Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uff,ne znam kako se tacno zove,uglavnom je Sera za ancistruse i pleco,postavicu sliku kada budem kuci,i listicima sto sam dobio u kutijici bez deklaracije,naziva,bilo cega.
Ne preterujem sa hranom,mozda im i manje stavim nego sto bih trebao,1/8-1/6 "spiruline" svako vece posle gasenja svetla.
Planiram uzeti nesto od povrca za poslaticu:sargarepa,krastavac,spanac,grasak,sto mugu naci ali bas ne verujem u nase prodavnice jer se bojim da nisu prskane...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 5:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrana
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Comilina




Registrovan: 29 Jan 2018
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, moze li mi neko pomoci, imam problem sa akvarijumom. Naime, uzela sam jewel akvarijum 70l, sa njim takodje podlogu, kamen i drvo kao dekoraciju. Pored svega toga, stavila sam i par kamenja koje sam donela sa plaze, prethodno sam ga dobro iskuvala. Problem je u tome sto je voda bila bas mutna nakon dva dana, nije se izbistrila uopste. Kad sam izvadila to kamenje sa plaze, pocela je da se bistri ali i dalje su ostali mehurici po celom akcarijumu. Ne znam sta da radim, da li da zamenim deo vode? Hvala unapred! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Comilina otvori novu, tvoju temu pa da pomognemo malo. Napisi tamo koja podloga, dal je cikliran akvarijum dal si ubacila ribice, biljke. Da ne spamujemo coveku temu ovde
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Comilina




Registrovan: 29 Jan 2018
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, izvinite!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikakav problem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne buni se Kalipso kada mu devojke ovako upadaju Smile

A što se korija tiče i ja imam samo dve pande. Trebalo bi da ih pojačam drugarima, ali nikako da odem do grada. Ali lepi su kada su u društvu. Milina ih gledati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Xexexe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

4 dana je proslo,bas brzo Smile
Danasnje odrzavanje ovde pogledajte

Nadam se da je link ok.

Sta je uradjeno:

- Tretman mahovine direktnim ubrizgavanjem H2O2 pre svih operacija
- Sifoniranje podloge
- Mehanicki ciscenje algi sa biljaka u zadnjem planu,ispod filtera i kripti
- Rucno odstranjivanje jace zahvacenih kamencica sa algama
- Zamena 25% vode

Sta nije uradjeno:

- Potpuno odstranjivanje uvelog lisca svih biljaka
- Uklanjanje malih kolicina algi sa mahovine,drveta,listova kripti/lobelije,zadnjeg stakla....

Nije uradjeno radi testa,posto planiram od sutra da narednih nedelju dana minimum koristim diy CO2 u nadi da cu videti promene u broju algi i samom rastu biljaka.

U toku danasnjeg odrzavanja ukupno sam izbrojao 7 puzeva Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Jan 31, 2018 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nova hrana

Image
Image

Biljka koja je prezivela 17 dana u akvarijumu,ima mai korencic svega par milimetara.Zasticena sa gumenim crevom kako se ne bi vrtela po akvarijumu.Veca je imala 1 list sada ima 3



Image

I trenutno najveci problem u akvarijumu :S

Image
Image

Najvise je ima bas na tom mestu gde je verovatno najslabija cirkulacija vode.Sledi mehanicko odstranjivanje istih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Jan 31, 2018 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se,postavio sam 2 slike iste hrane...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bas cesto imao priliku da vidim perling u mom akvarijumu Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danasnje ciscenje i montiranje spoljnjeg filtera.Nedostaju mi drzaci za creva kako bi sve lepo stajalo,a moracu uzeti i kolena za creva kako bih lepo namestio povratno crevo.
Sada se da primetiti kokva je boja vode u akvarijumu.Ima jos par sitnica koje bih prepravio i izmenio ali u sustini je to to,za sada.
Takodje sam izvukao jednu kriptu iz podloge i primetio da se korenje nije mnogo razvilo,da budem precizniji skoro uopste,a ista biljka je dobila 2 nova lista od kako je u akvarijumu...

Evo ovako izgleda sve

Link


PS. Sada kada nema grejaca i filtera mogu da iskoristim isti prostor za nove biljke Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Sre Feb 07, 2018 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad idem na putovanje da li treba ostaviti svetlo ili ugasiti, sta je bolje i da li je mozda jos bolje okrenuti svetlo da delimicno baca svetlo pa da se postigne neki kompromis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Feb 07, 2018 7:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupiš tajmer podesiš ga i ne razmišljas o tome... Eventualno pre putovanja odradi redovnu zamenu vode i miran si.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License