Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mogu li zajedno? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Urk3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2018
Poruke: 3
Lokacija: Beograd | Sremcica

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, imam akvarijum od 30 litara(srednje je velicine, ali uskoro planiram izgradnju veceg oko 60 do 80l) imam par Gupika i par Cistaca(nisam siguran koji su ako bude trebalo postavicu sliku jedan je beo drugi sivkast manji su)!Interesuje me sledece kako bi reagovale ove ribice ako bi dodao par Moli Zutih, par Ksifa, i par Zebrica Crvenih!

Hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 3:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno, jer su sve iz iste familije tako da ce se slagati, ali ako ubacis moli i ksifo zajedno zenke hoce da se cackaju kada su nosilje, mada i izmedju sebe to rade isto kada su nosilje.. Zebrice nisu familija, ali im nista nece smetati, jer su miroljubive i gledaju svoja posla.

Ukoliko je jedan beli jedan sivi to je koridoras tacnije mulja po dnu ne lepi se za staklo, dekoraciju, bilje.. ispravi me ako gresim.. Corydoras Paleatus iliti Peppered Corydoras..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ne preteruj sa brojem ribica koje želiš da ubaciš u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Počeće da pričaju kineski smeh
Xifo nije za tvoj trenutni akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Urk3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2018
Poruke: 3
Lokacija: Beograd | Sremcica

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Odlicno, jer su sve iz iste familije tako da ce se slagati, ali ako ubacis moli i ksifo zajedno zenke hoce da se cackaju kada su nosilje, mada i izmedju sebe to rade isto kada su nosilje.. Zebrice nisu familija, ali im nista nece smetati, jer su miroljubive i gledaju svoja posla.

Ukoliko je jedan beli jedan sivi to je koridoras tacnije mulja po dnu ne lepi se za staklo, dekoraciju, bilje.. ispravi me ako gresim.. Corydoras Paleatus iliti Peppered Corydoras..


Jeste u pravu si to je Corydoras Paleatus, hvala ti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Urk3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2018
Poruke: 3
Lokacija: Beograd | Sremcica

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Počeće da pričaju kineski smeh
Xifo nije za tvoj trenutni akvarijum.


Po kojoj logici kad Lenji Lisac kaze da su iz iste familije jedino ovo za zenke sto ce se cackati me ne interesuje toliko Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da drzis ksifoforuse, ali tokom vremena narastu poprilicno veliki, ali racunaj tek za dve i po do tri godine, u zavisnosti i od ishrane, ako ne i duze za potpuni rast od 12-15cm, ali s obzirom da je riba toliko ukrstana smanjio joj se rast tako da mozes i da ubodes nekog do ~10cm maksimum, ukoliko ti je do crvenih riba baci pogled na koralne plati umesto ksifoforusa, inace koralne rastu i malo manje nego uobicajene..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Urk3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2018
Poruke: 3
Lokacija: Beograd | Sremcica

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Mozes da drzis ksifoforuse, ali tokom vremena narastu poprilicno veliki, ali racunaj tek za dve i po do tri godine, u zavisnosti i od ishrane, ako ne i duze za potpuni rast od 12-15cm, ali s obzirom da je riba toliko ukrstana smanjio joj se rast tako da mozes i da ubodes nekog do ~10cm maksimum, ukoliko ti je do crvenih riba baci pogled na koralne plati umesto ksifoforusa, inace koralne rastu i malo manje nego uobicajene..


Pogledacu pa ako nadjem neke zanimljive javljam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Urk3 ::
Peku ::
Počeće da pričaju kineski smeh
Xifo nije za tvoj trenutni akvarijum.


Po kojoj logici kad Lenji Lisac kaže da su iz iste familije jedino ovo za ženke što će se čačkati me ne interesuje toliko Very Happy


Po logici da su xifo malo agresivniji i veći od gupika i molija i po tome sto ti je akvarijum 30l. Kad nabaviš veći ti stavi i veće ribe.
Dosta riba u malom akvarijumu je uvek loša kombinacija. Dosta živorotki u malom akvarijumu je još lošija kombinacija, jenda moli se istovari za 3 4 neonke.

U svakom slučaju ti se brineš o akvarijuku. Čim si na forumu sigurno si čitao malo pa znaš mnogo riba mnogo posla manje ruba manje posla. Ja ne volim mnogo posla pa savetujem tako, neko voli da brča ruke pa savetuje drugačije.

I vuk i lisica su iz iste porodice, Canidae, pa opet se ne slažu baš najbolje po lisicu. Pas i vuk su iz istoga roda, Canis i ponekad se slažu. Vrsta, rod, porodica, red...
Plati i Xifo su rod Xiphophorus, Moli, Gupi i Endleri su rod Poecilia.

Koliko je porodica(lat. Familia) širok pojam: Barbus, Zebrica, Leteća lisica, Razbora, Garra, Zlatna ribica su iz porodice Cyprinidae, Šarani po srpski.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Urk3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2018
Poruke: 3
Lokacija: Beograd | Sremcica

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Urk3 ::
Peku ::
Počeće da pričaju kineski smeh
Xifo nije za tvoj trenutni akvarijum.


Po kojoj logici kad Lenji Lisac kaže da su iz iste familije jedino ovo za ženke što će se čačkati me ne interesuje toliko Very Happy


Po logici da su xifo malo agresivniji i veći od gupika i molija i po tome sto ti je akvarijum 30l. Kad nabaviš veći ti stavi i veće ribe.
Dosta riba u malom akvarijumu je uvek loša kombinacija. Dosta živorotki u malom akvarijumu je još lošija kombinacija, jenda moli se istovari za 3 4 neonke.

U svakom slučaju ti se brineš o akvarijuku. Čim si na forumu sigurno si čitao malo pa znaš mnogo riba mnogo posla manje ruba manje posla. Ja ne volim mnogo posla pa savetujem tako, neko voli da brča ruke pa savetuje drugačije.

I vuk i lisica su iz iste porodice, Canidae, pa opet se ne slažu baš najbolje po lisicu. Pas i vuk su iz istoga roda, Canis i ponekad se slažu. Vrsta, rod, porodica, red...
Plati i Xifo su rod Xiphophorus, Moli, Gupi i Endleri su rod Poecilia.

Koliko je porodica(lat. Familia) širok pojam: Barbus, Zebrica, Leteća lisica, Razbora, Garra, Zlatna ribica su iz porodice Cyprinidae, Šarani po srpski.


Aha, sad te razumem bice po mojoj proceni oko 30-40 ribica posto dobijam od drugara 10 malih gupika i cenim da je ova moja trudna pak videcu kroz par dana kad se okoti...Mislim da nece biti gurkanja posto nemam mnogo stvari u akvarijumu osim figurica da mogu da se kriju planiram da ubacim i neke biljke u pozadini zelene visoke mada ne znam koje tako da ako neko moze da mi pomogne bilo bi lepo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako zeliš da ti se živorotke razmnožavaju i odrastaju u akvarijumu bez neke tvoje intervencije stavi riciu. Nista ne prija malima kao ona a raste na svakom svetlu. Brzo će završiti male gupi kao hrana bez solodnog zaklona.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivanmaki
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

30-40 ribica na 30l vode?Kad se to nakoti sine ima da bude vasar u akvarijumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Urk3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2018
Poruke: 3
Lokacija: Beograd | Sremcica

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ivanmaki ::
30-40 ribica na 30l vode?Kad se to nakoti sine ima da bude vasar u akvarijumu Smile


Da se ispravim akvarijum imao oko 40l zapremine a u njemu je malo vise od 35l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogoo je to riba svakako. Moj predlog su ti gupi i plati. Ne treba ti nita vise. Samo biljke dodaj i to je to. 20ak riba maksimalno za tu litrazu. Barem po meni. I to ako su gupike i plati samo. Mada, mozes i zabrice i da iskombinujes umesto plati. Ali nekako mi deluje da su male bezbednije ako nema zebrica Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Urk3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2018
Poruke: 3
Lokacija: Beograd | Sremcica

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Običan Čovek ::
Mnogoo je to riba svakako. Moj predlog su ti gupi i plati. Ne treba ti nita vise. Samo biljke dodaj i to je to. 20ak riba maksimalno za tu litrazu. Barem po meni. I to ako su gupike i plati samo. Mada, mozes i zabrice i da iskombinujes umesto plati. Ali nekako mi deluje da su male bezbednije ako nema zebrica Very Happy


Zebrice su agresivnije prema malim kad porastu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde mogu klupiti arcandia plant-pro n... WoodyAllen Rasveta 0 Pon Jul 13, 2020 3:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 200l koje ribice mogu da drzim Uros1999 Ribe 6 Uto Jan 29, 2019 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ne mogu da utvrdim od čega boluje borac IvanaJankovic Bolest 15 Čet Jan 10, 2019 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li mogu drzati nekoliko gupika u 10l andrija88 Početak u akvaristici 2 Uto Apr 17, 2018 4:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License