Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Preuredjenje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dcs




Registrovan: 13 Jan 2018
Poruke: 0
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos jednog pocetnika sa nedoumicama. Akvarijum 50x27x33, pumpa (200l/h), led svetlo, sljunak beli krupniji. Sve postavljeno 24.12. i sada unutra plivaju dve zebrice jedan kori i jedna moli. To je poklon mom detetu koji bih ja sada da preuredim u smislu dodavanja biljaka. Da li je to izvodljivo? Ideja je da ribice sa njihovom vodom, pumpom i grejacem izbacim u manji akv, u ovaj ubacim podlogu za biljke, pesak i postojeci sljunak, zasadim biljke i vratim ribice. Biljke koje mi se dopadaju: echinodoras red flame (ili ipica ali je visoka), Nomophila stricta compact, Monosolenium tenerum (na lava kamenu) i Bacofia australis
I sto se tice ribica, da li je previse jos 3 zebrice i 5 barbusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 4:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvodljivo je i to bas kako si zamislio, samo sto kad budes praznio trenutni akvarijum gledaj da sto vise vode sacuvas.. Sto se tice bilja tacnije Echinodorusa njega preskoci da ti ne bi zauzeo polovinu akvarijuma, mada ako ti se tako svidja.. Nije previse riba taman, moze i jos po par komada. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje mišljenje je da akvarijum ne mora da se prazni. Pincetom se mogu saditi biljke i u punom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema hranjivu podlogu. Moze da je zamrzne pa de je ubaci, ali ako vec ima samo 4 ribe nije nikakav problem da budu u manjem na par sati dok ne sredi glavni akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dcs




Registrovan: 13 Jan 2018
Poruke: 0
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E super, hvala.
Samo mi je bila briga da li ribice mogu odmah nazad, da ne mora akvarijum zbog podloge opet na cikliranje ili neku pripremu.
Bas ste me obradovali...
A biljcica jeste velika... U principu mi se dopadaju biljke sirih oblijih listova. Cekam trenutno da mi stigne cokot vinove loze pa ako je dovoljno mali da ga pripremim i ubacim sve zajedno.
Hvala jos jednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zebrice su jako brzi plivaci, vole da jurcaju i traze duze akvarijume. U tih 50cm duzine, udarace o poklopac. Ako nemas zastitno staklo od isoaravanja, obavezno ga stavi. U protivnom ces ih juriti po podu. Smile Ako vec deca vole, ubaci jos po 4-5 kom zebri i korija, formirace po jato svako u svom delu akvarijuma. Zebre mozes kad hoces da dodas, a sa korijima bih licno sacekao dok se ne ukorene te biljke koje planiras da zasadis. Jer koriji vole da rovare, pa mogu lako da ih pocupaju ako se nisu uzilile u podlogu.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dcs




Registrovan: 13 Jan 2018
Poruke: 0
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ove dve zebrice kao ukljucene u struju. Poklopac imam pa nemaju kuda. Biljke su od juce u akvarijumu i ovaj jedan kori ih do danas nije dirao. Vise me brine synodontis koji je udomljen na par dana.
Premisljam se da kada njega vratim udomim i zebrice i moli a ubacim 5 titeja i 5 tetrazona. Ne znam da li ce tetrazonama biti skuceno kada malo porastu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tvom akvarijumu sve mora biti minijaturno, pa i ribe. Titeye mogu, jer su poprilično mirne ribe. Takođe, mogu neonkice i mikrorazbore. U svakom slučaju, mislim da bi bile dobre neke sitne tetre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dcs




Registrovan: 13 Jan 2018
Poruke: 0
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Jan 22, 2018 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da.... Tetrice su bile pocetna ideja, ali me ponele sve te divne fotografije sto po forumu sto po netu Smile
Bice neke dve vrste, mimo korija.... Te mikrorazbore su simpaticne i rodostomusi isto....
Cini mi se da je sadnja biljaka prosla dobro, voda je bistra ribice vesele ali cemo sacekati jos koji dan za nove stanovnike tako da imamo jos vremena za predomisljanje. Do sada je svasta proslo (u nasoj masti) kroz akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 22, 2018 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo nemoj da mašta pobedi realnost. Samim tim što je akvarijum mali si sebi otežao život maksimalno. Izbor ti je dosta sužen što se tiče riba. Dobro prouči forum, karakteristike riba, pa onda polako i stpljivo. Može od toga mnogo lep akvarijum da se napravi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License