Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Polovni Juwel akvarijumi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Razlozi?

ljudi odustaju od akvaristike, čak i oni koji su u startu imali veća ulaganja - iskreno se nadam da nije ovo
19%
 19%  [ 7 ]
prelazak na veće - ovo bi valjalo da je glavni razlog :)
19%
 19%  [ 7 ]
razni razlozi tipa selidbe, prestanak interesovanja, nedostatak vremena,...
38%
 38%  [ 14 ]
proizvod nije kvalitetan i ljudi žele da ga se reše - nadam se da nije ovo
8%
 8%  [ 3 ]
neko uvozi polovne - malo verovatno
0%
 0%  [ 0 ]
ostalo - upisati opciju u temi, pa ću da ubacim
13%
 13%  [ 5 ]
Ukupno Glasova : 36


Autor Poruka
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tema je baš vrludala tamo-'vamo. Zašto ljudi prodaju juwela... verovatno iz istog razloga kao i ne juwela, prelazak na veći ili odustajanje od akvaristike. Mislim da je i dalje više no name akvarijuma u ponudi od fabričkih iz prostog razloga jer se na fabričkim više gubi. Ja imam samo reči hvale za fabričke, iman Boyu, aqua el, eheim i juwel rio 300. Neki imaju nedostatke ali ništa nenadoknadivo. Akvarijum po porudžbini može u startu da ispuni želje vlasnika i dosta je povoljniji od brendiranih, ali.... ko šta voli i može....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 10:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja priča sa juwelom je počela tako što sam hteo da obnovim hobi kojim sam se bavio kao klinac. Tada sam imao razne akvarijume i uvek muku mučio sa raznim budženjima. Obzirom da imam
dosta privatnih i poslovnih obaveza hteo sam, kako neko to ovde reče plug and play rešenje. Ono što me je isprva začudilo je cena tih akvarijuma kod nas u poređenju sa recimo Austrijom. Dosta su
skuplji, što ni transport, atesti i carina nisu mogli objasniti. Kako bilo, skupih pare i pazarih potpuno nov Rio 180. Razloga je mnogo a evo nekih.

Prvo za njega kao kompletan proizvod sam dobio dve godine garancije (što ipak znači nešto, makar meni psihički, u glavi). Sve što je na njemu i u njemu (električno) je atestirano i
ima propisanu waterproof sertifikaciju. Pumpa, grejač, rasveta, konzola, sve može da se natopi vodom a da čovek ne strepi od strujnog udara. U mom okruženju ima male dece,
to mi je bilo bitno. Staklo (kakvo god da je) mašinski je vrlo kvalitetno obrađeno, testirano. Svaki spoj je profesionalno odrađen. Slažem se za izgled, nije baš perfektan ali to je
delom i što se kod nas većina akvarijuma može nabaviti samo u crnoj boji. Beli ili u boji bukve su jako retki. Rasveta se može lepo i lako menjati (neonke ili led po želji) a difuzija
svetlosti menjati sa dodatnim reflektorima koje ja koristim.

Poenta cele priče je da većina samogradnji ne može da izgleda kompletno, potpuno i funkcionalno kao fabrički akvarijum. One koje mogu zahtevaju skoro isto novca ali i mnogo više truda,
a svaki utrošeni sat je za mene ili novac ili vreme koje čovek troši na rešavanje akvarističkih problema umesto da ga troši sa nekim koga voli ili još bolje da uveliko uživa u akvaristici.
Dakle dođe često mnogo skuplje kad se podvuče crta.

Znam da postoje bolja i kvalitetnija rešenja, red sea je primer onoga što se meni sviđa. Ali koliko sam shvatio to su morski akvarijumi, oni su poseban svet i posebna cenovna kategorija.
Ja lično juwel smatram gornjom granicom pristojne cene akvaristike. Ja lično prodajem pomenuti juwel (180) jer sam nabavio onaj koji sam želeo, juwel 400 i to je jedini razlog. Ostajem
na juwelu dok budem u slatkovodnoj akvaristici a kad budem napravio kompletan setup predstaviću ga ovde na forumu.

I da, nisam ni starletan, reketas, zelenas ili od onih ostalih pomenutih, samo nesto vise ulazem u nesto sto bi trebalo da mi omoguci bezbedno, funkcionalno i kvalitetnije bavljenje akvaristikom
kao hobijem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bi odmah kupio polovan juvel, jer za mene kao i za vecinu plitkog dzepa on je premija.
Da li je moguce da pored ovolike brojnosti ovog foruma, samo 30 ljudi glasalo na ovu anketu, obzirom da je trenutno aktuelna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
Ja bi odmah kupio polovan juvel, jer za mene kao i za vecinu plitkog dzepa on je premija.
Da li je moguce da pored ovolike brojnosti ovog foruma, samo 30 ljudi glasalo na ovu anketu, obzirom da je trenutno aktuelna?


Moguće je i te kako jer se ljudi povlače, imamo tu i devojke/žene koje se u zadnje vreme interesuju za akvaristiku,neke samostalno ,neke uz svoje muževe (koji su ih sa dosta muke približili akvaristici), ali kad vide haos na forumu ne žele ni da ga posete, ne samo da ne učestvuju, već ako se pogleda statistika "zadnja aktivnost" bila/o pre mesec dana ili više. A zašto ?! Pa vide rečnik, vide nekulturu u 21.veku (čega im je preko glave), dođu na forum kao mesto relaksacije i razočaraju se. Vide neke poruke obrisane (to tretiraju kao prikrivanje istine) i dižu ruke od svega. Eto kako je moguće Uroše.

Ranije ustanem za posao i vidim novih 20-30 poruka,ili dođem sposla oko 15,16 h opet vidim podosta poruka,u zadnje vreme tek po par poruka. Eto , sve je moguće. Ako se radi o trgovini - treba dosta vremena da se razradi radnja - a može se zatvoriti za jedan dan, ako se radi o gradnji kuće treba podosta vremena - a može se srušiti u jednom danu, slično je i sa forumom - treba dosta vremena da se izgradi reputacija a može u vodu sve da padne za par dana (nadam se ovde neće).

Pa drage kolege/nice akvaristi nastavite da uživate u svom omiljenom hobiju uz najbolji forum,
ako volite ruže obratite pažnju na cvet - ne dirajte trnje. Sve najbolje svim članovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bude da nas nema, ja glasala, ali nisam videla poentu da komentarisem, tj da se ubacujem u nepotrebnu raspravu. Elem, zdravo je sukobiti misljenja ali na argumentovanom, civilizovanom nivou, sto bi se reklo brejnstorming xD e sad forum valjda i jeste mesto za to, bar sam ja to tako razumela. Stari grci su forume koristili za okupljanje, druzenje, besede, predavanja, pa otud i jeste preuzeta sama rec online okupljanja ljudi istog ili slicnog interesovanja. Nije kul kad dodje do svadja, ali za to postoje admini koji sanckcionisu prestupnike. Takodje nije kul ni kad takvi prestupnici sa foruma teraju ljude koji bi mozda cak i naucili nesto ili se jednostavno druzili i razmenjivali misljenja i zapocinjali "zdrave" argumentovane rasprave. Relativno sam nova u akvaristici, a i na forumu sa kog necu tako lako da odem, jedino ako bas dodje do toga da me neko natera da odem.

Da se vratim na temu, glasa sam za predlog br2, ali mislim da tu ipak ima i onih koji nemaju vise vremena da se bave akvaristikom, ili mozda trenutno pauziraju celu pricu pa bi mozda opet jednog dana nastavili sa drugim akvarijumom. Kao sto rekoste, skupi su to akvarijumi za balkan, mozda je neko iznenada izgubio posao pa mu treba malo novca da prezivi do 1og, ili je dobio dete, ili se seli negde van. A mozda je i samo ubacio rabice u tek formiran akvarijum, one jadne pocrkale i covek/zena odustao/la jer nije to za njega/nju, ima mnogo posla, treba voda da se menja, zamisli i ribice moraju nekad da se nahrane xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predivan komentar i zapažanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Sre Jan 31, 2018 2:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja sam kupio fabricki EHEIM sa svom pratecom opremom i nekoliko ribica od coveka koji kaze da nema vise vremena za njega, akvarijum je bio pun algi, a od biljaka je davno odustao jer ne uspevaju. Prestanak interesovanja i nedostatak vremena mislim da su najcesci razlozi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 31, 2018 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksendzi ::
Da ne bude da nas nema, ja glasala, ali nisam videla poentu da komentarisem, tj da se ubacujem u nepotrebnu raspravu. Elem, zdravo je sukobiti misljenja ali na argumentovanom, civilizovanom nivou, sto bi se reklo brejnstorming xD e sad forum valjda i jeste mesto za to, bar sam ja to tako razumela. Stari grci su forume koristili za okupljanje, druzenje, besede, predavanja, pa otud i jeste preuzeta sama rec online okupljanja ljudi istog ili slicnog interesovanja. Nije kul kad dodje do svadja, ali za to postoje admini koji sanckcionisu prestupnike. Takodje nije kul ni kad takvi prestupnici sa foruma teraju ljude koji bi mozda cak i naucili nesto ili se jednostavno druzili i razmenjivali misljenja i zapocinjali "zdrave" argumentovane rasprave. Relativno sam nova u akvaristici, a i na forumu sa kog necu tako lako da odem, jedino ako bas dodje do toga da me neko natera da odem.



Da se vratim na temu, glasa sam za predlog br2, ali mislim da tu ipak ima i onih koji nemaju vise vremena da se bave akvaristikom, ili mozda trenutno pauziraju celu pricu pa bi mozda opet jednog dana nastavili sa drugim akvarijumom. Kao sto rekoste, skupi su to akvarijumi za balkan, mozda je neko iznenada izgubio posao pa mu treba malo novca da prezivi do 1og, ili je dobio dete, ili se seli negde van. A mozda je i samo ubacio rabice u tek formiran akvarijum, one jadne pocrkale i covek/zena odustao/la jer nije to za njega/nju, ima mnogo posla, treba voda da se menja, zamisli i ribice moraju nekad da se nahrane xD



Bravo Bravo cestitka cestitka

Odlican komentar Smile Definitivno ljudi ne shvataju koliko posla ima oko toga..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 31, 2018 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Predivan komentar i zapažanje...



Stefanbgd ::
Odlican komentar Smile Definitivno ljudi ne shvataju koliko posla ima oko toga


Mozda se i uobrazim, samo vi nastavite da me hvalite Embarassed Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E Ksendzi, komentar ti je super, al nemoj da se uobrazis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Uros taman posla, salila sam se za to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License