Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Narandzasti kakatuides Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da onda cu drugu vrstu uzeti hvala na predlogu, a s obzirom da ih ima dosta moram sad lepo da razmislim koju vrstu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 2:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da verovatno cu onda 1 muzjak njih pa cu neku drugu vrstu dodati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji su se oslobodili skroz! Jedu iz ruke, preziveli su i prvo seckanje po akvarijumu, mislila sam da ce se poplasiti, ali nista. Bilo me je iskreno strah da kad razredim zbunje , jedan od njih koga obojica pojure i koji najvise vremena provodi bas tu gde sam ja resila da posecem "cvece", ne nastrada, ali sve po starom, ista meta, isto odstojanje.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sone_bg ::
Lenji Lisac, ovu sliku što si postavio su dva mužjaka, jedan stariji i jedan mlađi, nema veze u koloritu razlike, osim ako nisu na matičnoj veličini, pa izvališ po boji peraja, u principu gleda se grudno peraje da bude crno i repno peraje mora da bude okruglo, ako iole na vrhovima repnog peraja ima naznaka da će da se izduže onako u dva šiljka, to je mužjak, kao što se vidi na ovom mlađem mužjaku sa slike...


Slozicemo se da se necemo sloziti. Wink Ovo jeste par jer ukoliko zumiras rep ribe levo videces da je ustvari savijen i da ako bi ga vizuelno ispravili bio bi okrugao sa malom izbocinom na donjoj strani (inace ovako se zenka postavalja kada muzjak dominira na teritoriji, glava uz glavu na dole), ova zenka je selektovana iz uzgoja i poneke (sve cesce se vidjaju u prodaji) imaju boju u gornjem peraju kao i gornjem delu repnog peraja (lice na mujake ali nisu). Na maticnoj velicini ce se videti preko same velicine koji je koji pol. Razz Inace znak jeste da je muzjak ako u gornjem delu repnog peraja dobija produzetak, grudna su bitna samo kod divljih formi, jer kod selektovanih iz uzgoja opet nema pravila i prave (po meni) ruzne ribe, ali opet ima zainteresovanih za nju.. Velike su razlike izmedju recnih primeraka i akvarijumski selektovanih.

Na tvojoj slici se vidi zenka u mrestu gde ima jako izrazenu zutu boju dok van mresta je slicna muzjaku tako da dobro mora da gleda u svakom slucaju kada kupuje zenke, jer ovakvu zenku cisto sumnjam da ce naci u prodaji.

Inace kada sam ih drzao rukovodio sam se ovim www.piranha-info.com/default.p.....acatuoides i nigde nije bilo greske.. samo sto mi je zenka ubrzo dobila neku bolet na skrgama posle mresta (koja joj je da kazemo pojela celu glavu) i uginula je jako brzo, a muzjak par dana posle nje i od tada ih ne drzim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ovo je moj licni par, koji je nazalost odavno napusito sve vode skoro pa dve godine, ali i primer kod nas najcesce vidjanih riba levo muzjak desno zenka (nadam se da primecujes koliko joj je obojeno gornje peraje, cak i donje kao i sam rep, iako je zenka)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prevashodno da se izvinim DejanD, što ću ući u raspravu, al nadam se da ćeš shvatiti šta je ženka, tj da ćemo ti pomoći da je nađeš Smile
Uglavnom ne volim da ulazim u diskusije, al jbg sad moram da napravim presedan Wink druže kako si ti ovde izvalio na osnovu jedne slike da je to dominacija? Mislim ta izjava mi je, ne znam šta bih rekao Very Happy isto tako može da dominira i nad mlađim mužjacima, što više radi nego što radi nad ženkama, pred ženkama trese svoje telo i ceo se raširi, al naravno to možemo da shvatimo na osnovu snimka, teško preko slike, al da ne zalazim u detalje udvaranja, da ne ulazim u dubiozu...kod tvoje slike na ovoj veličini ribe, ženka bi morala da ima opasno crno grudno peraje, kao što i nastavak gornjeg peraja i peraja ispod repa ne bi bilo ovoliko izduženo...

A lepo si rekao, velika je razlika izmedju divljih i akvarijumski uzgojenih primeraka, divlji su uglavnom svi sivi i ne toliko zanimljivi, kao što je ovaj npr narandžasti koji je dobijen selekcijom, al je on očigledno po tebi ružan, po meni jedna od najlepših vrsta ribica, a ima još mali milion različitih Apistogramma...

A i pošto si rekao da ženke koje imaju crno grudno peraje su uglavnom divlje ribe, onda bi ja ove moje ženke trebao debelo da unovčim...jer očigledno imam divlje ženke Apistogramme koje se izuzetno cenjene, mislim realno divlji je primerak...

Jeste slika koju sam ja postavio ženka sa mladima, al ona ne izgleda previše različito kad nije u mrestu ili su moje sve ženke trenutno u mrestu, samo nigde ne vidim mlade, niti da je bilo nekog vida mresta Smile i da hvala bogu da možeš da pronađeš ovakvu ženku u prodaji, jer drugačije ne bi mogao ni da kupiš ženku...

Apistogramma-ma se ozbiljno bavim skoro godinu dana, gledam ih svaki dan, pratim svaki dan, donekle mogu da kažem da se razumem u njih...a evo i mojih "divljih" ženki u "mrestu"...što se tiče tvoje druge slike, desno mi izgleda da je ženka, iako je malo veća ili mužjak još nije matičan, jer su skoro iste veličine, al u svakom slučaju se lepo vidi crno grudno peraje i zaobljeno repno peraje, očigledno si i ti imao divlji primerak Smile

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasprave nema nikakve sem ako je covek sam ne trazi, a razmene misljenja i informacija moze da bude koliko hoces..

Sto se tice polozaja nad zenkom je jedan, nad zenkom pred mrest je drugi, ukoliko zenka za mrest nije zainteresovana za tog muzjaka je treci, ukoliko ipak jeste zainteresovana za mrest onda zenka radi nesto cetvrto.. imas ih i nadam se da ce ti zenke uci u fazu mresta pa ces skontati o cemu pricam (hrani ih malo masnije i malo cesce, grindal crvi su jedna of boljih hrana za pred i za podsticaj mresta) inace i kad udju u fazu mresta pitaces se da li su dobile zuticu, jer opasno promene boju. Sa muzjacima opet tri polozaja kod alfe i dva od sub muzjaka sem ako sub muzjak ne zeli da preuzme alfa poziciju..

..meni ne verujes vidi sa uzgajivacima, samo im prvo poturi neko mezence, prasence, jagnjence ili cak pragnjence naravno i picence da ih opustis malo, jer nece da daju informacije nikako, vecina je stisnuta, ali ako se jezik razveze reci ce ti celu svoju istoriju sa ribama.. Makar su oni puni informacija iz prve ruke, ja sam vise druga kojoj se ipak ne moze verovati.. Wink

Sada da se 'vatamo za sitna crevca.. Wink

Sto bi vec otrcana fraza rekla - jedna slika hiljadu reci - u nasem slucaju fotografija na kojoj samo treba malo pazljivije gledati da ne kazem zumirati i sve se da videti naravno ukoliko se zna o cemu se radi..

Sone_bg ::
kod tvoje slike na ovoj veličini ribe, ženka bi morala da ima opasno crno grudno peraje, kao što i nastavak gornjeg peraja i peraja ispod repa ne bi bilo ovoliko izduženo...

A lepo si rekao, velika je razlika izmedju divljih i akvarijumski uzgojenih primeraka, divlji su uglavnom svi sivi i ne toliko zanimljivi, kao što je ovaj npr narandžasti koji je dobijen selekcijom, al je on očigledno po tebi ružan, po meni jedna od najlepših vrsta ribica, a ima još mali milion različitih Apistogramma...


Koliko ja znam vrsta nema veze sa koloritetom ribe, vrsta kao vrsta je jedna od lepsih (opet moram da kazem po meni) ali koloritet mi se ne svidja, a ako su tebi prirodni ne toliko zanimljivi a selektivi zanimljivi to je sasvim u redu, to je tvoj izbor dok je kod mene obrnuto i slozicemo se da je lepota subjektivna, npr kod mene bi mozda mogao da prodje tripl red Wink samo sto retko gde ga ima kod nas, nego pored ovog malog miliona Apistogramma sa selektivnim uzgajanjem kolika je verovatnoca da se ukloni boja kod zenke u grudnom peraju? (Ne pricam o nasim i normalnim uzgajivacima koji rade ribu za prodaju, vec o fanaticima koji su sebi zacrtali odredjeni cilj da dobiju odredjenu boju, ton i oblik odredjene ribe, a imaju plus mogucnosti to da urade da ne kazem da se samo time bave)

Sone_bg ::
Jeste slika koju sam ja postavio ženka sa mladima, al ona ne izgleda previše različito kad nije u mrestu ili su moje sve ženke trenutno u mrestu, samo nigde ne vidim mlade, niti da je bilo nekog vida mresta


Ili mi ne gledamo istu sliku ili je neko od nas daltonista.. Laughing Kao sto rekoh gore vec kada zenka udje u period za mrest promenice boju i videces razliku, ogromnu razliku..

Sone_bg ::
a evo i mojih "divljih" ženki u "mrestu"...


Nema tu m od mresta prva slika tacnije prva zenkica nije uhranjena dovoljno, druga zenkica je dominantnija i agresivnija i mnogo se vise bije za hranu kada im ubacujes (sve slike sem prve je druga zenkica) ispravi me ako gresim (al budi iskren) imas sansu da je dovedes do faze za mrest vec je na pola puta. Inace druga da nema dve sare narandzasto/zute na repu bi mogla da prodje kao divlja (divlja forma koloriteta).

Sone_bg ::
što se tiče tvoje druge slike, desno mi izgleda da je ženka, iako je malo veća ili mužjak još nije matičan, jer su skoro iste veličine, al u svakom slučaju se lepo vidi crno grudno peraje i zaobljeno repno peraje, očigledno si i ti imao divlji primerak


Dobijeni su na velicini 2.5-3cm ("od preko", receno mi je da je selektivi uzgoj vec dugi period) dok je muzjak kasnije bio ~5-5.5cm dok zenkica je skoro pa ~4cm. Moram da iskopam jos par slika iz arhive.. Vidim da me nisi razumeo za divlje primerke i koloritet, ali o tome uz neki kotlic na leto.. pijanka

Sone_bg ::
Apistogramma-ma se ozbiljno bavim skoro godinu dana, gledam ih svaki dan, pratim svaki dan, donekle mogu da kažem da se razumem u njih...


Ti skoro godinu dana je pre tri godine skoro godinu i po pa ih batalio.. ni ti ni ja ekperti, jer ne drzimo po stotinak riba iste vrste i posmatramo ponadanje, pa da ne kazem kome sviramo. Laughing ..koliko sebi dozvoljavamo to je strasno! Laughing

Sone_bg ::
nadam se da ćeš shvatiti šta je ženka, tj da ćemo ti pomoći da je nađeš


..ako smo ti mi konfuzni preko foruma zovi nas kad ides da je pazaris ja se nudim da se ljudski dogovorimo koja je koja zenka, da li je divlja mirna il pitoma neukrocena kakva god vec al samo da bude zenka. Laughing Nadam se da se Sone slaze sa mnom. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

predaja

Gresim kod fotografija prva, treca i cetvrata su jedna zenkica druga i peta fotografija su druga zenkica..

Imao si vec mrest sa ovom prvom.

Greske uocene na vecoj rezoluciji slika..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Generalno sam shvatio a u ovom petshopu je bas jasna razlika tako da cu se snaci i hvala na pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Narandzasti Rak Shone Pa Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 24, 2015 5:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Narandzasti Rak CPO Shone Pa Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Mar 30, 2014 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati CPO narandzasti rak visak Shone Pa Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Dec 22, 2013 7:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License