Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 White Ghost 300L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege,

Posle dugogodisnjeg iskustva na 100L l, odlucio sam se za prelazak na vece litraze i to cirka 300L.

Dimenzije 130x50x45
Filter JBL 1501
Grejac Hydor 200w
Skimmer eheim
Vazdusna pumpa eheim
Co2 5kg
Diffuser inline
Osvetljenje odysea 4x54w - Neonke silvana grolux + sylvana 865 ho
Soil: amazonia

Zelja je da bude biljni akvarijum, kao i njegov prethodnik samo u malo ozbiljnijem obliku. To
je to za sad, javljacu se postepeno kako projekat bude napredovao.
[img]https://imgur.com/a/CYUtk[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 5:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nznm zasto ne prikazuje sliku u prethodnoj poruci.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast. Početak iz snova, extra akvarijum i oprema.

Srećno cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Polako se opremam...
Start ne ocekujem pre sredine februara. U toku je priprema panja i priprema ro vode (trazenje prave vrednosti kh gh).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bruka deluje, puni to i ne opterecuj se toliko sa parametrima vode. Dobro iscikliraj, redovno menjaj vodu, ne zuri na startu sa ubacivanjem riba i sve ce biti ok Smile Pozdrav i pratim!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh...

Ja to nista ne mogu ako detaljno ne pripremim sve. Nasao sam recept sa vodu, icice mi samo 25% cesme, ostalo ro. Na taj nacin cu dobiti parametre kh6 gh6 tds 115.

Mali update sto se tice svetla, stiglo je i namontirano. Panj sam proverio potopljen je. Za vikend cu probati malo da vidim kako ce stajati.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najpre čestitam i srećno. Pratiću šta se dešava jer me baš zanima kako će ispasti. Imaš odlične predispozicije da bude odlično.

Što se vode tiče ja se slažem sa Gangsterom. Ako je u Apatinu voda standardnog kvaliteta onda slobodno ubaci česmovaču i možeš Easy start, 3 nedelje cikliranja i udri. Naravno ako si baš zacrtao da izvodiš besne gliste sa RO onda samo napred. Neće ništa da škodi. Samo je bespotrebno.

Iskusan si akvarista tako da ti neću deliti savete. Samo napred kako si zamislio, a mi ćemo uživati u prizoru.

Držim ti palčeve da sve bude savršeno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 6:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa u tome i jeste problem voda u apatinu je jako tvrda. Kh i gh su preko 20.... Tds 400-450
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 7:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj mi akvarijum opasno poznat od negde, kao da sam ga video na nekim oglasima. Vrhunaki izradjeno deluje, nema sta. Neka je sa srecom start!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 7:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste... Momak koji mi je pravio je stavio njega na profilnu.

Inace rađen je po želji i zahtevima koji nisu bili tako mali Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Jan 20, 2018 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update...

Danas stigla boca, testirana sve ok...
Scape probavao i mislim da ce biti odlicno. Ocekivao sam da cu morati skracivati grane od panja ali ipak ne moram... Sve se lepo poklopilo....
U toku nedelje mi sredi priprema 300L vode i sledeci vikend dugo iscekivano punjenje.... Naravno obavezna poseta miroslavu po biljke....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 7:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je napunjen...
Zadovoljan sam kako je sve proteklo. Jedini problem koji imam jeste vrba koja mi ispušta veću količinu tanina iako je pripremana skoro mesec dana.
Čekam da se voda izbistri i zbog soila radim češće izmene vode u toku prve nedelje.

Od biljaka za sada tu su:

Rotala rotundifolia
Rotala wallchi
Pogestemon erectus
Ludwigia arcuata
Ludwigia rubin
Microzorum
Nane
Eleocharis parvola
Alternanthera reineckii Lila
Cryptocorina red
Cryptocorina brown



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 9:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum, zapravo kad krene džungla biće extra . Srećno sa startom ! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno.

Polako i drugi deo biljaka pristiže. Što se tiče panja još ću se strpiti neko vreme (jer mi je baš lepo seo) ali ako ne
stane da pušta tanin u skorijem periodu moraću da mu nađem adekvatnu zamenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljam da si to granje vrbe dobro osušio pre pipreme od mesec dana, jer ako nije bilo suvo
kako treba, onda zna da luči boju dosta dugo, mada to ribama nesmeta ,samo na oko nije to to.

Moj je savet kada su u pitanju panjevi ili granje, da ga treba uzeti (posebno ako su lepi oblici),
zaseći pomalo vrhove pa staviti na neko promajno mesto i na to zaboraviti mesecima (pa čak i duže)
da se to lepo osuši, e tek onda (a može i prvo to) odstranjivati fizičke nečistoće i prokuvavati
u što slanijoj vodi, potapati u hladnu, pa opet vrelu i tako par puta naizmenično.
E onda dođe trenutak ,aha imam strašan panj ili granu. Verovatno to već znaš ,pisalo se, ali za ubuduće ....
Poz. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ručna izrada - 300l reduktor Akvarijumi 68 Uto Feb 08, 2022 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa white cloud-om Alfa Bolest 5 Uto Dec 24, 2019 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi white 160l saramladji Afrički ciklidi 30 Pon Feb 04, 2019 1:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 300l nema sanse da odlucim ... milospe Ribe 14 Uto Nov 06, 2018 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem akvarijum od oko 300l Zivadin Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 19, 2018 9:09 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License