Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dokon Lisac Akvarijume.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Jan 23, 2018 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka ti cast brate,ti si doktor i hoces da nama novajlijama pomognes,nisi kao pojedinci ovde,izvini sto sam te iskulirao na mojoj temi gde si mi pomagao,naime jedan clan me je vredjao i ponizavao,pa od tad nista ne pisem,razmisljam da napustim forum,tj samo da citam teme Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 23, 2018 9:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saša88 ::
naime jedan clan me je vredjao i ponizavao,pa od tad nista ne pisem,razmisljam da napustim forum,tj samo da citam teme Confused


Moj ti je savet da ne "napuštaš forum", tj. da budeš aktivan. Zašto bi zbog jednog člana lišio sebe radosti i
prednosti da budeš deo porodice ovog foruma ? Opusti se i uživaj. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Lepo. cestitka


Hvala. Wink

Mladen82 ::
A javljam se nego nemam vremena da dodjem. Ona prva se okotila ali ih je izgleda sve pojela. Jednog malca sam video u žbunju, ali ni njega sad više ne vidim. Nisam imao gde da je odvojim kad je trebalo. Ali neće joj to biti poslednji mrest.


Ko kaze da je za tebe? Razz Salim se naravno ceka, nista joj ne fali, ima ona vremena nigde ne zuri, jos je mlada.. Iskreno meni su ksifoforusi jedne od interesantnijih za cuvanje, ali ih trenutno nemam gde, jer ako ona izbaci 8 mrestova bez muzjaka, mislim da je i vise nego za pohvalu.. to je ova sto treba da dodje, a moram da napomenem da se opet druzila sa jednim dasom tako da.. Very Happy

draka ::
Sledeci put ocekujem duzi post Smile zezam se naravno, super je nacin na koji predstavljas akvarijume (kao da citam neki ilustrovani casopis) a svakako niko tu nece ostati gladan a posebno kozice i teoduxusi a bice uskoro prinova i kod ribica koliko vidim kod svih zenki, pratim dalje Smile


Moze nije tesko pisati, ali i nema tu puno teksta samo su slike zauzele prostor. Svaka zenka je puna ko oko. Zao mi je samo jedne sto je kicma pocela da joj se krivi, jer dugo nosi, moram da ubacim neku travuljinu da joj dam privatnost da se napokon oslobodi.. nadam se da ce joj se vratiti u normalu, ali ako ne nazalost ide u "poseban" akvarijum.. Hvala. Wink

tam ::
Lisac svaka cast! aq su ti magicni 😍


Hvala, koleginice Tamara. Wink

Saša88 ::
Svaka ti cast brate,ti si doktor i hoces da nama novajlijama pomognes,nisi kao pojedinci ovde,izvini sto sam te iskulirao na mojoj temi gde si mi pomagao,naime jedan clan me je vredjao i ponizavao,pa od tad nista ne pisem,razmisljam da napustim forum,tj samo da citam teme Confused


Hvala na lepim recima, ali ostacmo na onome i ja sam pocetnik, nema sta da razmisljas uvek postoji neki razlog sto ljudi dalje ne pisu u pojedinim temama, ali korektni se uvek jave. Wink
Sto se drugog dela tice poslat ti je pp i poslusaj imenjaka da ne kazem oldwolfa:

oldwolf ::
Moj ti je savet da ne "napuštaš forum", tj. da budeš aktivan. Zašto bi zbog jednog člana lišio sebe radosti i
prednosti da budeš deo porodice ovog foruma ? Opusti se i uživaj. Poz.


..a za drugara vuka od lisca (ko da smo u basni) --- Vuce vuce bubo lenja, ne pises vise za nova pokolenja, vracaj se za tastaturu, da ne dobijes po tras...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan jako bitan deo izostavljen u prethodnoj poruci..

Mladen82 ::
Ona prva se okotila ali ih je izgleda sve pojela.


Pa zar nju jednu da krivis pored 50 rodostomusa? Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa gde će rodostomusi. Oni su mi maleni. Lirojka juri sve živo po akvarijumu. Pojede mi i male kozice. Više ni velike ne vidjam. Moraću da je vežem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Jan 25, 2018 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi obični akvaristi se mučimo sa algama, a Lisac ih uzgaja da hrani puževe. Smile
Sve pohvale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Jan 25, 2018 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brankorad ::
Mi obični akvaristi se mučimo sa algama, a Lisac ih uzgaja da hrani puževe. Smile


Sve ima neku svoju ulogu samo treba ukapirati, ono zašta mislimo da je nedostatak,
upravo to pretvorimo u svoju prednost.

Najlakše je skinuti nešto sa stranog sajta ,kopirati, pastirati,
prosipati pamet,kupiti neku hemiju koju nam preporuče,
ali razmišljati .... biti jednostavan,prirodan ....
(...... ah, što ovaj lupa ...? izvinite Vi koji mislite tako)
.... to može predstavljati veliki problem pojedincima ....
sva sreća pa ima osoba koje imaju i koriste mozak, pomažu drugima .

Akvaristika je ljubav koja ne strada ako je razumna i prava !
Malo ljubavi, znanja , prirode koja nema smeće,
polako vodi do velike sreće !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 6:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladen82 ::
Pa gde će rodostomusi. Oni su mi maleni. Lirojka juri sve živo po akvarijumu. Pojede mi i male kozice. Više ni velike ne vidjam. Moraću da je vežem.


Lirojka! haha ..pitam se kako ce se druga zvati. Mali su ksifo kada se rode svasta njih moze pojesti.. Dobices i kozice kada se vidimo. Wink

brankorad ::
Mi obični akvaristi se mučimo sa algama, a Lisac ih uzgaja da hrani puževe. Smile
Sve pohvale.


Od ovakvih reci covek se moze uobraziti, ali nema tu nikakve podele kod akvarista svi smo mi na istom, u istim smo slatkim mukama.. Hvala.
Nadam se da ce skoro azuriranje kod tebe u temi sa slicnim dimenzijama, kao i lepe vesti da su pojedine ribe ozdravile.. Wink

oldwolf ::
Sve ima neku svoju ulogu samo treba ukapirati, ono zašta mislimo da je nedostatak,
upravo to pretvorimo u svoju prednost.


Ovo je jako komplikovano ukapirati (dodje ti poneki put da ne podelis ni sa kim, kao npr kako naterati pangio kuhlia ili sewellie, da nespominjem neke L-ove da se mresti/e u akvarijumu Wink ) da bi dobili ono sto smo zaista hteli, jer ukoliko je samo jedan parametar u odstupanju od zeljenog u vodi u potpuno dva razlicita pravca mozemo da odemo ako ne i tri, dva promenjena u pet, sest cak sedam, dok sa tri necu ni da pominjem broj kombinacija.. npr najzanimljivija teorija (jos je nisam dovoljno puta testirao da tvrdim da li je izvodljivo) koju imam je da sa jednom algom mozes unistiti drugu sa drugom trecu sa trecom... sve dok ne dodjes do divne barske zelene sluzave koju tamane teodoxusi. Very Happy Najveci nedostatak u toj praksi je sto ne mogu crnu bradatu da odrzim ni u jednom akvarijumu (solo u akvarijumu bez uticaja drugih) svaki put kada je unesem sa namerom nazalost propadne da ne kazem istopi se (vec 4x sa razlicitih izvora) koliko hlor ima uticaj na nju nisam siguran, jer svaki put kad menjam vodu u akvarijumu sa bradatom je direkt iz cesme.. Bice tu jos testiranja pre nego sto bilo sta se bude pisalo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 6:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::

Najveci nedostatak u toj praksi je sto ne mogu crnu bradatu da odrzim ni u jednom akvarijumu (solo u akvarijumu bez uticaja drugih) svaki put kada je unesem sa namerom nazalost propadne da ne kazem istopi se


U akvarijumima sa tvrdom vodom crne alge se pojavljuje u obliku sitnih dlačica bele ili sive boje koje prave končastu strukturu na ivicama listova ili na dekoraciji drvetu ili kamenu. Teško ih je ručno ukloniti. Ova vrsta alge se ređe pojavljuje u akvarijumima gde se redovno dodaje CO2, od 30-40 ppm.

Neki napominju da se ređe javlja u akvarijumima, gde se voda ne menja često, a zdrave brzorastuće biljke mogu u potpunosti da spreče ovu algu da se razvija u akvarijumu.

Crne alge znaju obično i same od sebe da se povuku kada se ponovo uspostavi zadovoljavajući kvalitet vode, odnosno kada je novo fosfata i nitrata na niskom nivou.


Jedini prirodni neprijatelj ovih algi su ribe Crossocheilus siamensis ili BBA. Kod mene u pet shopu ih ima u svakom
akvarijumu ,ljudi jednostavno ne haju za kvalitet vode ,samo dolivaju (ali šta i odakle ....?), ništa ne mere,ispituju i tome slično, kažu ako ide - ide .Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 7:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj pogresno da me shvatis, ali ovo su jadni podaci od onoga sto sam skupio za pola godine istrazivajuci o njoj, od toga kako da je zapatim i kako je se ljudi resavaju, inace ovi podaci su donekle vec izvikani skoro kao mantra na dosta foruma, blogova, sajtova neka koja nema veze sa vezom, jer ima i potpuna kontra ovome gde je mantra da se dobija sa povisenim co2 itd, a vecina informacija vezano za nju datira iz 2004. godine koje su dalje samo kopirane svuda nadalje skoro do 2010. godine od reci do reci, ali citajuci istrazivajuci sve vezano za nju (ne zapadni vec istocni tipa ruski, malezijski, tajlandski, japanski... forumi od 2015. godine pa kasnije) dosao sam do podatka od jednog decka/coveka koji se bavi skejpovanjem da ima vise od +100 vrsta ove alge koja se vodi pod imenom crna bradata, da ne kazem crvena, bordo, teget, ljubicasta, svetlo/tamno siva, zeleno crma i naravno crna, a nazalost sve se vode pod jednom i onda zapad pise o crnoj cupavoj i ne spominje koja je podvrsta a daje "uzroke" i "resenja", koje mi vise citamo, upijamo i mislimo da je to tako bez testiranja na bilo sta drugo, a kod nas kada mi tako isto radimo da je uklonimo nece da uspe kao kod njih, niko ne trazi koja je podvrsta i da li se mozda hrani onim cime je unistavamo. Inace dosta ih je tesko i razlikovati cak i uvelicane, jer mora da prodje kroz dve ili tri faze do zavrsne iz koje se moze identifikovati.. Uglavnom hvala, ali nista od pomoci mi nije ni jedna informacija vec moram da otkrijem u praksi sto je cesmovaca unistava, kad to otkrijem tek onda ce sve druge informacije prikupljene u skorije znaciti. Do tada tesko sta pametno mogu da pisem o njoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova strana teme vapi za slikama.. Razz

Svaki dan okrene novi list! Juce je imao i "pomoc"... Smile

Image

Image

Nesto sto sam odavno hteo da isprobam i nasao sam neko resenje, samo nece to dugo da traje, tacnije dok ne upije vodu, mada ko zna mozda i iznenadi.
Moram da se zahvalim i clanu srki.acs na odlicnoj Heteranthera zosterifolia koja je trenutno u ovoj minijaturi..

Iz ovoga..

Image

..u ovako nesto. Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uuuuu kako je ovo do jaja :O pozitivno naravno xD jakooo mi se svidja, lisac svaka ti cast Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Ksendzi.

Jedna dnevna.. (zamenjeno svetlo) Very Happy

Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jan 28, 2018 12:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma zanimljivo!
Ja se izvinjavam, ali ne vidim dobro na ekranu mobilnog telefona. Kakvo je ovo kamenje što "pluta" ili visi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter medijum od gline, najlon i keramicki prsten da ga drzi na zeljenom rastojanju. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka police za akvarijume io Ponuda 0 Sre Dec 22, 2021 3:13 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polica za akvarijume Alexa777 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Sep 02, 2019 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polica za akvarijume Alexa777 Ostala oprema 5 Sub Jan 26, 2019 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamenje za akvarijume HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 09, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License