Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dokon Lisac Akvarijume.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 08, 2018 5:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije: 55x30x30cm
Podloga: crni kvarc (1-3mm) i ocean free absolute planting soil po stranicama (preko 3 godine aktivno u akvarijumima, na izdisaju)
Dekoracija: Red Moor Wood i Dragon Stone
Biljke: Eleocharis sp, Staurogyne repens, Hemianthus micranthemoides, Hemianthus callitrichoides 'Cuba' (u zadnjem planu uz samo staklo), Heteranthera zosterifolia, Nomaphila stricta compact, Ceratopteris thalictroides, Anubias barteri var nana (prednje levo), Anubias barteri var nana 'petit' (pozadina sredina), Microsorum pteropus (mini), Lobelia cardinalis (mini), Pogostemon helferi, Monoselenium tenerum (po koji zalutali komad), par vrsta mahovina po korenju (prepoznace se kad se rasire)
Filtracija: "mini sump" vise je cetvorokomorni spoljni (stoji ispod) napravljen od starog akvarijuma 35x22x24cm
Aeracija: preko talasanja povrsine od povratne "ciste" vode
Rasveta: ARCADIA Fresh Water i BBLink 4000K T8 trenutno
Ribe/Kozice/Puzevi: Xiphophorus maculatus i Poecilia wingei / mesanci red chery, red rili, sakura (bitno da su zive i zdrave) / par Neritina (Teoduxus) i Viviparius sp

Od tri akvarijuma koji su do danas bili u funkciji spojeni u jedan, a od jednog je uradjen i filter, rezultat je po meni i vise nego zadovoljavajuc.. Very Happy

Voda je mutna jer je mesavina 3 akvarijuma + delom 2 balona "izvetrele" + delom cesmovaca + startna kultura bakterija, filter jos nije pokrenut (trenutno rade 2 Atman HF-0100 i zbog aeracije), susi se odvodna cev u prelivnoj kutiji (nije dobro zaliveno prvi put, na greskama se uci, jeste da je bolje na tudjim, ali..). Wink

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 08, 2018 5:06 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 08, 2018 8:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 08, 2018 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se bas, moj akv je slicnih dimenzija, mogao bih sa ga preuredim na nesto ovako 👍
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 08, 2018 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovog viviparusa ima da nabavim, samo da stigne proleće. Monogo lepo izgleda u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bombona druze..svidja mi se varijanta skejpa kada ima ovaj nazovi usek(prolaz) po sredini ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 2:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super postavka, sad cekamo biljke da krenu da rastu da popune ak.
Nekako mi samo prednja strana ak. lepo osvetljena a pozadina mracna. Jel to sa namerom tako ili je to zbog mutne vode pa se lose vidi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Lepo. Bravo


Hvala. Uskoro stize nova tura mladih..

lexinho021 ::
Svidja mi se bas, moj akv je slicnih dimenzija, mogao bih sa ga preuredim na nesto ovako 👍


Ukoliko imas volje da se igras uvek podrzavam. Na prethodnoj strani imaju jos dve postavke sa istim granjem, kamenom i dimenzijama akvarijuma.. U ovoj je dodat soil po ivicama pa drugacije vizuelno izgleda.

Valter ::
E ovog viviparusa ima da nabavim, samo da stigne proleće. Monogo lepo izgleda u akvarijumu.


Ko Ampullariidae na koje smo navikli da vidjamo po akvarijumima, samo sto ne diraju bilje vec sav moguci otpad filriraju. Jedini problem sa njim koji moze da se javi je da iskopa biljke i da se zavuce u rupu i da ga nema po par dana. U jednom manjem imao sam muku sa njim kada je prokopao i pola kube izbacio iz podloge.. doslo mi da ga sam pojedem.

senkasenkasenka ::
Bombona druze..svidja mi se varijanta skejpa kada ima ovaj nazovi usek(prolaz) po sredini ..


Hvala. Wink

JocaZemun ::
Super postavka, sad cekamo biljke da krenu da rastu da popune ak.
Nekako mi samo prednja strana ak. lepo osvetljena a pozadina mracna. Jel to sa namerom tako ili je to zbog mutne vode pa se lose vidi?


Hvala. Lako je reci, al ga tesko gledati svaki dan dok se ne razraste.. Laughing
Da sa namerom, tacnije da bi se dobilo na dubini na fotografiji. Iskreno moram jos to da vezbam, fali tu i pozadinsko osvetljenje, malo i drugih boja osvetljenja, naravno i voda igra veliku ulogu da se postigne taj efekat za senke zato je malo mutna. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 7:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo, vidi se da je rađeno sa pažnjom.
Koje je drvo u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pih! Zar si samo slike gledao? Nisi citao opis? tras

Salim se naravno Red Moor Wood je u akvarijumu ili Sunken Root zavisi kako gde ga ko zove, a koje je tacno drvo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve pohvale,izvrsni izgleda.Sad imam vise negobdovoljno ideja koje bih mogao da isprobam u svom akvarijumu. Smile
Samo napred!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 23, 2018 7:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Kalypso.

Nego akvarijum sa vrha teme je u sledecem stanju..

Pre nego sto sam ga s namerom zapustio, da bi dobio sto vise zelene sluzave alge, dodato je jos kozica iz jos dva akvarijuma i povadjeno je neko bilje..

Image

Image

Image

Inace usputno se par zenki Poecilia wingei izmrestilo i naravno ni jedan nije pojeden nego svi zivi, zdravi i pravi glodju alge ko blesvi..

Image

Umesto filtera koji treba da bude povezan ostavljen je samo jedan HF-0100 da vrsi aeraciju vode kroz talasanje i posle dve nedelje to lici na ovo..

Image

Voda je dobila na boji, sto je pozitivno, iako ce se izbistriti tokom menjanja vode, algi ima i vise nego dovoljno za hranu sto ribama, sto kozicama, sto puzevima.. Usputno da mi ne bude dosadno upala mi je rasveta u akvarijum i naravno crkla, jer sam je upalio mokru umesto da je prethodno dobro osusim, sva sreca pa je bila ugasena kada je zavrsila u akvarijumu i najbitnije bez napona, tako da cu pre planiranog vremena preci na osvetljenje 2xLED 15W 6500K 1300lm naravno vec isprobana BBlink.

Sto se da videti i na slici iznad voda je isparila ~3cm i tu je ono sto je neizbezno kamenac koji je skinut samo sa grubom stranom sundjera i malo akvarijumske vode uz blago trljanje..

Image

Image

Image

Na sledecim slikama se moze videti da po staklu ima gomila braon alge koja kada se gleda iz unutrasnjosti ka spolja izgleda braon na zadnjem staklu (spusten je dodatno nivo vode da bi se videlo) dok gledano spolja ka unutar akvarijuma na prednjem staklu izgleda belo i vise kao plesan sto se skuplja po sveze ubacenom korenju npr..

Image

Image

Kada je braon alga skinuta isto sa grubom stranom sundjera ostavljen je akvarijum tridesetak minuta da se slegne bez ikakve cirkulacije vode. Kada se sve sleglo nije sifoniran vec usisan u potpunosti srednji deo akvarijuma sve zajedno sa kvacnim peskom, jer su se laksi delovi soila uz pomoc kozica premestili na najnizu mogucu tacku u akvarijumu i pomesali sa istim. Zatim se taj kvarc isprao pod mlazom mlake vode da bi se uklonio raskomadani soil i potom vratio svoje mesto u akvarijumu.

Image

Kada je vracen kvarc gde bi trebao da stoji zamenjen je deo i dolivena je i sveza voda, naravno odstojala, a i ubaceno malo hrane ipak zasluzile su i to na kraju izgleda ovako..

Image

Kada je sve to zavrseno iz manjeg akvarijuma u kojem su sve obrstili i gde ih ima previse na datoj povrsini, nazalost par je i uginulo zbog nedostatka hrane, ubaceni su proslogodisnji septembarsko/oktobarski mladunci Teoduxusi da krenu sa ciscenjem i na moju radost su se prvo uhvatili anubia..

Image

Image

Inace neko moje skromno misljenje da sada nece ostati gladni..

Image

Image

Image

Ovaj par muzjacica me odusevljava prvi iz razloga sto je u koloritetu kao divlja forma sa crno, narandzasto, metalik zelenim nijansama sa polukruznim repom bez izduzetaka, dok je drugi izgubio u potpunosti zelenu i ima malo izduzenije krake na repu nego sto je uobicajeno.. Inace ni jedan nece da miruje tako da je ovo najbolje moguce izvuceno pogotovu kada se "udvara"..

Image

Image

Image

Na snimku se moze videti koliko su muzjaci neumorni dok ih zenke ni dva posto.. odnos je 1 muzjak 4 zenke..


Link


Trenutno stanje koje se od danas krece u drugom pravcu..


Link


Ovo je jedan od par koji duze vreme nije kod mene, ali kao da jeste, jer uredjenje i sredjivanje je na meni sem da hranim ribe... inace ovde lira ceka udomitelja, al nikako da se javi.. Wink

Dimenzije: 70x21x25cm
Podloga: braon kvarcni
Dekoracija: Mangrov panj, Red Moor panj i Seiyru Stone
Biljke: Hygrophila corymbosa stricta, Hygrophila corymbosa, Cryptocoryne wendtii Tropica, Sagittaria subulata, Limnobium spongia, Riccia fluitans
Aeracija: / preko filtera
Rasveta: ARCADIA Classica Natural Daylight T8
Ribe/Kozice/Puzevi: Trigonostigma espei, Hyphessobrycon amandae, Paracheirodon axelrodi, xiphophorus helleri lira, Ancistrus / Planorbis corneus i Physa vise vrsta (neodredjeni beli, crni, braon)

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 23, 2018 8:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo. cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 23, 2018 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A javljam se nego nemam vremena da dodjem. Ona prva se okotila ali ih je izgleda sve pojela. Jednog malca sam video u žbunju, ali ni njega sad više ne vidim. Nisam imao gde da je odvojim kad je trebalo. Ali neće joj to biti poslednji mrest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draka
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 23, 2018 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sledeci put ocekujem duzi post Smile zezam se naravno, super je nacin na koji predstavljas akvarijume (kao da citam neki ilustrovani casopis) a svakako niko tu nece ostati gladan a posebno kozice i teoduxusi a bice uskoro prinova i kod ribica koliko vidim kod svih zenki, pratim dalje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tam
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Jan 2018
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 23, 2018 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lisac svaka cast! aq su ti magicni 😍
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka police za akvarijume io Ponuda 0 Sre Dec 22, 2021 3:13 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polica za akvarijume Alexa777 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Sep 02, 2019 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polica za akvarijume Alexa777 Ostala oprema 5 Sub Jan 26, 2019 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamenje za akvarijume HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 09, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License