Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 zelen'lo u 45l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2015 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dzungla je jos vise podivljala moracu da nesto prodam. Palo generalno ciscene akvarijuma posle povratka sa mora. Sve ostalo zivo i zdravo. Tajmer zaduzen za svetlo Bravo a moji navracali da hrane ribe Bravo




Image

panj sa mikrozorumom i anubiom


Image



Image

panj prvobitno zaduzen da sakrije grejac sada je sakriven iza panja sa mikrozorumom Rolling Eyes

Image


Image

panj sa anubiama tako da daje izgled ko da se anubie postepeno penju prema povrsini

Image

svi na gomili


Image

anubia izbila iznad povrsine, listovi sada brze izbijaju i veci su, samo se nakon nekog vremen osuse po krajevima ali nakon toga prestanu da se suse....samo nisu bas lepi Sad


Image

marsiela uspesno izbila iznad povrsine krajnje neocekivano, probila se izmedju anubia u cosku...ostavicu da vidim gde sve to ide.... Very Happy


Image


Image



Image


Image Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2015 9:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 27, 2015 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino sve to izgleda Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2017 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je jos uvek aktivan Bilo je dosta promena. U jednom momentu sam bio resio da rasprodam sve i da predjem na morski ali sam se predomislio kada sam rasprodao skoro sve. Hteo sam da probam neke biljke prve na redu su bile valisneria i bolbitis iz tog perioda ima sacuvanu samo jednu sliku bas je bio zaraso akvarijum prava dzungla.....

Image

Provalio sam da valisnerija definitivno nije za male akvarijume ... Izbacio sam valisnerijua. Bolbitis mi je propao imao problem sa onom cetkastom algom koju jos uvek imam po malo....
Sada u prednjem planu imam pogostemon helferi i bas mi se svideo....resio sam da imam samo jednu vrstu tetri i odlucio se za kraljevske neonke i imam i dva ancistruse (nazalost oba su muzjaka)...Napravio sam i neki zid od anubia....


Image

Image

Image

Image

Ludvigija je prvo izbila iznad povrsine.... onda je stigla do hangon filtera...sada pustila i tamo korenje pa ide dalje....napravila lep zbun.... Na filteru sam zakcio i mahovinu koju sam pronasao pored jedne vodenice...lepo raste...


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2017 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasvjeta .... da li je to led reflektor od 10 ili 20w ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2017 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je stedljiva sijalica od 25W belo svetlo 6400K. Zaboravio sam da navedem u proslom postu i za prihranu biljaka. Isto idu mikro makro elementi kao ranije. Jedino sam izbacio easy carbo i ubacio co2 secer kvasac. Mada mozda se vratim na easy carbo kada sam njega koristio nisam imao problem sa algama.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ista postavka, isti akvarijum ..... Rolling Eyes

Ovo je poslednja slika sa ludvigijom i bakopom u hangon filetru... bakopa nikako nije htela da procveta cekao sam je 6 meseci .... Sad


Image

Imao sam problem sa filtracijom pa sam promenio raspored filter mase i povadio veci deo bakope i ludvigije iz filtera i sada ribice imaju brz planinski potok..... I vise svetla ima u akvarijumu biljke iz hangona su pravile suvise zasenu... Takodje je bilo i iskakanja iz akvarijuma pa je vracen jedan deo poklopca. Prodao sam dva maticna ancistrusa i kupio tri albino malca (jedan je slajer) nadam se da nece biti svi musku ko prosli put... Nabavio sam i crne neon tetre one su dosta zivahnije od kraljevskih neonki. Uzeo sam i par barbus titeja.

Image



Slike od odsjaja nikako da ispadnu kako valja kada ih slikam telefonom...... ali bice video tamo se bolje vidi.... Da bi izbegao alge vratio sam se na easy carbo pola predvidjene doze i budeo ok..... dodajem i co2 secer-kvasac sistem.... mikro i makro elementi od jednog akvariste iz Panceva... nedeljno menjanje 10 litara vode... Very Happy




Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=C0NBiMOPA4g&feature=youtu.be
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veljo dopada mi se tvoj akvarijum , biljke napreduju ,fotosinteza radi,
ali zato se javljaju alge .... možda ako smanjiš intenzitet svetla napraviš lep balans.
Srećno ! Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video a i slikica opustanja za vikend.... Very Happy


https://www.youtube.com/watch?v=rPvQY-hvv9E&feature=youtu.be

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.... i eventualno heineken pivo ..... cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pao je lav Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Ned Feb 04, 2018 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Savrseno! Svaka cast Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Feb 04, 2018 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Lep akvarijum, lepo bilje.

Interesuje me to ti sve raste na jednu stedljivu sijalicu? Koju koristiš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 04, 2018 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, mada mali je akvarijum. Tako da 25w na 45 litara dođe preko 0.5w/l. Ja sam manje više zadovoljan štedljivom, imam i nezahtevno bilje. Imao sam problem sa alternateom topili se listovi nikako da uspe mada sam dodavai secer-kvasac co2. Stavio sam je na mesto gde ima najviše svetla ali ništa. Takođe zato što je akvarijum blizu prozora imam stiropor ispred frontalnog stakla prepodne... od refleksije ima i više svetla nego inače...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 04, 2018 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, baš je lepo sve skockano. Možeš li napisati koliki je fotoperiod?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mlad neiskusan i zelen grof_akva Upoznavanje 0 Čet Sep 30, 2021 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Eritromicin za zelen alge? Alpha Alge 8 Uto Maj 15, 2012 5:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License