Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta uraditi za ove pare? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MonkIvan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2016
Poruke: 4
Lokacija: kovin

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 4:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, ranije sam se kao klinac bas bavio ovim i sad razmisljam vec neko vreme da ponovo oformim jedan pristojan akvarijum.
Eh sad ja bih svasta ali novcane mogucnosti to nedozvoljavaju pa me zanima sta najbolje mogu da uradim sa nekih 150tak evra?
Hteo bih neki da kazem biljni ak sto vece litraze sa spoljnim filterom, pa sad ako zna neko sta mogu i gde za te pare, a da to bude kako treba.
Hvala unapred, pozz Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 4:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Moj savet ti je da ne bacaš pare na skupe gotove (brand name) akvarijume nego da uradiš po dimenzijama koje ti odgovaraju kod nekoga ko ima iskustva u izradi a da to nije lokalni staklorezac jer oni uglavnom ne obraćaju pažnju na 1-2 mm razlike u dimenzijama što je kod akvarijuma ogromna razlika. Imaj na umu da je klasičan biljni akvarijum jako skup i za oformljavanja pogotovo kasnije za održavanje ako hoćeš da podseća na ono što si video na fotkama na netu. Takav akvarijum podrazumeva veliko ulaganje u rasvetu, podlogu, CO2, hemiju, filtraciju... Tačno je da možeš da izvedeš i sa manje para ali te efekat sigurno neće zadovoljiti i imaćeš nešto između low budget i biljnog akvarijuma, tačnije ništa... Fitracija je jako bitan faktor kod svih vrsta akvarijuma, po meni presudan za konačan uspeh i tu nemoj da žališ pare jer ćeš se kasnije kajati. Dakle, filter zapremine min. 1/5 akvarijuma, minimum 3 segmenta i kvalitetan filter materijal uz naravno pumpu dovoljnog protoka (5-7 puta zapremina akvarijuma na sat) Rasveta (kvalitet) zavisi od toga da li ćeš biljni ili neku drugu vrstu akvarijuma i nije mala stavka pogotovo ako je biljni akvarijum u pitanju. Cenu svega možeš malo spustiti ukoliko umeš da uradiš neke stvari DIY odnosno napraviš sam. Sa novcem koji raspolažeš mislim da ne možeš formirati iole ozbiljan biljni akvarijum osim u nekoj mini verziji što je po meni bez veze.. Razmisli o nekom biotop akvarijumu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju zapreminu/dimenzije ciljas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MonkIvan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2016
Poruke: 4
Lokacija: kovin

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa planirao sam da ima bar 200l, a i razmisljao sam o diy kanister filteru, znam da treba puno para za biljni zato i pitam sta je najbolje da uradim. Gledao sam i neke polovne sa full opremom ali nije mi to sigurno preko oglasa. A kad bolje razmislim moze i neki biotop, sa malo vise biljaka, pametnija odluka, da, hvala Very Happy


Poslednji izmenio MonkIvan dana Pon Jan 15, 2018 12:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mogu da ti prenesem licno iskustvo sto se tice polovnjaka, kupio sam polovan akv. cini mi se na kupujem-prodajem sajtu, na slici izgledao savrseno sa poklopcem i rasvetom koja je vrsila posao, pa sam morao poklopac raditi nov sa novom rasvetom i ispalo me na kraju duplo vise nego sam platio u startu, stoga ako kupujes polovnjaka, obzirom da si ovde na forumu, bolje da uzmes od nekog sa foruma jer su to namenski akv. lepljeni lepkom za akv. Nije isto kad kupis polovnjaka od akvariste i od nekog cija su deca volela ribice pa im napravio akv. Koliko sam upucen akv. od 200 l nije nimalo jeftin da se pravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MonkIvan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2016
Poruke: 4
Lokacija: kovin

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije jeftino, zato i gledam da uzmem polovnjaka ali ne znam nikog da prodaje i da mi je siguran, plus prevoz, ovo ono... Imam volju i to malo para hahahha Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam da li da postaviš oglas u tražnji šta ti treba, šta si zamislio.. Ovde sigurno ima puno onih koji bi mogli da ti i prodaju i pomognu i oko akvarijuma, i oko pravljenja rasvete, oko filtera, pa zatim podloge, biljaka i konačno ribica!
Za panjeve kontaktiraj HORUS-a relativno ste blizu (on je iz Bele Crkve) mada i ti bi mogao da prošetaš obalom Dunava, pa i nekog puža da nađeš, možda i kamen. Možda HORUS i da te posavetuje malo i uputi. Pročitaj neke teme, ako ti se učini da neko može da ti pomogne slobodno ga kontaktiraj preko "PP". Mene do sada niko nije odbio, pa makar to i samo savet bio.
Sve u svemu, oglas ne košta, a ni privatne poruke, pa nikad se ne zna!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiffany
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

200l i siguran prevoz? Tesko. moj je Rio 180 tj 180l, 101cm duzina.
I ne moze u bas svaki auto stati bezbedno.
Ni jedan auto koji mi je nudjen za transport nije dovoljno ravan dole, a mali pozdrav od Bg puteva i ode dno.
Mozda bi karavan neki samo bio ok.
I zamisli uzmes polovan, dok dodje do tebe se istumba, a npr prodavac te unapred zeznuo i prodao ti akvarijum koji pusta i ti ne mozes reklamirati to jer aaaaah-mozda je u transportu.
Bolje objavi oglas da imas toliko i toliko para i da si iz Kovina pa da ti se javi neko ko pravi aq i ko moze nekako transportovati.
A i Kovin Bgd je 50km udaljenost, ima dosta ljudi po Bgd koji prave aq, pa ako ne mozes ti po aq, dogovori prevoz ako moze, a pristace vec neko.
Kad su ti veci aq, ja sam uvek za nov.
Sada bih da imam maleni kozicnjak i to mi je ok za polovnjaka, ali da mi se 200l razleti po podu... Nop.
Moj stari od 75l je poklonjen kao jedan fin osmogodisnjak, ceo, ne pusta, ne trebaju dodavanja silikona i popravke. Ali takav isti je imala i moja mama, i pukao sam od sebe oko cetvrte godine. Bukvalno identican i uzet od istog coveka.


Poslednji izmenio Tiffany dana Pon Jan 15, 2018 4:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MonkIvan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2016
Poruke: 4
Lokacija: kovin

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislite vi koliku najvecu zapreminu mogu da izvucem za ove pare, a da to bude sve u full-u? Very Happy da uracnamo trosak na rasvetu, grejac, podloga, filter cu napraviti DIY kanister, to mi nekako najjeftinije, a najbolje ce odraditi posao Very Happy


Poslednji izmenio MonkIvan dana Uto Jan 16, 2018 2:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo rasveta moze kostati kao i tvoj budzet ako kupujes t5, zato moras prvo postaviti cilj, sta zelis dobiti.

Akvarijum da bude u fulu od 50L, sa nekim diy varijantama(co2 i rasveta) izadjem oko 150-200e.
Tako prvo sebi zadaj cilj. Jer najeftinije je kupiti akvarijum, a gde su biljke, postolje, ribice, hemiju ako zelis biljni, co2, rasveta i jos 1000 stvari..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mark ::


Akvarijum da bude u fulu od 50L, sa nekim diy varijantama(co2 i rasveta) izadjem oko 150-200e.


Ala deru u to Vranje haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam baš @Peku, moj akvarijum, malo manje od 70L, koštao me između 150-200€, sve novo, sa podlogama, biljkama, ribicama, hemijom (ne neka skupa samo startne), dekoracija, rasveta "Uradi sam" (ili DIY kako sada kažu) sa dve T8 neonke, itd.
Nemam CO2.
A reci nam ti gde ima jeftinije a novo naravno, pošto nema lokacije u profilu, a pošto si baš aktivan, mogao bi da staviš lokaciju, može nekome da znači, za savet ili da ga uputiš na neku radnju, ma za svašta nešto!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelis neki full biljni?
makar bio i 50l, treba ti
Boca za co2, znaci nekih 70-80e.
Postolje za akvarijum 30-40e.
Akvarijum 30e,
Filter materijali 30-40e
Hoces mozda i kanister, ajde jos 70e.

Nekih 160 e bez kanistera. A gde su?

Grejaci, pumpe
Za biljni je potreban i pribor..
Gde su cene biljaka? Ribica, dekoracije, hranjive podloge?
Hemija koju svi koristimo kad zelimo nesto ozbiljnije..

Mada vidi se da trolujes, ali zelim da ljudi imaju predstavu da je najpovoljnije kupiti akvarijum, ono sta kosta je sve ostalo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ps. Rasvetu nisam ni racunao Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se vratimo na temu i pustimo sada natezanje, biljni akvarijum je SKUP i tu nema diskusije, skup je u svakom pogledu i za formiranje i za održavanje. Sve može da se nabudži i nategne ali je efekat veoma kratkoročan. Dakle, sa tim budžetom bi ti preporučio neki biotop akvarijum koji može da bude i 200 L, biljni jednostavno nema šanse za te pare da bude OK. Malawi, Tanganjika,Viktoria, Azija, Black water... Ima milion mogućnosti u akvaristici, nije biljni akvarijum jedini lep na oko, u zadnje vreme je jako izvikan zbog prelepih fotki koje postoje na netu , ali morate imati na umu da takvi akvarijumi koštaju za nas basnosnovne cifre. Proizvođači opreme su prepoznali mogućnost dobre zarade kroz biljnu akvaristiku i forsiraju je maksimalno kao i morsku. Izračunajte samo mesečno održavanje akvarijuma kroz hemiju, CO2 i struju pa ćete videti koliko je to zadovoljstvo! Da ne pominjem periodične zamene rasvete, podloge, živog sveta i još milion drugih stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sta uraditi, koji biotop, koju opciju Cvrc Afrički ciklidi 9 Ned Feb 24, 2013 3:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kako uraditi upload video snimka? Blue Razno 2 Sub Jan 22, 2011 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License