Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 JBL Mando Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Hteo bi da menjam podlogu pa me interesuje me da li neko ima iskustva sa navedenom podlogom? Da li treba jos nesto stavljati sa njom? I kliko bi mi trebalo za povrsinu os 120x50?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 10:55 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AquaBasis Plus se preporucuje sa Manadom, 25L za akvarijum od 200-300 litara po proizvodjacu. Podloga je 100% dobra, o tome ne treba diskutovati. Moje pitanje je, jel ti je to potrebno, tj.zbog cega si se odlucio za tu varijantu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo bi da menjam, da stavim nesto bolje, a i boja mi se svidja. Sada imam pesak koji sam uzeo u Pancevu ispod carobnu zemlju. Imate li vi neki predlog?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi sacekaj jos neko misljenje, ja sam uvek pre za soil ali 120x50...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo mi jos reci ovaj JBL Basic koliko mi njega treba? Da li u razmeri 50/50 ili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni se svidja ta podloga, ali mi je preskupa trenutno. Javi utiske ako se odlucis za nju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jbl manado je samo podloga i nista više, neka vrsta pečene gline izgleda. Ne donosi ništa sa sobom pa moraš koristiti ili neki hranljivu podlogu ili biti alhemičar pa sipati sve i svašta u akvarijum ako hoćeš lepe i zdrave biljke.

U suštini to ti je hi-tech sljunak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AquaBasis Plus ako ides 2 cm, treba ti oko 12 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ali ispod ide JBL Aquva basic plus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 25, 2018 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ce se neko javiti da je koristio ovu podlogu. Da mi kaze svoja iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Jan 25, 2018 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema tu greske druze. Ali obavezno ispod nje aqua basic plus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 25, 2018 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino sto sam citao na stranim forumima da je dobro isperes pre ubacivanja u akvarijum (kao i svaku) da ti ne bi bila mutna voda i ako imas ribe koje kopaju po dnu da ih ubacis nesto kasnije dok biljke puste korenje jer je lagana podloga i onda tipa corydorasi lako otkopaju bilje dok ne pusti korenje. Nemam je u svom akvarijumu pa ne mogu da potvrdim ni jedno od ovo dvoje, nego samo prenosim od drugih informacije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2018 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja sam je upravo ubacio. Prethodno sam imao ada amazonia new, pa mi nesto ostalo, ali ne dovoljno. Posto sam resio da troskove svedem na minimum, onda sam odlucio da pazarim 5l manado podloge. Inace dno je 80x40. Ono sto vec sada mogu da kazem da je kada se pokvasi prilicno "blatnjava" i teska za skejpovanje-pomeranje. Nekako mi se cini da su granule mnogo sitne.
Eto, prvi utisak je da nije najbolja. E sad, sta je tu je, koliko para, toliko i muzike.
Meni lepo, opet se bavim svojim hobijem. 😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2018 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pise na uputstvu da treba dobro da se ispere u nekoliko voda, jer zbog poroznosti dolazi do otpadanja sitnih cestica. Stavlja se mokar (ispran) u akvarijum (preko hranljive podloge) i onda moze da se oblikuje skejp. Kada je pod vodom, tada je nemoguca misija jer je dosta lagan. Ali je zbog toga dobar za biljke, jer brzo pustaju koren.

Meni si svidja zato sto funkcionise kao filter, porozan je i naseljavaju ga bakterije. Ujedno je cena za veca pakovanja daleko jeftinija od ostalih komercijalnih podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2018 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo sam napisao, kada se pokvasi, nisam napisao kada se potopi. 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License