Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Feb 07, 2018 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je tajmer konstantno ukljucen, ne razmisljam dal sam danas 8, 9, 24h imala foto period. Ovako je svaki dan isto, i ne razmisljas. Imas mehanicke koji su jeftini, tipa 200, 300din, a imas i digitalne koji imaju po 10ak programa, i za svaki dan u nedelji moze da se steluje, oni du nesto skuplji, ali ne puno, tipa 600, 700, 800 din, zavisi u kojoj radnji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 07, 2018 8:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 07, 2018 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda bolje odmah uzeti digitalni, meni su mehanicki trajali oko 2.5-3 godine, pa novi....Posle treceg presla na digitalni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Feb 07, 2018 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja odmah digitalni uzela zbog pauzi u svetlu u toku dana, a ima i mnogo vise podesavanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Feb 07, 2018 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rezultati posle posle 24 dana od pustanja akvarijuma u rad.
Slike akvarijuma

Pa,kao sto vidite,sve se lepo odvija,biljke napreduju,ribice su sretne,Casper se jos uvek krije.Odsekao sam 10cm limuna jer je bio zahvacen sa algama i nisam ih mogao lako ukloniti a i samvrh limuna je isplivao na povrsinu.
Nadam se da je ok,iskreno,ja sam prezadovoljan iako moze i mnogo bolje Smile

Poz svima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Feb 08, 2018 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biće to dobro. Samo kao što sam ti već dao savet, pazite kad stavljate LED rasvetu. Određen broj W (vati) LED rasvete nije isti kao broj vati na običnoj sijalici, LED je mnogo jači. Stoga pazite kad pravite računicu i pratite šta piše na kutiji same sijalice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Feb 08, 2018 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro vece prijatelji.
Znam da sam juce pisao i svasta ali hteo sam da se javno zahvalim kolegi Plovku na veoma velikodusnom poklonu u vidu biljaka i ribica.Zahvaljujuci njemuakvarijum je sada pun zivota Very Happy

Slike mozete pogledati OVDE

Jos jednom,MNOGO HVALA!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro jutro svima!
Evo resih da postavim slike akvarijuma od prvog dana do danas.
Bilo je tu svega i svacega,od iscupanih biljaka,problema sa algama,mutna/zuta voda,kojekakvih drugih problema...ali na kraju se cini da se sve normalizovalo i polako napreduje ka lepom akvarijumu.
Uz pomoc saveta Lenjeg Lisca,Strahinje025,Ksendzi,mnogo citanja,pretrazivanja/istrazivanja,poklona Plovka....akvarijum je dobio lep izgled.
Naravno,ima tu jos dosta posla,biti ce jos mnogo izmena ali sve to ce sada da bude uz jos vece uzivanje Smile
Svaka kritika dobrodosla.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napredak i vise nego ocigledan. Sada da secekas jos malo bilje da se uzbuni pa da zamenis pozadinu da bude jednobojna pa da i bilje i ribe dodju do izrazaja. Wink

Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan kratak video


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanjce.
Zenke gupika,i samo one se grupisu pri povrsini vode,da li treba da brinem ili je to normalno ponasanje?Ostale se normalno ponasaju,a po stomacima vidom da su dve "trudne" i na jednoj se vide narandjaste linijice kod gravodne tacke.Imam 5 zenkica i 2 muzjaka.
Na povrsini su mehuri od vode koja ulazi na sprej bar pa su mozda zbog toga na povrsini,ali me cudi zasto samo zenkice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Normalno ponasanje je da se grupisu. Nema veze sa bilo cime tipa mehuri itd vec je takva je po prirodi, povrsinska riba, a vole da budu u blago do umereno brzo protocnoj vodi tacnije da plivaju ispred creva koje vraca vodu u akvarijum. Inace zenkice se ponekad grupisu i da bi se branile od napadnih muzjaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To me buni,samo zenke su na povrsini a muzjaci tu i tamo doplivaju do njih a uglavnom su svugde po akvarijumu.moguce da se drze zajedno jer crvendac bukvalno samo jednu zenkicu gnjavi,ta je slucajno i najkrupnija od svih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da te ribice još nisu polno zrele ( premlade su )............ Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam...ovo je slika od pre par dana.spojio sam ih vise i uvelicao,kvalitet je losiji...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam kad su se kotile...
držao sam im sveću.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License