Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ponovni pocetak, 150L (Saveti, kritike i pohvale) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jan 22, 2018 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, evo mene ponovo..
Kompletno sam renovirao akvarijum (imao sam ranije skalare. koji su jedan po jedan uginuli i na kraju je ostao samo jedan skalar i plaho od 25cm),

-starija tema : http://www.akvarijum.org/forum.....22716.html
-Evo video iz tog perioda:

Link


Resio sam da krenem iz pocetka:
-Ispraznio ceo akvarijum, ocistio i oprao sve lepo osim filtera.
Gresku sam napravio jer nisam iskuvao podlogu nego samo oprao cesmovacom, mozda sa uneo neku bakteriju od ranije..

-Atman pumpa
oko 1000l/h

Filter ostao isti jer se pokazao veoma dobro: (Odozgo na dole)
-Perlon vata
-Bio sudjer
-Opet vata
-Keramicki prstenovi
-Bio sundjer
-Bio kugle i jos malo plastike(diy-slamcice)
-I jos malo keramike

Tajmer za osvetljenje podesen 12/12, 3 neonke od 18w (prigusnice napolje)

-Stavio hranljivu podlogu od RF-a i osmokot.
Image
Image

-Akvarijum u procesu cikliranja, ovog skalara nisam imao gde pa sam ga morao obaciti.
Image
DIY Moonligh
Image
Image

-Sutra stize jos biljaka od RF-a pa cu slikati i to. Slike su losijeg kvaliteta zbog lose kamere. Bice boljih uskoro. Hvala svim forumasima, od vas sam mnogo toga naucio nocima citajuci i listajuci forum.Predlozite sta bih moga da promenim, jer ovog puta planiram mnogo ozbiljnije svemu da pristupim. Jos uvek nisam odlucio koje cu ribice cuvati, ali jedan on planova su neonke i gupi, ne mogu vise sa skalarima. Ovaj jedan skalar se uskoro seli kod komsije koji takodje cuva skalare.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Jan 29, 2018 3:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 22, 2018 7:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 22, 2018 8:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobrodosao nazad... ponovo. Nadam se da ceš biti malo aktivniji na forumu nego prošli put. Čisto druženja radi.

Savet jedini koji imam je ne žuri. Ostalo sve znaš i sam. Nije ti prvi put. Ne videh nigde koje su dimenzije akvarijuma, ali mislim da ti je nizak za skalare. Drago mi je što si se preorijentisao na druge ribe.

Srećno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 22, 2018 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast kolega,svidja mi se panj,izgledace odlicni s mahovinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 22, 2018 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini predlog je da ne ubacujes ribe dok ne dovedes balans u akvarijum, tacnije dok ti se bilje ne primi i ne uzbuni, jer po slici deluje mi da si stavio malo vise osmokota nego sto je trebalo, pojedinim ribama to zna da smeta. Smanji fotoperiod ako je 12h da ti alge ne bi buknule.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 3:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo neki update.
Ludwigia repens rubin i malo mahovine.
Pre svega hvala clanovima koji su odvojili vreme i dali sugestije.
Fotoperiod smanjen na 8h.
@Mladen82 ne znam tacne dimenzije, svejedno necu vise skalare, a ovog jednog moram ovde dok se ciklira akvarijum jer ga nemam gde trenutno, a zao mi je da ga bacam ili bilos ta slicno.
Predlozite mi koje biljke za prednji plan? Stavio bih onu nanu sto ide sa lava kamenom umesto ovih stena da ili sa stenama da uklopim nesto.
I koje mi ribice predazete uz neonke i gupi? Imao sam za dno one muljase ali nisam bas zadovoljan, sta biste mi tu predlozili?
Hvala jos jednom.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To kamenje ti je žešći krečnjak. Da li si proverio sirćetom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ne peni uopste, jedan je samo sutao i njega nisam stavio. To je iz dvoriste, cale kupio za ogradu pre par godina i nikad ga nismo ni koristili..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si mozda razmisljao za skejp nesto ovako umesto da menjas za lava kamen?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako smem i fotografijom da dočaram! Nema kamen, ima tepih, ali suština je predlog Lisčeve postave! Oko panja lako je zamisliti taj kamen i neke biljke srednjeg plana, a crevo za aeraciju može iza panja, da se ne vidi. Ma razne mogućnosti!
Pratim preko Instagrama puno profila o akvarijumima, malo uživam, malo kradem ideje... Slika je takođe preuzeta sa instagrama!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi, vidi Lisca. On bre umetnička duša. Sad vidim u čemu je tajna tvojih skejpova. Svidja mi se predlog. Samo tepih traži dodatno angažovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jan 25, 2018 4:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na predlozima,
sto se tice panja, taj skejp je bio u prosloj verziji, pa sam sada odlucio da malo promenim. Nisam odgovorio za osmokot, ima ga 100g, sto mislim da nije puno. Ovo kamenje cu svakako izbaciti jer susti po malo kad ga polijem sircetom, samo ne znam kako da iskombinujem lava kamen i one biljke sto idu uz njega, kao mahovina ili slicno. Da li mi treba co2 ili da jos malo sacekam dok ne dodje jos biljaka? I koje biste mi ribice preporucili uz neonke i gupi? I kojeg cistaca za dno? Hvala svima jos jednom,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 3:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

100 grama na koliko litara vode i kolika je povrsina dna, koliko si hranjive podloge stavio tacnije u kojoj debljini cm ili dva?

Na lava kamen nije nuzno kaciti biljke moze da daje lepu dekoraciju i bez bilja.. nego za prednji plan ako hoces bas brzo da se razraste posadi sagitariju, laka za odrzavanje a raste dosta brzo, ukoliko hoces nesto sporije i tanje u listovima je eleocharis sp. a mozes da probas i marsileu jer ni ona ne trazi co2. Da se ne lazemo traze da bi brze rasle, ali mogu da se razvijaju i bez samo sto je za pojedince malo duzi proces koji ne mogu da cekaju pa nazalot vecina i pretera sa dodavanjem co2 a biljke i dalje rastu istim tempom, tako da umereno ubrizgavaj co2 i obavezno podesi da svuda ima lep i ravnomeran protok.

Da li ti panj ostaje u akvarijumu, da li ces dodavati jos neki?

Uz neonke i gupike mozes skoro sve ribe sem sto mogu da uskoce drugima u usta.. jedino bette koje ne mogu sa gupijima koji imaju raskosne repove dok npr sa endlerima i pojedinim round tail ne napadnih nijansi nemaju nikakvih problema. Sa cime nisi zadovoljan kod koridorasa, naravno ukoliko njih podrazumevas pod muljasima? Za dno mozes umesto koridorasa uzeti neke iz roda pangio ukoliko imas isparivac/poklopac da ne moze da iskoci van akvarijuma. Predlozio bih ti moljca, ali njega niko ne uvozi.

Kad nabavis kamenje slazi ga prvo na suvom dok ne dobijes zeljenji oblik, slikaj pa redjaj po akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uskoro ćeš imati problem. Imaš dosta hranljive podloge, a malo biljne mase, što često dovodi do buma algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povrsina donjeg dela akvarijuma je oko 22dm2, a ja imam 3 kesice hranljive podloge RF, i 100 grama osmokota na akvariju od 130 litara. Za sad nema algi, fotoperiod na 8h, a vodu menjam na nedelju dana oko 30%. Panj ostaje u akvarijumu, a ovo kamenje planiram da izvadim. Uskoro stizu nane. Sto se tice koridorasa, imao sam 2 komada, koji su bas bili lenji, vrlo brzo uginuli, dok su ostale ribice bile super, i parametri vode. Mozda su ribice u samom startu bile bolesne, ne bih znao..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cudno je Lazare sto su ti koriji bili lenji,mene su savetovali da ubacim jos par korija da moj aeneus ne bude sam i da se oseca sretno,mada kako vidim,extra je zadovoljan i nema nikakvih zamerki.Sprijateljio se sa plekom i nocu gde god je jedan tamo je i drugi.Posmatram ih kada god imam slobodan minut i mogu da potvrdim da su obe ribice i zdrave i sretne.Kori na primer,kada upalim svetlo,vidim kako odmara ali tren dva kasnije "trepne" i odmah krece u akciju i ceo dan je aktivan.Mogu samo da zamislim kako ce se ponasati kada bude imao prijatelje svoje vrste Smile

Pocetnik sam pa ne mogu puno pomoci,mogu samo izneti svoja neka zapazanja,i ribice koje ja imam se sigurno ne ponasaju kao iste kod drugih akvarista.Svezavisi kako je akvarijum postavljen,kakva je voda,temperatura,biljke,ukrasi...sve to utice na njih,i sto je akvarijum priblizniji njihovom stanistu u prirodi i oni ce se ponasati prirodnije.

Svaka pohvala i samo napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kolega umro, spasavam akvarijum, potr... Ivyca Početak u akvaristici 5 Ned Jan 31, 2021 2:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License