Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diy led ideja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 2:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne uradi sam ideje za nano led rasvetu što sam radio ćalu.

Kanal 1: 4x hladno bela, 4x full spectrum za "medicinsku biljku"
Kanal 2: 2×445nm, 2x prirodno bela.

Prvi kanal radi na drajver od 32v 650ma drugi na ispravljač od mobilnog, što je bio u višku, 5v 2.4a paralelno vezane.

Bele(oko 8000k) nisu dovoljne da ubiju užasnu boju ovih za rast biljaka pa sam dodao plave i prirodno bele(oko 5000k). Boja na kraju ispadne približno mešavini growlux i belih neonki. Moj fon to nije mogao baš najbolje da uslika.

Inače kanal 2 daje lepo noćno svetlo nije prejako a nije plavo.

Sve stavljeno na hladnjak od diode s druge strane ventilator za grafičku 3.5cm tačno upada u rupu. Debljina rasvete 2.7cm duzina 12cm.

Malo zaštićeno izolor trakom upakovano u aluminijum.
Image
Image
Image


Dnevno, zeza royal blue pa sve vuče na plao. Bolja je obična plava al meni ove ostale od morske rasvete.
Image

Noćno svetlo
Image

Pravi izgled svetla

Image

Predhodna rasveta je bila led sijalica od 10w rezultat se može videti Za mesec i po dana crna čupava je obrasla skoro sve a svetla nema dovoljno ni da kripta rasti u sirinu. Tako da ako još neko vidi da može da se koristi uspešno led obicna neka se ne vara, možda iznad tegle od 15cm visine i za ciklide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 2:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 8:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije lose, samo ga napuni jos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
Nije lose, samo ga napuni jos.
Bravo

Ako misliš na neku masu za zalivanje to nikako jer su kineski čipovi a i ima svoje ležište u poklopcu pa nema dodira sa isparenjima. Da su cree, onda bi i moglo.

Ako misliš na ribe i bilje nije moj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ideja za filtraciju Prle76 Početak u akvaristici 6 Čet Sep 24, 2015 11:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka San, ideja, realizacija ... masta ? nikouro Morski Akvarijumi 31 Čet Apr 24, 2014 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebna mi je ideja ili savet milostzr@gmail.com Uradi Sam (DIY) 16 Ned Feb 02, 2014 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T5 ideja nesha barajevac Uradi Sam (DIY) 4 Pet Okt 18, 2013 11:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License