Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ksifo ne jede 20 dana! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DusanEko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Jan 2018
Poruke: 6
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Zamoliću vas za pomoć oko ribice Ksifo rubin (mužijak), s obzirom da sam relativno nov u akvaristici i da na ovu temu nisam uspeo da pronadjem sasvim dovoljno informacija. Ribica
je pre oko 25 dana počela da miruje na dnu. To su bili prvi uočeni znaci čudnog ponašanja. Mada bi ti periodi trajali kraće vreme. Pa se onda "oraspoloži" i krene u uobičajenu runjavu za ženkama (2 kom.). Posle par dana primetio sam da ga hrana ne interesuje kada ubacim. Sve ribice jedu, a on prolazi pored hrane i ne pogleda je. Od tada nije uzimao hranu jedno nedelju dana. Onda se prvi simptomi bolesti javljaju i na jednoj ženki ksifo (beli dugački izmet, naduven stomak) pa njih dvoje zajedno prebacim u karantin. Računam obe su bolesne verovatno od parazita, stim da mužijak ne jede, a ženka i dalje jede i izgleda sasvim ok. Tretirao sam ih i sa kapima Combi pur tri dana i posle sa Protosolom po uputstvu). Pri svakoj izmeni vode stavljao i easy-life filter medium i ženka je super. Prestao je beli izmet, samo se još vidi mali beli završetak iz analnog otvora. Brine me mužijak koji i posle 20 i neki dan preko, ne registruje hranu. Doduše izroni do vrha "lizne samo" i vrati se na dno. Propliva malo na svakih 20 min i opet se vrati na dno. Nema nikakvih tačaka, raspada peraja, i dr. Samo je stomak tanji ""normano". Šta uraditi, davati orvažil ili nešto drugo, ali čemu ako ne jede pa i ne unosi hranu u crevni sistem? Pitam se prosto kako je moguće i da je ovoliko izdržao. Čak sa vremena na vreme i pomišlja na parenje pa pojuri ženku.
Opis glavnom akvarijuma: 30l, Atman filter f302, pumpa za kiseonik super precision 3000, temperatura 25C, panj, podloga sitan crni šljunak, vodena nana, loptica mahovine, još jedna biljka za koju ne znam naziv. Menjanje vode svake nedelje oko 15%. Voda kristalno čista... Od ribica 1 ženka ksifo (ona zdrava), ancitrus, 6 kraljevskih neonki, 4 razbore.
Opis karantina: 10l, sunđer pumpa (prikačena na vazdušnu pumpu), temperatura 25C, sitan šljunak, vodena biljka uskih listova.
Oba akvarijuma su jedan pored drugog, pa imam jednu neonku iznad.

Zaboravih da napišem da hranim jednom dnevno (u 8h svakog jutra).

Ako neko ima ideju kako da izlečim ksifo, ustvari kako da je nateram da jede za početak. A može i neka sugestija oko akvarijuma (očigledno postoje neki uzroci nastanka parazita)!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 5:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime ih hranis, jednom vrstom hrane ili dve, tri? Nije problem ako ne jede jednu vrstu problem je ako ne jede sve sto joj ponudis, inace muzjaci duplo manje jedu nego zenke.. znaju da kljucaju biljke pa da budu site tajo da obrati paznju da li to radi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DusanEko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Jan 2018
Poruke: 6
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala "Lisac" na trudu. Hranim ih sa tri vrste hrane, ne jede nista. Sto se tice bilja, hm to je interesantno. Ubacio sam plutajuce lisnato bilje u karantin i za par dana je bilo skroz izgrickano. Ali sam posumnjao na zenku koja je isto u karantinu. Ovaj muzijak mi nije pao na pamet posto inace ne jede. Eto mozda razloga zasto je jos ziv. Sa kojom biljnomn hranom da probam a da ne kupujem bas akvarijumsko bilje kao hranu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prokuvaj nekoliko zrna graska iseckaj sitno i baci mu. Grasak dosta pomaze ribama sa crevnim problemima. Živorotke i sve ribe iz porodice sarana ga obozavaju. Ljusku skini nju smo puzevi i po koja kozica hoce da jedu.

Možeš i da probaš da malo jedne od tih hrana ubacis u kesicu sa malo sitno seckanog belog luka preko noći i sutra da mu baciš.

Zelena salata prokuvana jedu je ribe mozda ga zainteresuje.

Za hranu ti mogu reci koja nevalja to je neka naša lisnata hrana, pise da je za biljojede. Žuto pakovanje ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DusanEko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Jan 2018
Poruke: 6
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Peku. Probacu sa graskom i zelenom salatom pa javljam rezultate. Pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DusanEko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Jan 2018
Poruke: 6
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sa graškom i moram priznati da sam bio pozitivno iznenađen kada sam video Ksifo mužijaka da je počeo da kidiše. To je ujedno i prvi put posle 25 dana da je krenuo na hranu. Doduše nije mnogo jeo ali i ovo je pomak. Za ženku Ksifo nisam ni sumnjao da će da jede. Ona jede sve živo :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad polako probaj da mi dajes sa graskom obicnu hranu ili zelenu salatu. Ne valja samo cist grasak da jede
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DusanEko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Jan 2018
Poruke: 6
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, evo mene posle nekog perioda sa novim informacijama. Mužijak ksifo ipak nije uspeo da se izbori. U jednom periodu delovalo je kao i da jede po malo, ali očigledno su unutrašnji organi već bili propali pa je na kraju uginuo. U karantinu je još ženka ksifo koja osim jedne vidne promene izgleda sasvim super. Lepo jede, pliva, vesela je... Da podsetim da je imala končasti beli izmet, a sada sasvim normalan. Lečena je prosolom i na kraju orvažilom. Čak je i znatno porasla od kada je u karantinu. U karantinu je pošto ima neki "beli trn" u predelu anusa. Odbacio sam onako laički da je Camallanus crv pošto nije beo-crven. Jako je to kratko što viri i baš je kao trn. Evo i dve slike, koje sam jedva uspeo da uslikam pošto je jako pokretna. Zamliću vas za mišljenje šta je to i da li bih mogao da je vratim u zajednički akvarijum ili da ipak ne reskiram (ali opet pitanje šta da radim sa tom ribicim). Hvala unapred.

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proslo skoro nedelju dana i mislim da se kasno javljam postoje lekovi, ali ukoliko je u ovakvoj odmakloj fazi riba nece preziveti i bolje je da je u karantinu dok ne ugine ili joj pomozi i izvrsi eutanaziju da se ne muci, jer kao sto vec rekoh odmakla je bolest (vidi se dosta crvenila oko anusa) i ukoliko se sama nije povratila (povratila imunitet) nema leka koji ce je spasiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DusanEko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Jan 2018
Poruke: 6
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 8:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala "Lenji Lisac", ali nisam siguran da li se razumemo. Ja lično ne vidim crvenilo oko anusa, mene brine ovaj beli trn. Verujem da se ne vidi najsrećnije na slici ali sve je na njoj ok osim tog belog trna. Njeno ponašanje je sa druge strane sasvim ok. Držaću je još neko vreme pa ću videti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 8:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je da je odsjaj od blica onda, proveri pp, mozda nije kasno da se leci. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest ksifo Valerija Bolest 3 Sub Nov 20, 2021 8:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Šta jede list Vecha Biljke 7 Čet Okt 15, 2020 5:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem Ksifo Lire laky_kg Tražnja 2 Sub Sep 05, 2020 12:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License