Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Polovni Juwel akvarijumi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Razlozi?

ljudi odustaju od akvaristike, čak i oni koji su u startu imali veća ulaganja - iskreno se nadam da nije ovo
19%
 19%  [ 7 ]
prelazak na veće - ovo bi valjalo da je glavni razlog :)
19%
 19%  [ 7 ]
razni razlozi tipa selidbe, prestanak interesovanja, nedostatak vremena,...
38%
 38%  [ 14 ]
proizvod nije kvalitetan i ljudi žele da ga se reše - nadam se da nije ovo
8%
 8%  [ 3 ]
neko uvozi polovne - malo verovatno
0%
 0%  [ 0 ]
ostalo - upisati opciju u temi, pa ću da ubacim
13%
 13%  [ 5 ]
Ukupno Glasova : 36


Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koleginice i kolege,

primetio sam da se, u poslednje vreme, sve više polovnih Juwel akvarijuma pojavljuje na raznim oglasnim sajtovima, društvenim mrežama, portalima i slično. U nekim okolnostima to i ne bi bilo čudno, ali obzirom da se radi o relativno skupom i dugotrajnom proizvodu, ovo me navodi na razmišljanje.
Molim vas da mi komentarima, ili jednostavnim glasanjem za neku opciju, pomognete, kako iz ličnog iskustva, informacija poznanika i slično, tako i razmišljanjima o ovoj temi.

Hvala puno!


Poslednji put izmenio Blue dana Pet Jan 26, 2018 9:28 am, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 9:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da tako skupe akvarijume kupe ljudi koji su na lak način došli do para ( trendseteri, kontraverzni biznismeni, starlete i starletani...) zbog nekog trenda i da bi mogli da se pohvale u društvu da im je kuća fensi sredjena čak imaju i lep velik akvarijum...
Posle nekog vremena kad zaključe da akvarijum traži pažnju koju oni ne mogu da im pruže zbog raznih "društvenih dogadjanja koima oni moraju da prisustvuju" ....
Naravno posle ide prodaja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je kombinacija prva tri.
Ja sam nedavno poceo sa jos dva poznanika, jedan vec planira da odustane i radi na tome.Dao sam mu savete ono malo sto sam znao.Ima akvarijum 40 l.Posadili biljke, posavetovao ga da stavi kolisu i 3 molija, kozice i poklonio mu dunavske nerite i da ne dodaje nista vise.Sve to lepo funkcionisalo dva meseca,nije imao alge, nista, zasvrbeo ga prst, ubacio amazonca koji mu je sve biljke polomio penjuci se a nesto je i pojeo, dodao dva amonijera koji su mu ubili molike, a onda mu je ovaj amonijer na oci ubio drugog.I sad se depresirao i zeli da se otarasi akvarijuma.

Mislim da je to najveci problem pored necikliranja, zaletimo se kao pocetnici i kupimo sto riba a nemamo ni dovoljan filter niti velicinu, previse hranimo i onda izgubimo ribice i onda se batali hobi.Mislim i da previse drndaju akvarijume.Imam manje posle oko dva akvarijuma nego oko jednog psa i to mnogo.Ostavis to kad ti radi normalno i uzivas, samo intervenises kad treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pogledajte slike juwel akvarijuma na netu ma svaki izgleda prelepo takav cu ja jedan da kupim fala bogu imam para pa kada dodje drustvo kolege da se pohvalim ima da sede i da gledaju .e onda nastaju problemi tj treba ja takva jedan da slozim da postignem balans ubacim odgovarajuce ribe biljke .uf sto ovo ide tesko ma probao sam sve i svasta iskupovao svu hemiju grden ribe po pet sopovima ali nece pa nece ovo nelici na nista a grdne pare sam ubupao ....MA OVO JE GLUPO DOSADNO ovo je za one dokone a ja nemam vremena za to daj da koliko toliko povratim para PRODAJEM AKVARIJUM JUWEL MALO KORISCEN IZGLEDA FENOMENALNO UZ NJEGA IDE POTREBNA OPREMA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A možda se neko stvarno seli ili nešto drugo, pa zato misli da ne može više da se bavi akvarijumom. Ali to znači da nisu ni bili zaljubljenici u akvaristiku i da im ona nije "ušla pod kožu", kao nama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje mišljenje je da je pre svega u pitanju neznanje i neinformisanost.

Ako pogledate po pet shop-ovima, tamo možete da kupite ručno pravljene akvarijume do nekih 50-60l jer su to očigledno najprodavaniji modeli, a ukoliko želite nešto veće, tu su uglavnom brendirani akvarijumi izloženi.
Retko koji početnik se prvo raspita, uglavnom kupi na prvu uz savet prodavca, koji mu maltene uvali i hranu za pse pored akvarijuma, a tek posle shvati da su postojale i druge opcije.
Krenuću od sebe, kada sam kupovao akvarijum, znao sam samo dimenzije koje mi trebaju, sve ostalo mi nije bilo bitno, pa tek sa prvim problem sam krenuo da se edukujem.
Većina na tom prvom problemu i odustane, bez obzira koji su akvarijum kupili da li Juwel ili običan neki.
Može da priča ko šta hoće, ali ipak je akvarijum obaveza i mora mu se posvetiti neko vreme i pojedinci to shvate tek nakon određenog vremena, i onda u nedostatku želje da mu se posvete, nedostatku vremena, raznih obaveza i sličnog, radije prodaju i odustaju od akvaristike.

Naravno, ima i ljudi koji znaju šta imaju, ali jednostavno zbog nekih okolnosti nisu više u mogućnosti da imaju ikvarijum, pa su prinuđeni da ga prodaju.

P.S. Ne treba osuđivati ljude koji hoće da kupe brendirano i skuplje. Evo ja imam mogućnost da platim samo materijal (staklo 10-ku) i da mi drugar po PS-u napravi za manje od 80e akvarijum dimenzija RIO 180-ke, da razliku u ceni iskoristim za svašta nešto drugo, pa sam ipak bliže odluci da kupim RIO 180. Svako ima svoje razloge...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lično mislim da ste delimično u pravu al da je istina daleko gora. Gledao sam malo i druge oglase ljudi koji prodaju juwel akvarijume. Kada neko prodaje jedan laptop, televizor... po nekim realnim cenama vidiš da mu ili ne treba il da ga muka primorava.
Al kad vidiš da neko prodaje 3-4 laptopa, nekoliko televizora... i još gomilu drugih stvari a jeftino ne treba ti puno da sabereš 2+2 i skontaš čime se taj bavi ili za koga radi.
Ono što hoću da kažem jeste da je dobar deo tih dosta jeftinih akvarijuma oduzet od ljudi zbog duga i kamate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teška tema druže plavi ... U gadnim vremenima živimo gde je hleb i mleko svaki dan osnovni cilj jedno 80% Srba.. Ljudi se rešavaju bespotrebnog balasta, sve je više u bescenje jeftinih akvarijuma po oglasima, sve je više rasnih lutalica na ulicama, matematika je tu jasna, kakva bre akvaristika, kakvi bre Juwel kada je egzistencija dovedena u pitanje! Ljudi u nekom periodu imaju neki mali višak love, zadovolje svoju strast skupom igračkom, kasnije čim kola krenu nizbrdo, logično oslobađaju se balasta a to je u većini slučajeva hobi.. Cenim da je ovo daleko naj zastupljeniji razlog prodaje . Juwel je za neko drugo tržište dobra priča, ovde kod nas to je jako skupa igračka koju možeš izgurati za mnogo manju lovu u DIY verziji. Sada kad ih ima po oglasima za male pare , treba iskoristiti priliku, naravno ko ima mogućnosti. Ne shvataju ljudi da je akvaristika za naše uslove prilično skup hobi ako hoćemo nešto što će druge ostaviti bez daha a to je cilj 90% ljudi koji kupuju Juwel, čim počne da liči na močvaru, ide u oglase! Niko im nije rekao da mora da se održava i da to košta! Uglavnom im se proda priča, ovo je Juwel, to samo kupiš i izgleda bruka!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plovak ::
Mislim da tako skupe akvarijume kupe ljudi koji su na lak način došli do para ( trendseteri, kontraverzni biznismeni, starlete i starletani...) zbog nekog trenda i da bi mogli da se pohvale u društvu da im je kuća fensi sredjena čak imaju i lep velik akvarijum...
Posle nekog vremena kad zaključe da akvarijum traži pažnju koju oni ne mogu da im pruže zbog raznih "društvenih dogadjanja koima oni moraju da prisustvuju" ....
Naravno posle ide prodaja



Evo da se oglasi jedan trendseter i starletan, akvarijumi su moja velika ljubav jos od detinjstva, bilo je ti raznih, od teglica, kugli, malih akvarijuma od 20-ak litara pa do ozbiljnih sistema od 350 litara zapremine. Godinama sam zeleo ozbiljan fabricki akvarijum i kada se ukazala prilika za to izbor je pao na Juwel Rio 180, verujem da su neki ispratili moju temu "akvarijum by Srdjan" medjutim posto je zivot nepredvidiv, sirenje porodice, gubitak posla sa dobrim primanjima, nemanja vremena zbog dva posla da porodica ne bi ispastala taj hobi je zapostavljen i cekalo se vreme kad budem malo rastereceniji da to obnovim na pravi nacin. Medjutim, zivot me vuce na neku drugu stranu, pojavila se prilika za odlazak u inostranstvo na privremeni rad, treba porodicu preseliti u manji stan gde su manji troskovi, manja kvadratura vuce za sobom da nema mesta za mnoge stvari iz prethodnog stana, treba se resiti stvari koje zauzimaju zivotni prostor i izmedju ostalog izbor je i da se resim akvarijuma... do neke druge prilike. Inace akvarijum sam kupio samo zbog sebe i svog uzivanja a ne da pokazujem ljudima ciji je duzi! Nema tu mesta za foliranje, jednostavno akvaristiku volis ili ne. Inace Juwel vredi svakog dinara, odlican akvarijumski sistem, bukvalno 20 god i vise da te sluzi. Pozdravlja vas STARLETAN i svako dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećan put Srđane. Nadam se da ćeš da se vratiš na naše prostore. A želim ti da Vam tamo bude bolje, da kupiš 10 Juwel akvarijuma i uživaš i u porodici ali i u hobiju!!!
Imaju i oni net, pa eto seti se nas ponekad.

Inače, čitam temu, možda sam u akvaristici početnik, ali u životu baš i nisam. Razni su razlozi, ako nije preprodavac, najčešće je odustajanje iz raznih razloga. Jedan nam je rekao Srđan. Ali oni koji ostaju ovde, koji se i ne sele, najčešće kad odustaju, nažalost nemaju gde više da drže te akvarijume. Verujem da polovina njih, da ima garaže, ostave, magacine, šupe... spakovali bi ga u nadi da će jednom opet da ga pokrenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto znam za dva primera ne znam za sta da glasam.. Smile

Prvi je prlazak na veci (800L) i drzanje diskusa, jer pomenuti akvarijum nije zadovoljavao potrebe odredjene osobe. Programer, moze mu se..

Drugi primer moze da se kaze - ostalo - realan razlog je taj sto su napokon dobili dete iako im je konstatovano da su i jedno i drugo sterilni, pa su poklonili/prodali i macice i papagaje i akvarijume, da bi obezbedili sve za dete koje treba da dodje planirano u martu ove godine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oba razloga su dobra i pozitivna!
Ali drugi razlog... talasi cestitka pobednik ojha yeah Bravo

"...Nek ljubav nadjača
Nek ne bude plača
Osim dečijeg

I kada učio i kad se mučio
I kada svetu tajnu dokučio
Deca ti se rađala..."

Oni će da se vrate akvaristici! Srećno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolji akvarijumi u Evropi su JUWEL, EHEIM ,Aqua-Stabil EffectLine,AQUATLANTIS . Sto se tice nano akvarijuma to su FUVAL , EHEIM , DENNERLE I JUWEL(nazalost samo sa jednom litrazom ). To je tako i nema rasprave, cena govori sve , trziste diktira cenu. Nema hejta svaki iole ozbiljniji akvarista ima neki od tih akvarijuma . to ne znaci da nema lepih akvarijuma u diy varijanti . ja sam licno pristalica skupljih Nemackih frabickih akvarijuma ,dobijes najbolje imam JUWEL a planiram da uzmem i po meni najlepsi fabricki akvarijum a to je EHEIM proxima 325. kad vec mogu da biram uvek bi pre uzeo mercedesa audi ili bmw u odnosu na peugeota kia ili mazdu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razlozi prodaje su razni, i ako izuzmemo pustu egzistenciju,da se nema za hleb i mleko, verujem da onaj koji stvarno voli akvaristiku ce akvarijum poslednje prodati. Evo iz licnog primera, ostao sam bez posla, dobio drugo dete, selim se ali sam povecao litrazu za 100l, naravno na racun toga sam se odrekao mnogih drugih stvari i nije akvarijum brand name.. jednostavno ko hoce nadje nacin. Ja licno vise mislim da je ovo sto je par kolega spomenulo, potrebno vreme i trud i razmisljanje da nam to izgleda kako smo zamislili jer nista nam ne moze garantovati da ce akvarijum izgledati kao na slici koju smo kdabrali, pa ni najskuplja oprema u njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako god okrenemo svaki akvarijum naročito ako je biljni preko 100L je poprilično velika investicija bio to Juwel ili bilo kakav diy. Prosto ovo je hobi koji poprilično udara po dzepu hteli to da priznamo ili ne. Razlozi prodaje nisu vezani samo za premium marke poput Juwela, vec naprotiv za sve su oni isti... Pre svega manjak vremena, selidbe, odlasci u inostranstvo.Pa i sam odlazak na godišnji odmor zna da bude naporan ako imate više od jednog akvarijuma.Hobi sa puno obaveza i odricanja.
Dođemo svi do dela života gde imamo jako malo vremena za akvaristiku i to su ti prelomni trenutci kada prosto moraš da prevagneš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License