Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijum od 70l da li je okej staviti 10 neonki, 5 onih malih sivih tetri sa crvenom glavom, dva skalara(mala) i muzkaja i zenku apostrigama cacatioudenes, bice dosta biljaka pa me zanima da li sam preterao sa ribicama.
S obzirom da nemam gde 70l da cuvam da ispari hlor jel mogu rosu ili akva vivu ili tako neku vodu da iskoristim posto hocu biljke da zasadim a posle cu dodati ribice.
S obzirom da na nedelju dana treba menjati 25% vode kako da pripremim mozda bi i mogao 20 l da sipam u balone i pustim da ispari hlor ali da imam veci akavrijum bio bi problem kako vi to resavate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 3:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok se ciklira akvarijum mozes cesmovacu da sipas, nista strasno jer svakako treba ciklirati akvarijum, nemoj to da te brine. Neces odmah ribice ubacivati, tek nakon zavrsenog procesa cikliranja akvarijuma. Za kasnije mozes da uzmes ono neko sredstvo za uklanjanje hlora i teskih metala iz vode i da sipas odmah sa cesme vodu u akvarijum, naravno to sredstvo sipas u vodu koju dodajes u akvarijum, a ne u sam akvarijum. Mislim da ti je to najbolje resenje za vodu, a neces menjati po pola vode iz akvarijuma da bi to napravilo ogroman disbalans. Naravno, uvek gledaj da ti temperatura vode koju sipas bude priblizna temperaturi vode u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kratak odgovor: Ne!
Dug odgovor: Neeeeeeeeeeee!

Naspi prvo vodu sačekaj jedno vreme pa onda stavlja ribe ako sve odma staviš neće dugo uživati u akvarijumu. Hlorisana voda će smanjiti životni vek ribama al ih neće odma ubiti. Ako prokuvaš vodu oslobodičeš se većine hlora. Sam ispari za manje od dan. Hloramin koji se češće koristi će ispariti posle 5 6
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam to za vodu, a jel znate sto se tice ribica i mogu li Coridorsi sa onim patuljastim ciklidima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes svaku ribu da drzis sa kakaduima koja muzjaku ne moze u usta da stane, a obzirom da ima jako velika usta bolje ubaci prvo neonke (mozes i 20 komada na tu litrazu) pa sa crvenom glavom tacnije garant mislis na rodostomuse (njih mozes isto malo vise 12 komada) pa na kraju dodaj kakadue tj kada ti neonke malo porastu mada opet zavisi na kojoj velicini ubacujes neonke. Koridorasi mogu sa kakaduima i to bilo koja vrsta. Koja ti je visina akvarijuma? Pitam je skalari ti nece biti u potpunom sjaju kada porastu ako je visina akvarijuma 30-40cm.. vise ce se muciti nego plivati, jer nece u potpunosti siriti peraja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Visina je 60cm zato sam hteo skalare jer oni vole tako malo vise akvarijume
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je u redu nego sta si planirao od rasvete za tu visinu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nzm treba da mi stigne u toku sledece nedelje akvarijum pa sam mislio u pet shopu da kupim jer se u svetla ne razumem, znam da cu uzeti jedno ono belo kao dnevno i jedno ljubicasto za biljke. Ali ako imas predlog voleo bi da cujem. Inace dimenzije su 45x30x60 sa tim sto ce verovatno do 55 u visinu voda da dodje zbog sijalica, ima onaj dupli poklopac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi kakve biljke želiš da gajiš u akvarijumu. Ako planiraš zahtevnije biljke prednjeg plana onda preporučijem MH rasvetu. Jedino ona prodire do dna u akvarijumima koji su dublji od 50-55cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na tu visinu kao sto kolega HORUS kaze jedino MH rasveta da bi ti doslo svetlo do dna ili mozda neki led cipovi sa posebnim socivima koji ce usmeravati svetlo, ako se neko igrao sa tim pa da ti da savet, sto se tice neonki moze ali vecina biljaka ce rasti izduzeno i "nepravilno" tacnije neuobicajeno pa to moze i zanimljivo da izgleda, ali moze i da bude katastrofa. Sta planiras od bilja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali, MH rasveta ide bez haube, jer mnogo zagreva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice biljaka to sam mislio tamo u prodavnici da vidim sta imaju a sta ne, pa da odlucim, uz njihovo savetovanje jer mi deluju strucno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko oduzimas od postojece visine stakla da ubacujes rasvetu (vise ce tu da ode od 5cm racunaj oko 8-10cm radi sigurnosti) i kada oduzmes i podlogu (priblizno oko 5cm mozda i vise) mozda i uspes samo sa neonkama da dobijes zadovoljavajuci rast bilja na vodenom stubu od ~45cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DejanD ::
... sam mislio tamo u prodavnici da vidim sta imaju a sta ne, pa da odlucim, uz njihovo savetovanje jer mi deluju strucno

A u kojoj prodavnici si bio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jan 21, 2018 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DejanD ::
Nzm treba da mi stigne u toku sledece nedelje akvarijum pa sam mislio u pet shopu da kupim jer se u svetla ne razumem, znam da cu uzeti jedno ono belo kao dnevno i jedno ljubicasto za biljke. Ali ako imas predlog voleo bi da cujem. Inace dimenzije su 45x30x60 sa tim sto ce verovatno do 55 u visinu voda da dodje zbog sijalica, ima onaj dupli poklopac


45x30x60 Samo da skalari nauče da se kreću kao podmornice i bice super winner

Ne bacaj dzabe pare na fluo rasvetu ako želiš nesto što nije valisnerija i rendzer od biljaka da imaš; nadji nekoga da ti napravi led rasvetu od HPSMD cree ili epistar i neka stavi sočivima od 60 stepeni. Na kp će ti napravit svetleću reklamu a ne rasvetu tako da tu ne gledaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License