Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum za velike morske ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 12:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 7:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko mi je da procenim sa slike. Ali mi se cini da je lav ogromna riba. Nazalost nemamo mnogo ozbiljnih morskih ,,ribnjaka" na forumu tako da je ovo definitivno osvezenje. Mora da je impresivno gledati ga uzivo.
Sto se tice hranjenja, mislim da ispravno postupas sa pojacavanjem filtracije nasuprot smanjenju hrane. Dobar izbor. Jedna od glavnih zabava sto se akvarijuma tice je hranjenje riba, i definitivno jedan od razloga sto ih uopste i drzimo. Izgladnjivanje ribe samo da bi se nutrijenti spustili na 0 nisu dobra opcija po mom misljenju. Mnogo je bolje uloziti u jacu filtraciju, opremu, promenu vode nego jednostavno ne hraniti ribe ili ih komplet izbegavati. Alge dodju i prodju, al srecne morske ribe su definitivno nesto sto nam oduzima svima dah. Lav nema zube ali tangovi imaju i to jako ostre, mada nisam cuo da su nekoga povredili. Lako ih je odomaciti da jedu iz ruke, cak uspevam mog i da pomazim kad jede. Nikad mi to nije poslo za rukom u slatkoj vodi. Pratim, odlicna prica!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da napreduje u smeru u kom si i zamislio i bas mi je drago zbog toga Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj predlog s' obzirom da će tu biti dosta krupnih riba je da razmisliš o clarisea predfilteru. Ljudi koji ga imaju, skimeri im takoreći ni ne trebaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na komentarima, uslikao sam i koju sliku kada je rasveta zapravo upaljena a ne samo plave neonke, pa ce se valjda bolje videti Smile. Da, velik je lav, ima dugacak je mozda i 20ak cm i ogromne bodlje kada se nakostresi ima, a narasce jos ovoliko mozda Very Happy.

Video sam rolermate, i da su bolji od filter carapa, razmislicu i o tome, za sada sam predvideo mesto za ogroman refugium sa jakom rasvetom, uzeo skimer, gfo nadam se da nece biti potreban zauvek, mada sam ga uzeo kilo pa ce biti i za naredni period, imam i nekoliko filter carapa ali ih ne stavljam uopste Smile. Za narednih sigurno 6 meseci necu se upustati u tako veliko ulaganje poput rolermata, pre svega iz finansijskih razloga, i ovo sto sam isplanirao bice borba velika.

Evo i jos koja slika.


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

20 cm? Stvarno ribetina 😁 nije ni cudo sto ih vlasnici masovno pustaju u more. Ili to ili da on bude centar i da se sve odredjuje prema njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nisam ga merio, ali sigurno izmdju nekih 17 i 20 u duzinu. Jede kao terminator, pojede 20ak grama mesa dnevno bez problema. Ali on veci deo dana bleji na svom kamenu, cak i kad ugasim skroz pumpe jer kad su upaljene mu smetaju zbog ogromnih peraja, njega kao da mrzi da pliva, napravi tako par krugova i opet bleji na svom kamenu Very Happy. Navikao je i da mu bukvalno prinesem hranu u usta, samo sto ne zvacem umesto njega Very Happy.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 08, 2018 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novi stanovnik, dzinovska anemona, 30ak cm u precniku, pa da ubacim jos jednu sliku Very Happy. Fosfat se i dalje drzi ispod onog sto moze da se meri, jos je prva tura GFO unutra, pune dve nedelje, 100ml sam ubacio. Skimer ubija kako radi, svidja mi se sve, "idiotproof" je kako sam procitao u jednoj recenziji, ima automatsko smanjenje rada tako da ne moze da prepuni, sto je meni zgodno jer svaki dan hranim zivom hranom, pa onda poludi. Ali mislim da je ovde GFO bio presudan u resavanju problema sa algama, koji iz mog ugla mislim da nije mogao biti gori, jer moj lav pojede otprilike na svaka 3, 4 dana jednu prosecnu ribicu, recimo klovna Laughing , a i dok nisam imao anemonu tripovao sam se da ako ga ne budem hranio koliko on hoce da ce klovnovi stradati. Sad su bezbrizni u anemoni.


Image Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 11, 2018 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2018 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde jos koja slika, imam novu ribu, andjela imperatora, prelepa riba. Nisam mislio da ubacujem nista do prelaaska u veci akvarijum, koji ce najverovatnije biti 180x55x55, to mi je neka dimenzija do koje sam dosao u savetovanju sa iskusnijim i ljudima koji imaju mnogoooo vise znanja od mene, a opet nesto sto mogu da smestim, i nadam se odrzavam. Ali, devojka htela da me obraduje, pa kako da odbijem Very Happy. Riba je super, pocela da jede odmah, iz Brankovog karakntina, odusevljen sam. Cak se i tang i andjeo koliko toliko ok slazu. Malo ga tang repom nekad vise gura, ovaj grokce, ili kakve vec zvuke ispusta, ali ok su, posle dan dva nema skoro problema Very Happy. Stvarno prelepa riba, prezadovoljan sam Very Happy. Inace, i ova cudovisna anemona mi je likvidirala dva korala, jednog je uhvatila u povukla ga sve sa skoljkom, izvukao sam ga ali nije ostalo nista od njega, nije se oporavio, i jednu pecurku zelenu je sprzila. Inace fosfat sam resio, a sada bitku bijem sa nitratima, koje sa nekih 20 (10), nije bas najjasnija boja, nesto izmedju 10 i 25, pokusavam da skinem na 5. Svakako su visoki, pa sam uzeo 1 pakovanje JBL BioNitratEx, pa cu da javljam rezultate, cuo sam da je odlicno.

Evo i slika.


Image
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2018 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je sve bolji, polako ostvarujea svoju idejubiz naslova. A novr slike su umetnicke! Jel ona moli sa slike stalni stanovnik akvarijuma ili samo privremeno pozira za slikanje dok je lac ne pojede?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2018 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, uglavnom se ne cimam oko slikanja, tako opalim telefonom par slika, ali sad kako je sve lepsi, sve cesce slikam Very Happy. A i nema vise algi, hvalaaaa bogu, samo svakih 10ak dana kad menjav vodu i staklo ocistim. Pa onda i ubodem po neku sliku da je dobra. A za moliku, ubacio sam ako se dobro secam 7 molika, neke pre lava kao test, a neke kad i lava da posluze kao hrana dok se ne navikne na smrznuto. Ova je jedini preziveli, i sad je ogromna za moliku, valjda od kvalitetne hrane za morske ribe, i iako je jedina mresti se non stop, ali male lav omlati odmah. Mozda je lav jednog dana pojede, ali svi smo se navikli na nju, cak i ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License