Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koralovo (100 Gallons) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 11:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Nov 05, 2017 5:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije losa ideja, ali iskreno pre bih skinuo ovaj i dao da mi se napravi nov preliv od stakla nego sto bih pokusavao sam da napravim ojacanja od stakla. Nikad ne bih uspeo da zalepim tako da prasti estetiku ostatka. Mozda ovo sa krilitom i nije toliko nesigurno koliko deluje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Nov 06, 2017 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje skromno misljenje je da i ako budes imao problem sa uvijanjem ili odlepljivanjem - imaces ga ako pri punjenju ne bude isti nivo vode . Gledaj da dok ga budes punio bude isti ili visi nivo u samom pregradnom delu . A mozes i sad da napunis do vrha taj pregradni deo slatkom vodom . Ako se ne bude uvijao pod tim pritiskom neces imati problem ni kasnije .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Nov 07, 2017 4:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povezane cevi do sumpa pa sam presao pola aq nocas i napunio preliv vodom i za sad nema nikakvih problema sa uvijanjem. I ja tako mislim Igore, nekako mi nije logicno da trpi pritisak sa jedne strane ako je voda u ravni ili priblizno u ravni sa obe strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Nov 07, 2017 7:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Solilo se nocas Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Nov 07, 2017 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Nov 07, 2017 10:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Uto Nov 14, 2017 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikolac daj malo slikaj taj tvoj bazen da vidimo sta se desava Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Nov 25, 2017 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cikliramo se Very Happy
Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 26, 2017 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi ti njega na FB nista a ove ceo projekat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vise volim ovde da vodim dnevnik Very Happy
Vec sam pisao o tome u drugim temama, na fejsu se manje vise svodi na po koji komentar, lajk itd. U grupama na fejsu stalno odgovaram na jedna te ista pitanja, koja je rasveta i koje su dimenzije. Ne moze da se prati prica, sve je povrsno. Ovde moze da se isprati ceo projekat od pocetka do kraja i sve sto treba da uradi neko koga interesuju dimenzije i rasveta je da skroluje malo gore i da nadje. Ja sam siguran da ima dosta ljudi koji se dvoume da li da udju u more ili ne pa se nadam da ove nase teme pomazu pri odluci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac ::
Ja sam siguran da ima dosta ljudi koji se dvoume da li da udju u more ili ne pa se nadam da ove nase teme pomazu pri odluci.


Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni deluje da ti je ovaj desni modul rasvete niži od levog Very Happy Kako ti deluje oprema za sada? Zadovoljava potrebe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno zapazanje, kratki su mi kablovi, pa moram to da produzim Very Happy
Opremom sam zadovoljan, narocito svetlom. Jednostavno za podesavanje i daje jako lepe i prirodne boje koralima.
Evo i dela komode za struju i doziranje o kom sam pricao.
Image
Jos je u haosu, jos treba da se sredjuje. Fali i dozirka i rezervoari za elemente.

Image

Skoro mesec dana od punjenja neka zapazanja vezana za sam start. Akvarijum je startovan sa suvim peskom i suvim kamenom. E sad posto mi djavo nije dao mira, da bi ubrzao start prebacio sam oko 7 kg kamena iz starog akvarijuma i par kg zivog peska. Tad smo dodali i bakterije i hranu za bakterije i stvari su pocele jako brzo da se odvijaju. Preziveo sam udarac diatoma, braon alge i zelene cupave. Posto korale nisam imao gde morao sam i njih odmah da prebacim u novi, sto je bio malo riskantan potez ali sam bio prilicno samouveren zbog dobro iscikliranog i stabilnog kamena koji je godinu dana u drugom akvarijumu. Korali su nastavili da se ponasaju isto kao i pre toga u malom akvarijumu. Za sad zelene alge ima jos dosta po kamenu, dok su se ostale skoro povukle. Bice tu verovatno jos ciklusa algi ali mi je najbitnije da su korali dobro iako su tu od pocetka, sto bas i nije preporucljivo.
Ocigledno da moze da se prekrati to famozno ,,cikliranje" i uz oprez ovo i ne mora da bude tako dugacak i mukotrpan proces.
Skimer se brzo uhodao i poceo da izvlaci velike kolicine crne prljavstine. Refugium sam takodje pustio u pogon iako nemam neke rezultate sa rastom algi. Bolje rastu u displeju Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bravo kolega..ovo kod tebe ide sve bas brzo...svaka cast
prelepo izgleda..jos kad se dopuni.... Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 7:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upoznajte Ljubinku.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License