Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je zabrinjavajuce ovo sto se vidi na slici? Ova ovalna nepravilnost na staklu
Da li bi akvarijum mogao da pukne?
Jos nije napunjen vodom, kupio sam ga od jedne rasformirane odgajivacnice gde je bio napunjen i slizio je poslu.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 12:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih po slici rekao da je samo okrznuto (tu ti je malo udubljenje, kao da je otkinuto parče stakla?), ali da staklo nije naprslo. Verovatno je sve ok. Ako se plašiš i sam kupi silikon za akvarijume i stavi još malo sa unutrašnje strane, mada ni to ne moraš.
Najvažnije. Napuni akvarijum vodom do vrha, na terasi ili u kupatilu (bolje kupatilu da ne bude minus večeras), neka prenoći. Ako bude sve ok, nema da brineš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od velicine akvarijuma i same debljine stakla, mada ako je do sada drzalo vodu nece smetati ni sada..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledaj to sa ove strane, mnoge odgajivacnice koriste akvarijume koji su stari par godina, gde se provodi 12h dnevno, i gde i da se desi curenje akvarijuma to nije nikakva steta jer nemaju neki skupi parket ili policu, a to ce uociti i pre nego da napravi ozbiljnu stetu..

Ako mislis da postoji opasnost ja ne bih koristio taj akvarijum, jer ipak odes negde za vikend ili godisnji odmor a vecina ti moze reci ovde kad se nesto desilo desilo se kad nisu bili tu..
Svakako akvarijum je po sebi rizik, zato se i preporucuje bolji silikon, deblje staklo, da lepi neko ko je iskusan itd..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je to crno debelo? Silikon?
Ako je silikon ja bih se zapitao zasto je toliko nabacan. Inače na slici se dosta lose vidi kakva je tacno pukotina. Probaj da slikaš sa blicem.

Ko sto kaze Lenji zavisi od stakla.... trebalo bi da napišeš dimenzije debljinu stakla...

Ja lično ne bih koristio stari akvarijum sa okrznutim staklom na tom mestu i tako debelim fugama. Imao jedan mator polovnjak nakraju je poceo da pušta, kap po kap pri dnu neprimetno. Samo me je u sred noći probudilo krckanje iverice kad sam dobro pogledao postolje video sam da se rascvetala od vlage.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je dimnzija 59 x 42 x 34cm.
Zapremina: 65l akvarijum + 18l unutrasnji filter = 83l
Bočno staklo je debljine 5mm.
Mislim da je na dnu deblje ali ne mogu da izmerim.
Da, to crno je silikon. Koji su moguci problema ako je malo i visku?
Sliku cu postaviti veceras.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image

Druga slika je slikana od dole. Kao sto je Pecinac rekao vidi se da je to malo udubljnjenje na staklu. Sto se tice sikilona on je na spoju 2 stakla debljine od prilike kao jedna spageta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*prva slika je slika od dole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj Axterix ti si toliko duže u svemu ovome, ali ja ću da ti pišem i "savetujem te" samo onako kako bih ja lično uradio!

OBAVEZNO ga napuni vodom! Do vrha da preliva. Ako posle, 12, 24, 48... sati nema ništa, ja bih ga uhvatio za ivice, gore, pa malo pod celim tim opterećenjem i pritiskom koliko mogu pomerao levo desno, napred nazad, pa i ako ga ne pomerim ni milimetar zbog težine, važno, stvorio sam još veći pritisak na spojeve. Opet bih ga ostavio neko vreme, dopunio vodom ako treba, i ako i tada bude sve u redu, onda bih ga stvarno upotrebio!

Pišem ti ono što bih ja uradio. Možda grešim, a možda i ne! Niko ne može da ti 100% garantuje da i novi neće posle mesec, dva, godinu, dve... da popuste! Možda je spoj dobar, ali samo staklo je stiglo iz proizvodnje sa mikronskom pukotinom pa se rasprsne posle izvesnog vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A @Peku te pitao da li je monogo debeo silikon, da jer ako nije svuda ravnomeran, već je negde primetno naknadno dodavan silikon, onda je vrlo moguće da je već bar jednom procureo kod starog vlasnika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obicno sam kupovao nove akvarijume, pa posto mi se ovo nije desavalo hteo sam da pitam za misljenje.
Hvala u svakom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja neko kompromisno rešenje. Odes kod stakloresca i kupis dve 59.8x3 cm i dve 42x3cm najobicniji najeftiniji silikon za staklo. Napraviš mu okvir sa spoljne strane. Jes da neće izgledati bas najlepse, ukrasis malo izolir trakom ili samolepljivom folijim, al si siguran da nece pustiti ni baš tako lako pući.

Pecinac je procitao moje misli lako može biti naknadno resilikoniranje mozda cak i preko prvobitnog silikona.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prodavac ga naravno nece nazad..
Silikon mi deluje okej.
Kad budem imao vise vremena da se posvetim smanjivanju slika postavicu bolje.
Šta mislim da mu zalepim taj okvir sto si spomenuo plus jos jedno dno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze gde si u Novom Sad?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License