Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zen by Geronimo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve pohvale za akvarijum, pratim temu od pocetka.
zar "cigle" nisu pozadina?
vidim da si ostavio apistograme Smile drago mi je da si se ipak odlucio za njih a ne za kozice Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 2:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 06, 2014 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, tek sad videh poruke i pitanja Smile.

Ciglice nisu pozadina, to je zid. Za pozadinu nista za sad, svidja mi se ovako. Danas sam radio redizajn, kasnije veceras ili sutra bice detaljnijeg opisa, za sad samo jedna slicka.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhhhhh gorim na ove Microsorume i na oveee Naneee hahaahha
Uff kako su dobree..

Inače , dobar aq , super je Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo onda nesto samo za tvoje oci, sta se desi kad pustis nanu da dziglja i ne bastovanis redovno (pustila je dva cveta, ocigledno joj prija nesto Smile ):

Image

Image

Evo i malo vecih slika, prvo lepsi deo akvarijuma:

Image

Pa onda i onaj manje lep Wink:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sta sam sve juce uradio:
- Ubacio novi red moor wood (ovo je treci u akvarijumu, ko bi rekao da moze toliko da stane)
- Ukloni svo lava kamenje
- Ubacio novo kamenje (cloud mountain stone)
- Pretumbao biljke Smile

Odlicna je fora kad microsorume prcvrstite za grane, dobijete pokretnu ikebanu koju po potrebi mozete da premestate levo/desno po akvarijumu bez znacajnih posledica. Preporucujem svima Smile

Kuburim sa biljkama prednjeg/srednjeg plana ali to cu da resim u narednom periodu (bar se nadam). Do sad nisam imao srece sa niskim biljem, nadam se da ce se to promeniti. Trenutno bih voleo neki tepih gustih travicastih biljaka za prednji plan, i neke crvene biljke srednjeg plana da malo razbiju zelenis.

Zamenjene su obe juwel neonke sa Arcadia Plant Pro, CO2 je odavno standard. Prihranu biljaka jos uvek ne praktikujem (mislim na mikro/makro elemente) iako se hranljiva podloga sigurno odavno ispostila.

U planu povodom prihrane je neki sistem za automatsko doziranje elemenata posto sam po tom pitanju prilicno nedisciplinovan. Druga opcija su tabele ili nesto sto mogu da stavim u podlogu bez rasforimiranja celog akvarijuma. O tom - potom, duga je zima pa ima vremena za razmisljanje na tu temu i eksperimentisanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 15, 2014 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo se razbistrila voda Smile

Image

Radilo se oko prednjeg plana, postepeno pa cemo da vidimo kako ce da ispadne (ako ispadne Smile )

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fantastičan akvarijum ...
Upravo radim na som da bude barem nešto slično , ne isto (ne bih mogao da bude isto) Very Happy
Svakaa čast , skejp ti razvaljujee sveee , odlično , svaka čast Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo stiglo juwel HeliaLux LED osvjetljenje i day+night kontroler. Jedva čekam da priključim i isprobam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I postavi nove fotke, stare se ne mogu videti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konačno sam uhvatio malo vremena i montirao novo osvjetljenje. Prvi utisak na oko je da je dosta svetlije, iako je deklarisana snaga duplo slabija od originalnog osvetljenja (45w u odnosu na 90w). Druga stvar, day+light kontrola, ima odlične mogućnosti. Moguće je konfigurisati za svaki dan ponaosob 4 različita vremenska intervala (disk, dawn, sunset, sunrise) I za svaki od njih trajanje i količinu belog i plavog svetla. U poređenju sa prethodnom konzolom, ova je uza jer nema neonke pa je samim tim prostor za rad nad akvarijumom komforniji.

Sa ranijim svetlom nije mi polazilo za rukom da napravim tepih neke niske biljke jer su sve posle nekog vremena propadale. Nisam siguran da je problem bio samo u svetlu jer priznajem da ne dodajemo mikro i makro elemente, a i podloga je stara više od 5 godina i sasvim se ispostila. Trenutno nemam nameru da menjam podlogu već ću pokušati da izvučem maksimum iz trenutne postavke. CO2 već dodajem. Ako se bude pokazalo da je neophodno da dodam i neku prihranu za biljke gledacu da i to automatiziran.

Ono što sad imam u akvarijumu su samo nezahtevne biljke koje dobro uspevaju sa slabijim svetlom, mikrosorumi i nane. Nekoliko meseci mi je CO2 boca bila prazna i za to vreme su mikrosorumi počeli da propadaju (vidi se sa slike). Sad kad sam to sredio nadam se da će se oporaviti.

Za kraj ovog predstavljanja jedna fotka:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 20, 2018 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep i zelen ! Ako neces menjati podlogu, dodaj JBL kugle. Nisu preskupe traju po godinu dana i ciljano kod korena dodajes. Meni su se pre dobro pokazale kada se isposti podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Jan 20, 2018 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo veoma lepo deluje, meni se svidja!

Nane lepo deluju, nema algi, a microsorum zna biti nezgodan, meni sa jakom rasvetom, co2, prehranom nije napredovao bas dugo, smanjio rasvetu on podivljao bez bilo kojih dodataka, samo bi zbog microsoruma pojao hranjivu podlogu ubacivanjem osmokota, jeste dosadno ali pinceta i odradis posao i kasnije si miran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 20, 2018 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve veze ima hranjljiva podloga sa mikrozorumom koji se vezuje na dekoraciju? Inace odlican akvarijum, svak cast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Jan 20, 2018 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svakako se primeti isto kao i hranjiva podloga, pa odozgo pesak a ipak se stvaraju u vodi alge.., jos ako ima meterologe doci ce to tamo gde treba.., a moze i unos kroz svakodnevnu prehranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License