Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Boje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nesto od novijih radova. Very Happy
Nesto zrelije i drugačije.
Vratio sam se u akvarijum i na forum Very Happy
Image
Image
Image



Image
Image
Image
Image
Image
Image


Poslednji put izmenio axterix dana Sub Jan 27, 2018 12:17 pm, izmenio ukupno 10 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 12:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Petao je najlepši! Boje su fantastične!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, jos lepse izgleda ali me zeza ovo ubacivanjie fotki Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što te zeza Smile
Šalim se, ali daj konkretno reci šta i koji program pa da pomognemo ako možemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva i poslednje dve slike sto su ispale umanjene imaju veliku rezoluciju.
Pogotovo poslednje dve koje su slikane fotoaparatom.
Pošto zbog velike rezolucije ne mogu da se ubace ovde onda sam isao preko jednog onlajn programa da ih smanjim (resize). Ako ih smanjim za 50% prevelike su i ne mogu da se ubace, a ako ih smanjim za 75% budu ovako male.
Ima mnogo detalja da se vidi Very Happy


Poslednji izmenio axterix dana Ned Jan 14, 2018 3:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skini bilo koji ACDSee, krekovan ili uz njega posebni program za otključavanje. Mnogo je lak. I za smanjenje slike i za poneki filter da slika bude jasnija! Da iseces sliku, da izbrises neki detalj koji ne bi voleo da se vidi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i jednog rada moje omiljene vrste.
Kod gupika mi se najviše svidja sto su im repovi kao platno.
Ako se pomesaju lepe ribe to mogu da budu prava umetnicka dela u repu. Very Happy Very Happy Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 14, 2018 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Pećinac Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad Smile
Hajde ne budi lenj, ima jako lepih tutorijala na našim jezicima da se nađu na googlu u vezi fotografija i postavljanju na web strane.
Lepe su slike pa treba i reprezentativno da ih predstaviš.

Probaću ukratko.
Moraš da razlikuješ dve "pripreme" fotografije, za štampu i onu koja ti je ovde problem, tj. za web.
Za štampu lepo kontaktiraš štampariju i oni ti pošalju potrebna podešavanja, nema mnogo filozofije.

Za web, bar ja, imam neku uopštenu proceduru (mada i ona zavisi da li je baš za web ili neke druge tipove prezentacija, ali to je retko)
Prvo izravnaš sliku po horizontu, eventualna popravka geometrije ako ti ide od ruke. Nije ni to teško.
Kropuješ na ivice slike (šta će ti zid okolo).
Postaviš rezoluciju na 72 ili 96 DPI (više koristim 96dpi).
Veličina slike obično na 800 ili 1024 piksela po dužoj strani (bolje 1024 za današnje standarde).
UVEK ih snimi kao JPG (ne kao PNG).
Kompresija pri snimanju u JPG sa prethodnim podešavanjima diktira veličinu fajla. Obično je zadovoljavajuće od "high" do "very high" (ili od 60% d0 80%) a ne pravi prevelike fajlove.

U dnašnje vreme i dalje je većina monitora, ekrana ili čega već, HD ready ili HD, dakle rezolucija 1920x1080, najčesće 1366x768 piksela. Tako da sa 1024 piksela po dužoj strani sasvim zadovoljavajuće popuniš ekran.
Za UHD ili 4K, ili budući 8k su rezolucije 3840x2160, odnosno 7680x4320 piksela. To zahteva i velike brzine net-a, optika, brzi renderi browsera i slično ... i nije još dostiglo baš masovnu upotrebu.

Generalno su i dalje neke preporuke za sajtove, forume i slično (zaboravi youtube, facebook-ove, twitere, instagrame... oni imaju svoje programe koji smanje sliku za pregled i do pune rezolucije dolaziš tek daljim otvaranjem slike) da se ne stavlja više od 3-4 slike po postu, 800 ili 1024 piksela po dužoj strani za veličinu slike. A linkovi se ostave za punu rezoluciju na sajtovima namenjenim za to (ne znam ni sam koji su više u upotrebi, mislim da postimage.org i dalje radi).
Tako lepo mogu svi da vide slike jasno, pregledno i najvažnije brzo, tj. da ne osede dok im se otvori slika, bez obzira da li gledaju sa telefona, tableta ili pc-ja.
Evo tvoja gupika isečena na 800 po dužoj strani i poravnata, kompresija za jpg 70% (ja sam navikao na photoshop ali isto može iz acdsee-ja, mada su i njega malo preterano zakomplikovali):

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kojom tehnikom si radio ovog gupi muzjaka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akril na platnu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predispitni relax. Vodene boje ovog puta Very Happy
Image


Poslednji put izmenio axterix dana Sub Jan 27, 2018 12:57 am, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 3:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast,prelepe ribe su gupike Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Very Happy
Kako sam se vratio akvaristici ponovo su ribe motivi. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Boje platika Skybuffalo Početak u akvaristici 2 Sre Avg 07, 2019 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga tamno braon boje.... StefanPN Alge 32 Uto Jun 11, 2019 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena boje korala Peku Korali i ostali Organizmi 3 Sre Apr 17, 2019 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly skupljen rep i gubljenje ... popindeed Bolest 10 Ned Mar 24, 2019 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena boje korala Peku Korali i ostali Organizmi 1 Pon Jun 11, 2018 6:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License