Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mišljenje o temperaturi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podstaknut drugom temom gde se diskutuje o temperaturi vode, molim vas za mišljenje da li je min i max temperatura sa donjeg grafika, kao i sama oscilacija, prihvatljiva ili ne, i zašto? Akvarijum je 180l, stanovnici barbusi, razbore, ancistrusi, neonke, ksifoforusi, puževi malezijci i helene, kao i biljke.
Odavno sam izbacio grejač, ali mi se čini da je vreme da ga vratim. Smile
Temperatura je logovana u prethodnih mesec dana na sat vremena. Tačno se vidi da je centralno grejanje bilo bolje za NG i Božić... Laughing
Hvala.

Image


Poslednji izmenio Blue dana Ned Jan 28, 2018 6:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 6:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ove fluktuacije nisu u opšte strašne kao ni postepen pad temperature. Nisu ovo ribe iz prostranih mora gde je temperatura skoro uvek ista a varijacije u temperaturi sitne u dugim intervalima.

Razbore ti ne bi trebale ni da osete pošto ako se ne varam žive u barama i otocima pa je tu variacija izmedju dana i noći uvek priautna. Pad bi mogao da se opravda godišnjim dobom al mislim da je temperatura postala niska za period duzi od nedelju dve. Ja bih očekivao ich na neonkma ako se spusti na 19.

Imam jedno potanje? Kako ti ribe reaguju na hranu kad je 20-21 u akvatijumu? Jesu li halapljivije, nestrpljivije? Moze u pp ako nećes ovde da pišeš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oscilacije u temperaturi su ok, pogotovo što su parametri u opsegu koji im i odgovara.
Takođe se da primetiti (na grafikonu) mala razlika između dnevne i noćne temperature,što je takođe dobro.
Ako bi ovako ostalo ja nebih ni stavljao grejač, jer mi se ovo čini idealno (ako zanemarimo dane za vreme praznika).

U suštini i u prirodi je manje više slično, danju toplije, noću malo niža temp. Osim toga to važi za sve živo
pa i nas ljude (većini je tokom noći koji stepen manja temperatura). Najbolje je naviknuti ribe na takav
režim jer je za njih zdravije.Izuzetak u celoj priči su bebe, ali u datom primeru se i ne pominju ribe bebe.

Inače dobra tema Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Maj 03, 2018 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, nešto ću ovde da napišem, sa nadom da se autor teme neće naljutiti.
Ljudi moji, kraj aprila i početak maja, temperatura napolju oko 30, u stanu 25 i više (loša izolacija, a prostorija u kojoj je akvarijum je osunčana veći deo dana). Temperatura vode ide i do 28 stepeni. Pojačao sam areaciju i protočnu pumpu da bolje "talasa" vodu.
Pitanje je sledeće, ako u julu i avgustu ne bude radila klima u toj prostoriji, temperatura vode će ići i preko 30 stepeni. Da li će živi svet to izdržati? Kakva su iskustva iskusnih akvarista po tom pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Maj 03, 2018 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otvori novu temu. Ako ti sunce direktno sija u akvarijum temperatura će ici i više od 30 i to u kratkom roku. Većina riba može da podnese 30C jedno vreme jedino što moraš povesti računa o čistoći akvarijuma i dobro pojačati aeraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Maj 03, 2018 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi koje ribe drzis. Ako imas diskuse, nista im faliti nece na 30 stepeni. Al ako imas tanganjikance , nece im se svideti uopste. Ili bilo koje hladnovodne ribe, recimo japanke, se uopste nece dobro osecati na 30 stepeni. Narocito na duzi vremenski period.

Isto vazi i za biljke. Velika vecina biljaka vise voli hladniju vodu.

Sto se puzeva tice, ne znam , ali mi se cini da " mali braon" verovatno mogu i kljucalu vodu da prezive Very Happy

Pa, ove godine je malo poranila sezona zaledjenih flasa i budzenja kulera od kompa na haubu, tako da prevrti deo " uradi sam" i klimatizuj akv na vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Maj 03, 2018 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako će i biti. Zaleđene flaše, ventilatori i klima.
A inače od ribica imam gupike (desetak komada), koridorase (5 komada), kraljevske neonke (13 komada) i tri "vajtfinke".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Maj 04, 2018 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako Malawci podnose 30 stepeni ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2021 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je u stanu je centralno grejanje, pa sam izbacio grejač, zimi je temperatura vode oko 25 stepeni. Medjutim u ovim oktobarskim prelaznim danima kada grejanje još nije počelo, primetio sam da temperature vode padne na 22-23 stepena, pa sam vratio grejač za svaki slučaj. Da li je neophodan? Akvarijum je mali, 42 litra, pa grejač poprilično naruži, tj. izbegao bih ga ako može. Ribice su kolor tetre, neonke, čistači i jedan borac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mišljenje o kamenoj vuni u akvarijumima nemanjagajic Biljke 13 Uto Dec 04, 2012 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel mišljenje lauking Početak u akvaristici 7 Čet Avg 30, 2012 9:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License