Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Narandzasti kakatuides Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naisao sam na ove prelepe ciklide u prodavnici, nisam siguran da li su africki ciklidi ali da li neko zna da mi kaze nesto vise o njima jer na internetu nema nista a voleo bih ih kupiti. Takodje planiram da ih stavim u akvarijum od 150l s obzirom da su patuljasti cilkidi koliko bi mogao otprilike i da li bi osim njih mogao jos neke ciklide da ubacim cisto da ne bude samo jedna vrsta ribe. Zapravo generlno koje bi ribe mogle sa njima voleo bih kad bi ajkulice mogle npr.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 8:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam se pocastila sa istm 😊. Poato je dzungla kod mene mada je 50l ja sam hrabro uzela trojicu pa ako bude priblema smanjicu broj.U 150l sigurno mozes 2 a ako imaju dovoljno zaklona pecinica, drveca, bilja mozes i vise. Mene su kolege ohrabrile da posto nema zenki nece biti problema. Mozes da ih kombinujes sa drugim patuljcima - algispimozama i ramovima, tetrama, kod mene su sad sa platikama. Ja sam pre u 160l imala apistogramme agasizzije u toj kombinaciji i sa skalarkma i bili su supee. Moja preporuka (bar za ove koje sam ja uzela, odusevljena sam 😊)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma mi je drago da to cujem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro Dejane, ima na forumu i podforuma i podforuma osim afričkih ciklida Smile

Nisu afrički ciklidi, južno ili centralno američki. Ajkulice nisu ni ciklidi a nisu ni iz Afrike već iz Azije.
Prebaciću i ovaj post negde, pa ti lagano i bez žurbe prelistaj forum Smile

Edit:
Ovde su:
http://www.akvarijum.org/forum.....i-f31.html
i pod ovim imenom prisutni na intenetu:
http://www.akvarijum.org/forum.....t3905.html


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Jan 15, 2018 10:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To da su americki i ime pod kojim se mogu naci na internetu mi je vrlo drago sto si mi prosledio, ali sto se tice ajkulica ja nisam ni rekao da su ciklidi, rekao sam bilo koje ribice pa npr. ajkulice jer sam se nadao da ce moci sa njima jer su mi mnogo zanimljive
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel ima neko mozda slike gde se vide razlike muzjaka i zenke jer nailazim na slicne slike a predpostavljam da su to muzjaci pa me zanima kako izgledaju zenke jer sam procitao da su zenke manje i ruznije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Levo zenkica desno muzjak, kao sto vidis po slici manje je koloritnija od muzjaka.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E bas mi je to trebalo hvala, i jedno pitanje za akvarijum od 150l a planiram da ima dosta kamenja i mesta za skrivanja jel previse ubaciti 2 muzjaka i 3 zenke ili je bolje samo jednog muzjaka i 2-3 zenke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace kada ih kupujes gledaj da zenka koju uzimas ima izrazenu liniju po sredini s tom linijom da kazemo mozes da vidis da li je riba zdrava ili ne, dok kod muzjaka kada gledas gledaj da izaberes alfa muzjake tj sto jace boje u gornjem peraju, mada vremenom i sub muzjaci dobijaju boje tacnije kada se alfa izvuce iz akvarijuma drugi postaje alfa pa dobija boju i tako u krug. Inace ako imas vise muzjaka drugi mozda nece biti toliko izrazeni, jer s vremena na vreme (ukoliko imas zenke unutar akvarijuma) kada im je vreme parenja sparingovace za zenke pa onaj sto izgubi moze skroz da izgubi na boji da bi se na kvarnjaka pario sa nekom od zenki, a usputno da ga alfa ne prepozna. Zanimljive ribe u potpunosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada kazes ajkulice na koje mislis? Pangazijuse (~45cm), silver/bala shark (~30cm), bikolor (~15cm).. razne ribe se vode pod ajkulice pa pitam cisto radoznalosti kojeg bi "dzina" u akvarijum.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ova bikolor je najmanja ostale je verovatno nerealno drzati u akvarijumu od 150l mada je i 15 cm dosta tako cu verovatno morati bez njih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad mi je palo na pamet s obzirom da su i u prodavnici bili zajedno, trihogasteri i ovi narandzasti kakatuides koliko bi u 150l akvarijumu mogao maksimalno od oba pod uslov da ima dosta zaklona a pored njih bile eventualno malo tetri i to je to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osecam da sad malo tupim ali cinimi se da bi u prodavnici za pola stvari rekli moze moze samo da bi prodali pa da se ne zeznem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac, ovu sliku što si postavio su dva mužjaka, jedan stariji i jedan mlađi, nema veze u koloritu razlike, osim ako nisu na matičnoj veličini, pa izvališ po boji peraja, u principu gleda se grudno peraje da bude crno i repno peraje mora da bude okruglo, ako iole na vrhovima repnog peraja ima naznaka da će da se izduže onako u dva šiljka, to je mužjak, kao što se vidi na ovom mlađem mužjaku sa slike...

U 150L možeš slobodno da dodaš još jednu vrstu čak i Apistograme sa sve ženkama ili neke druge vrste patuljaka, ja imam Cacatuides, Agassizi i Altispinose u 85L bruto i sve je ok, niko nikoga nije ubio Smile naravno što se tiče ostalih riba, možeš bilo koje tetre i tako te ribe, osim barbusa naravno i borca, pre mi je jedan odvalio mužjaka kakatuides, pa je leteo iz akvarijuma, bila neka proba dal će to funkcionisati Smile

Da bi ti bilo lakše, ovako izgleda ženka, mužjak već znaš kako izgleda

Image

Za ovu vrstu riba ti je isto bitno redovno održavanje akvarijuma, jednom nedeljno menjanje vode i održavanje filtera čistim, da ga ne zapustiš po par meseci, mogu u tvrđoj vodi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 9:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za kakatuidesa ti je moja preporuka mužjak i dve ženke, dva mužjaka sa ženkama ne znam baš kako bi funkcionisalo, gledao bi ih u stalnom sparingu, za to bi trebao da bude već dosta veći akvarijum, da se manje sreću, neku drugu vrstu Apistogramme bi i mogao da staviš
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Narandzasti Rak Shone Pa Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 24, 2015 5:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Narandzasti Rak CPO Shone Pa Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Mar 30, 2014 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati CPO narandzasti rak visak Shone Pa Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Dec 22, 2013 7:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License