Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 malko veci.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Sub Jan 13, 2018 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima..posle godinu dana druzenja sa 45-icom narucio sam malko veci aq. Dok cekam majstora da ga sklepa,da pocnem sa predstavljanjem istog tj. sa pitanjima, jer sebe jos smatram za pocetnika a kako imam par nedoumica..da pocnem. Akvarijum je oko 135 litara bruto, dimenzija 90x36x42 visina. Filter unutrasnji trokomorni (prvo pitanje da li je odgovarajuca pumpa atman at-303 protoka 600l/h) Za svetlo mi je kasno da pitam.. dogovorio sam sa majstorom da montira 2 neonke t4 od 24wL(1 daylight i 1 grolux) Valjda ce biti ok za neke anubije i slicno,ne planiram neku veliku sadnju..ima li kakvih iskustava sa t4? Grejac od 100w videcu da li ce biti dovoljan.Pesak 20 kg sitniji.. Cikliranje planiram da potraje oko mesec dana a posle barbusi..Toliko za sada..svaki savet je dobrodosao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 13, 2018 9:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 2:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi ako praviš unutrašnji trokomorni da bude sa zazorom kod taložnika. Izbegavaš tako ružnu prelivnu cev pošto je filter već u sklopu akvarijuma.
Meni je na primer za sličnu litražu maksimum 302 pumpa, 303 brzo prazni komoru (ostaje bez vode i pored prigušivanja, usko i natrpanomaterijalom u filteru). Tako da zavisi od filtera, u principu bi trebalo da je 303 odgovarajuća.
Može grejač od 100W.
Ne znam za pesak, zaboravio sam, lako dodaš malo ako treba.
Nemam pojma o T4 neonkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mmmm, barbusi Smile) pratim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci par vrsta hygrophila rasce sigurno, pa mozes da kazes i da je biotop, naravno ako ces samo barbuse unutra.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha78 ::
... Akvarijum je oko 135 litara bruto, dimenzija 90x36x42 visina. Filter unutrasnji trokomorni (prvo pitanje da li je odgovarajuca pumpa atman at-303 protoka 600l/h) Za svetlo mi je kasno da pitam.. dogovorio sam sa majstorom da montira 2 neonke t4 od 24wL(1 daylight i 1 grolux) Valjda ce biti ok za neke anubije i slicno,ne planiram neku veliku sadnju...Grejac od 100w videcu da li ce biti dovoljan.Pesak 20 kg sitniji...

Imam sličnu dimenziju, 85x40x50 visina (nivo vode je na 41-42). Filter je trokomorni sa zazorom kod taložnika (k'o što reče "nesa69"), pumpa at 303 (ne prazni brzo komoru). Svetlo mi je 2xT8 (jedna daylight, druga grolux), anubija napreduje, kao i mnoge druge biljke (nemam hranljivu podlogu ni CO2). Grejač mi je od 200w, a peska (2-5 mm) imam oko 20 kg, napred debljine oko 3-4 cm pa do zadnjeg stakla se penje i do 10 cm, znači dovoljno. Ako dobiješ od nekog vodu iz akvarijuma, ili korisne bakterije, skratićeš vreme za ubacivanje bande barbusa. Wink
Nisam ni čuo za T4 neonke. Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno je mislio na T5, tj nadam se da jeste. T4 su bas bas retke.
Bilo kako bilo, dobrodosao u barbusare, lepo je videti da se porodica povecava Very Happy
Sto se tice biljaka, slobodno zaboravi na sve one "neznije biljke". Po mom iskustvu, oni najbolje idu sa kriptama. Njih nikad nisam video da diraju. Sve ostalo ocerupaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima..probacu sa at-303 ipak..idem polako sa formiranjem,nema zurbe..a za t4 javljam kakvi su utici..pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigao aq. I odmah problemi..postavio sam ga na stiropor 2 cm medjutim ne lezi svom svojom povrsinom na podlozi..na sredini je ok ali po stranicama ubacim karton i setam ga levo-desno koliko ima lufta.Znaci ne prijanja svuda isto..Sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je ispupceno staklo ili stiropor? Da ti komoda/postolje nije kriva/o? Ako je postolje promeni ploču. Ako je staklo ja bih ispizdeo zbog bezobrazluka jer je nemoguće da nije video ko god da je u pitanju. 6mm na te dimenzije ima oko 25kg mora da legne ravno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Staklo definitivno,skinuo ga sa stiropora postavio na drugi sto,treci..opet isto,na coskovima ima luft..ne naleze i jos nije 6 nego 8mm staklo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je moguće reklamiraj ga, ako ga moraš uzeti, ispod akvarijuma stavi stiropor 20mm (13-to gramski),
on je mekši i lakše će apsorbovati neravnine, tj, poprimiće oblik neravnog stakla mnogo lakše od recimo
20-to gramskog stiropola koji je debljine isto 20mm. Poenta je da težina stakla i sadržaj (težina u akvarijumu)
trpe isto opterećenje svuda. To ćeš postići tako što par dana držiš na takvom stiroporu prazan akvarijum,
zatim 1-2 dana sa podlogom i tako redom svaki dan puniš pomalo vodom, da bi stiropor oblikovala njegova
težina postepeno - da ne dođe do pucanja.Jeste rizik ,ali .... razmisli ....

evo ti nešto u vezi stiropora:

17-gramski stiropor zapravo znači da kubni decimetar (1 litar) stiropora teži 17 grama, tj. kubni metar 17 kilograma. Zapremina table stiropora, je naravno: dužina x širina x debljina. Za standardnu tablu (1 m x 0.5 m) debljine 5 cm zapremina je 0,025 m3. Za tablu debljine 2 cm volumen je 0.01 m3.

A evo i tabele ukupne težine jedne table stiropora, debljine 5 cm
Specif. Ukupna
težina težina
13 325 gr
14 350 gr
15 375 gr
16 400 gr
17 425 gr
18 450 gr
19 475 gr
20 500 gr

Onda zaključujemo da je 20-to gramski jako tvrd i nije za neravno staklo. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha78




Registrovan: 12 Okt 2016
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Kumodraz

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da popizdis..polica je 100% ok. stiropor nije tvrdi,a pored lufta vidim u tom delu kao da silikon nije isao do kraja..zvao majstora,deluje sigurno..nije savrseno jel nije kp obrada,slobodno stavi i bez stiropora,ne smeta to nista,nema sanse da se nesto desi..ne znam sta da radim..da li bi vredelo da se nesto dodatno uradi,tipa jos jednog dna ili nesto drugo? Jos i ovaj silikon..kako vama izgleda?Hvala svima..
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si rekao u prvom postu .... sklepao ga je ....
Posao bi ti za tvoj problem odradila podloga za kupatilo http://www.velog.rs/img/produc.....eaf0d3.png
Neku malo deblju nadji .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 7:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napuni ga napolju obavezno i probaj da li pusta. Na fotografiji "odozgo" meni deluje kao da se vidi stiropor tj. kao da fali silikon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 9:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E baš ga je sklepao. Koliko vidim ni rez nije prav. Taj mora da se je iz hobija staklorezac. U svakom slučaju lepo su ti već kolege rekle. Stavi malo mekaniji stiropor i neće biti nikakvih problema, pod uslovom da je lepo silikoniran. Ali te molim kada budeš pravio sledeći akvarijum, idi kod nekog drugog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi veci akvrijum - saveti za skoro ... dimacar Početak u akvaristici 8 Sub Maj 09, 2020 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi veci akvarijum Aca 79 Početak u akvaristici 12 Čet Feb 25, 2016 7:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi veci akvarijum, skalari u planu Ghandi_bl Početak u akvaristici 6 Ned Avg 09, 2015 11:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potreban veci aqvarium Choda1987 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Mar 24, 2015 7:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License