Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 2:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Kalypso: kada stavljaš link od slike sa nekog drugog hostinga za slike onda koristi pun link. Da ima ekstenziju za slike na kraju: JPG, PNG...
Npr: "https://i.imgur.com/gX2bNLM.png"

Možeš i ovde na forumu direktno, limit je 300 kb po slici, imaš uputstva u obaveštenjima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 2:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kalypso kad nadjes kamenje koje bi ubacio napravi od kartona "akvarijum" istih dimenzija bez prednje stranice i redjaj ih tu dok ne dobijes vizuelno zeljeni efekat koji ti se svidja, posle ces lako da prebacis u akvarijum. Ovo sa skica naravno da sve moze, ali dok se ne vidi sa kamenom nije to to..

Neso zar nije maksimum 250kb? Mora da se azurira ta tema gde pise do 300kb. Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra ideja Smile
Moram da napravim i panj kako bih mogao sto vernije da uradim jer bih postavljao kamenje i oko panje,da izgleda kao da je tu uglavljeno.detalj koji se moze naci i u prirodi Smile
Dok ne pristigne kamenje ne mogu nista,ali sam bar na slici iscrtao moguce postavke kamena,i trenutno lovim slike sa neta gde se mogu videti kombinacije kamenja u prirodi,ipak ruka majke prirode uvek odradi savrseno Smile

Izvinjavam se zbog puno smile-a Smile

Ps. Malo pitanjce,da li je normalno da ostanu mehurici vazduja prilepljeni na zid akvarijuma?Veoma sporo sam sipao vodu kako ne bih poremetio podlogu i sada su mehurici na zidu,bukvalno se prepoznaje sloj po sloj vode koju sam dodavao prilikom punjenja.

Takodje sam primetio da mi je na povrsini vode nesto poput prasine,necistoce....moguce od panja?

I podlogu i drvo sam ispirao u milion voda,i moguce je da je ostalo jos necistoca.Drvo je inace bilo u slanoj vreloj vidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice mehurica nestace za dan dva ili ako smetaju slobodno ih rukom sada ukloni. Moguce je i da pesak nije dobro ispran ili panj, ali ako ima hranjive podloge moguce je da je i od nje izasao deo "necistoce", moze se pokupiti parcetom vate (moze i ubrus ili parce toalet papira ukoliko si vest da se papir ne raspane dok skupljas povrsinsku skramu). Kad prosipas vodu iz privremenog akvarijuma dodaj je u ovaj sada koji je u pocetnoj fazi cikliranja da bi dobile koliko toliko bakterija, pa ce ici malo brze sam proces. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ufff...sada kontam...moguce da je to necistoca od starog akvarijuma,jer sam jutros ubacio ribice u njega...potpuno zaboravih..imam hranjivu podlogu,prekrivenu sa mrezicom za konarce plust 3+ cm kamencice,moguce je i da je podloga.
Gledao sam slike tvojih akvarijuma i dobio sam izvrsnu ideju kako da upakujem lava+mangrove i da izgleda odlicno... Smile Extra hvala na ideji. Smile
Samo da se covek javi pa da se dogovorimo.
Jos par ideja imam sto se tice biljcica...sto duze gledam akvatijum vise mi se ideja javljaju,moram da slikam i zapisujem direktno na slike xexex
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljcice su kupljene,lista malo kasnije.sada jos kamen da pristigne pa u sadnju Smile
Proverena voda u akvarijumu na pH,izmedju 7 i 7,5 dok je sa "izvora" 7
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke:

Microsorum pteropus
Monosolenijum Tenerum
Vesicularia Dubyana
Echinodorus Rubin
Cryptocorum Wilisii
Lobelia Sp mini
Hygrophila Angustifolia
Najas Guadalupensis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Najas nije slikan jer je oooogroman Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno sto tu ne pase je echinodorus, jer je tokom vremena kako raste ima da zauzme polovinu akvarijuma zbog visine i sirine u koje raste, al neka ga dok je mali, lako je zameniti ga za drugo bilje kad poraste. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad Izgleda mi kao najlepsa biljka sa liste...posto sam amater,moram da citam,tako da info sto sakupim ne mora da znaci da je tacan,ali...kaze da raste 20-30cm u sirinu,i poprilicno je velik ali u idealnim uslovima(co2,prehrana,podloga...),dok kod mene ne bi imao bas idealne uslove.Od ishoda prvog akvarijuma,zavisi da li cu uzimati veci,i ako bude sve ok,a nadam se da hoce,ne bi trebao da se razvije bas toliko da zatvori ceo akvarijum.A dosao bi drugi akvarijum,naravno puno veci gde bih ga mogao presaditi i gde bi imao mesta da se maksimalno razvije.
Ispravite me ako gresim,ja sam jedna optimisticna osoba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na ceduljici koja je dosla uz biljku mozes da procitas da raste u visinu ~30-50cm, a sirina jeste ~20-30cm sve zavisi od lista do lista, a s obzirom da ces imati slabo svetlo pa ce prvo rasti u visinu pa tek onda u sirinu... Inace sto se tice svetla nemoj stavljati 8W slabo je to za ~30cm dubine, ova od 13W moze i da posluzi.. Uzimaces veci veruj mi, kad pocnes akvaristikom da se bavis ljubav prema njoj samo raste, malo da se uhodas i eto ga veci. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Toga se i bojim da cu vrlo uskoro da pravim drugi Smile
Trenutno namam mesta za veci,tek kada sredim klincima sobu moci cu da planiram kako sta...
Savet. Da li bi naskodio kada bih biljci sekao spoljnje listove?da ne ide previse u sirinu.
Sto se tice svetla,imam vec led sijalice 5w,6500k,47plm.Uskoro bi stihlo jos ali vece voltaze.tacno koliko ne znam ali bar duplo Smile
Postavio bih takvih 4x sto bi bilo dovoljno,a cena je daleko povoljnija nego kod nas...
Jedini problem je grlo,jer je UK standard


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...edit...

Cena tih sijalica je 200din po komadu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad kad ih ubacis ne seci nista, kako se biljka bude razvijala i zauzimala prostor tad seckaj.. Kod ovih sijalica imas premalo lumena i veoma visok gubitak svetla jer im je ugao osvetljenja 160°, jedino ako ces vec njih da stavljas da napravis nekako usmerivac/reflektor da ne baca svetlo na sve srane, nadam se da me razumes o cemu pricam, pa da probas.. ne znamo kako si zamislio da li ima haubu peko ili neke lampe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na ugao nisam mislio uopste...moram i na to da pazim..
Biljke naravno,ne bih sada seckao,pitam zbog kasnijeg odrzavanja.
Bio sam u prodavnici,ovde kod nas u selu pa bacio pogled na nekakve led sijalice,13W,1000+ lm,ali 3k K
Moram kada uhvatim vremena da odem do grada pa pogledam kakvih sijalica ima.Sada kada su biljke tu,treba skorije da resim osvetljenje.
Moram da razmotrim kakve opcije imam za haubu i kako da je fiksiram.
Ne mogu se bas svega setiti,pa trazim,citam,gledam prvo sto mi padne na pamet...ipak,imam 3je dece Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License