,trebalo bi da znaju sta i kako,sigurno ce mi pomoci.
Oprema je jos uvek upakovana,nisam je ni otvarao.Nudili su mi 50w ali sam sa namerom uzeo 100w,jer iduci aq bih pravio 100+l,i napravim stakleni ili kanister filter u koji bih postavio grejac,msm stakleni.Filter neka ostane isti u slucaju mresta ili uzgoja bilja mogao bih ga koristiti u ovome manjem aq.
U RF idem ponovo,a biti ce mi potrebne makazice i pinceta za odrzavanje biljaka,testeri vode i stosta jos.
Punim telefon pa ce veceras biti citanja Smile

U glavnom,razmatram sve predloge i savete i uz kombinaciju ostalih info sa foruma smisliti cemo nesto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Jan 13, 2018 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice monosoleniuma i riccie imam ja. I jos ponesto za tebe. Naravno sve gratis.
Ako budes u apa javi se pa dodji na kafu i izvadim ti direkt iz akva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jan 13, 2018 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala strahinja Smile
Ne ide cesto u apatin ali prvom prilikom ti se javim,bar da popricamo Smile

Postavio sam podlogu i panj.Planiram da ga dopunim do vrha pa pustim da radi.

Slike sa mogucom postavom kamenja i biljaka.
Crveno je kamen,plavo biljke prednjeg plana,zeleno zadnjeg plana dok je narandzasta mahovina.
Kamenje koje planiram da ubacim je lava kamen i zbog visine ne bih postavio visi kamen do 10cm,cak i manje.Moguce napraviti premestaj nekih biljaka tako da svugde bude raspodeljeno.Nisam expert pa sam siguran da ce biti potrebno to uraditi kako bi izgledalo sto prirodnije.

Kritike dobrodosle.


Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jan 14, 2018 2:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jan 13, 2018 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jan 14, 2018 2:44 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dcs




Registrovan: 13 Jan 2018
Poruke: 0
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Jan 13, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos jednog pocetnika sa nedoumicama. Akvarijum 50x27x33, pumpa (200l/h), led svetlo (belo i plavo), sljunak beli krupniji. Sve postavljeno 24.12. i sada unutra plivaju dve zebrice jedan kori i jedna moli. To je poklon mom detetu koji bih ja sada da preuredim u smislu dodavanja biljaka. Da li to izvodljivo? Ideja je da ribice sa pumpom i grejacem izbacim u manji akv, u ovaj ubacim podlogu za biljke, pesak i postojeci sljunak, zasadim biljke i vratim ribice. Biljke koje mi se dopadaju: echinodoras red flame (ili ipica ali je visoka), Nomophila stricta compact, Monosolenium tenerum (na lava kamenu) i Bacofia australis
I sto se tice ribica, da li je previse jos 3 zebrice i 5 barbusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jan 13, 2018 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dcs, otvori svoju temu, pa ćemo korak, po korak. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jan 13, 2018 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je pusten u rad Smile

Preostaju kamen i biljcice

Image

Voleo bih da mogu da lepo predstavim postavku kamenja i biljaka na slici vece rezolucije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License