Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikola011
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Dec 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da ću morati, na proleće, da iznenadim ženu jednim vikendom u Beču. Very Happy
Win-win kombinacija. Neće ona ni da zna što idemo.
A kad već budemo tamo pogledaćemo i ribice za akvarijum.
Ako uspem da ih prošvercujem i razmnožim dobiće ih ko želi na poklon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 3:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stajem u red za te gupike! I ne na poklon, plaćam koliko ih ti platiš u Wien-u. fish
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 5:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo ljudi. Zelim malo da podelim svoja iskustva sa vama i istovremeno obogatim temu. Moj post ce biti dugacak (jer volim detaljno da objasnim), pa bih voleo administratore da me opomenu ako je to protivno pravilima.. Iscitao sam teme o gupikama sa foruma, pa manje-vise znam koja se pitanja ponavljaju i vidim da ima gomila pocetnickih pitanja. Sve je to ok. Mora da se krene nekad Very Happy
Elem, prosle godine na leto resio sam da se nakon nekoliko godina ponovo posvetim gupikama i akvaristici. Nabavio sam 10ak odraslih od nekog sa foruma (kome se zahvaljujem ovom prilikom Very Happy ) i kupio jos jednu zenku u prodavnici (malo zbog genetike). Veoma brzo zenke su se izmrestile i imao sam oko 100 malih. Male sam ubacio u bure od oko 120l i drzao u dvoristu. Imale su samo rasprsivac za vazduh i hranio sam ih jednom dnevno ako se setim, shodno iskustvima drugih (ima tema posebna o tome na forumu). Odrasle sam nakon toga poklonio jer sam ih i uzeo samo zbog malaca. Bile su napolju do polovine oktobra, a nakon toga sam ih premestio u akvarijum od oko 85l u kojem su i sad. Bilo je i nekih problema u medjuvremenu, ali sve se ok zavrsilo ipak. Dakle, kada sam ih prebacivao u akvarijum brojao sam ih nekako i bilo ih je oko 70. Znaci, nisu sve prezivele leto. Osim toga, nisu ni porasle koliko sam ocekivao. Stavise, mnoge su bile na pola cm do jednog cm velicine. Imam utisak po komentarima sa foruma da za dva meseca vise porastu ili gresim. Nakon sto sam ih ubacio u akvarijum i povezao spoljasnji filter i krenuo da hranim kombinacijom: Sera Guppy, Tubifex suvi, listici i kuvana paprika, imam utisak da su krenule dosta da rastu. Sada su na velicini i preko 2,5 cm neke. ima i manjih, ali i dalje nisu velicine kao kad se kupe u radnjama. Muzjaci su lepi i sareni, ali nisu jos maksimalne velicine, iako imam utisak da poslednja dva meseca lepo napreduju. Znima me cime vi hranite gupike, u kakvim uslovima odrastaju i koliko dugo im treba da porastu do maksimalne velicine i da li se slazete sa mnom da su moje ipak zaostale u rastu malo dok su bile u buretu. Mogu jos da pisem o iskustvu do sada i da izbacim slike, ako je uredu da mi post bude toliko dugacak Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 8:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ubaci slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola011
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Dec 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Jan 24, 2018 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče procenta preživljavanja, s obzirom da si ih držao u buretu i hranio jednom dnevno ako se setiš, 70% je dobar procenat. Ni u zasebnom akvarijumu ne preživi 100%.
Ni veličina nije loša s obzirom na uslove. Brzina rasta zavisi od mnogo faktora (ishrana, prostor, temperatura itd.) U optimalnim uslovima rastu najbrže, a ukoliko im nešto nedostaje to naravno usporava rast.
Što se ishrane tiče meni se odlično pokazalo dodavanje pivskog kvasca. Imaš ga u prodanicama zdrave hrane. Pun je vitamina B i čini mi se da brže rastu uz taj dodatak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Čet Jan 25, 2018 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbaci cu slike cim budem dosao kuci. Necu biti kuci nekih 10ak dana. Imam u telefonu neke, ali se ribe ne vide. Samo akvarijum.
nikola011 - pogledaj temu na forumu, a imas i na youtube da nadjes o drzanju zivorotki u buretu napolju. Znaci, nisam ih hranio ne iz hira nego tako su ostali radili
E, sad izgleda da im iz nekog razloga boravak napolju nije bas prijao. Vodu sam retko menjao jer mi je bilo nezgodno da usisavam dno. A kad sam vec kod usisavanja dna. Ja sam ih u pocetku drzao samo u akvarijumu koji nije imao podlogu. Dakle, golo staklo i tad sam lagano usisavao dno. Sada imam podlogu i dosta biljaka i nemam pojma kako da usisam dno, a da ne poremetim sve. Biljke su gusto zasadjene i pravio sam nesto sa crevom i plasticnom flasom, ali bas malo ribljeg izmeta usisam. Kako vi resavate taj problem jer pretpotstavljam da je i za rast, a i zdravlje gupika vazno usisavanje dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
andreja84
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 35
Lokacija: Kladovo

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=du9YGjc_q_Y

Jedan kratak slowmotion iz mog akvarijuma (staklo je malo izgrebano, star je to akvarijum)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License